قیام ایران-شماره ۲۲۰
خانم رجوی: حمایت از اعتصابگران یک وظیفه میهنی و به‌مثابه حمایت از حقوق همه مردم است

امروز ۱۵ آبان ۱۳۹۷اعتصاب بازاریان در بخش‌های وسیعی از تهران و بسیاری از شهرهای ایران برای دومین روز متوالی به‌رغم اقدامات و تدابیر سرکوبگرانه و بازدارنده نیروهای اطلاعاتی و انتظامی ادامه یافت.
امروز در تهران بازار فرش‌فروش‌ها و لوازم‌خانگی، در اصفهان بازار فرش‌فروش‌ها و صنایع‌دستی، در مشهد بازار سرشور، در تبریز بازار خیابان تربیت و بازار پوشاک و همچنین بخش‌هایی از بازار کرمان، رودسر، بابل و دیگر شهرهای کشور در اعتراض به تورم، فقر و گرانی به اعتصاب خود ادامه دادند و بازاریان از باز کردن مغازه‌های خود خودداری کردند.
از سوی دیگر رانندگان کامیون و خودروهای سنگین امروز به ششمین روز از چهارمین دور اعتصاب خود ادامه دادند. این اعتصاب علاوه بر تهران بسیاری از استان‌های کشور ازجمله اصفهان، هرمزگان، زنجان، گلستان، کرمانشاه، کرمان، آذربایجان غربی، مرکزی، خراسان رضوی و یزد را در برگرفت.
کشاورزان شهرها و روستاهای شرق و غرب اصفهان نیز امروز پنجمین روز خود را پشت سر گذاشتند. کشاورزان محروم خوراسگان، اصفهانک، دشتی، زیار، حیدرآباد، شاهکرم، وجاره، سمینا، خرم وخورچان، بیستون، اژیه، ورزنه، ودشت، کندون، زغمار، پیله وران، جور، قهدریجان، زرین شهر، گلدشت، کوشک، نجف‌آباد و فلاورجان در این تحصن و اعتراض مشارکت دارند.
خانم مریم رجوی رییس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به رانندگان، کشاورزان و بازاریان اعتصابی، عموم هم‌وطنان به‌ویژه جوانان را به پشتیبانی از آنان فراخواند و گفت احقاق حقوق پایمال‌شده اعتصابگران حمایت از حقوق همه مردم ایران و یک وظیفه مبرم ملی و میهنی است. وی عموم ارگانهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر و سندیکاها و اتحادیه‌های ذیربط در سراسر جهان را به حمایت از رانندگان، کشاورزان و بازاریان اعتصابی در ایران فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵ آبان ۱۳۹۷(۶ نوامبر ۲۰۱۸)