با نزدیک شدن چهارشنبه سوری سرکردگان نیروی انتظامی و دژخیمان قضایی خامنه ای، در وحشت از تبدیل آن به حرکتهای اعتراضی مردمی، تهدیدات سرکوبگرایانه را افزایش داده‌اند.

نگرانی رژیم از تبدیل چهارشنبه سوری به اعتراض گسترده و سراسری علیه حکومت آخوندی به حدی است که وزیر آموزش و پرورش رژیم نیز پا به میدان گذاشته و در مانورهای سرکوبگرانه شرکت کرده است.

سرکرده نیروی انتظامی گلستان، پاسدار جاویدان گفت: مانور نوروزی پلیس گلستان آغاز شده و همه نهادهای تخصصی و کلانتری و پاسگاهها به حالت آماده‌باش خواهند بود.
وی افزود: همیشه مجاهدین و معاندین سعی داشتند برای رسیدن به اهداف خود از ایام خاص استفاده کنند. برای برقرای امنیت از ظرفیت بسیج و پلیسهای افتخاری استفاده خواهیم کرد.

دادستان رژیم در استان اردبیل نیز گفت: با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال اقدامات کنترلی با نظارت بر صنوف تشدید شده و نمایندگان شورای تأمین استان در کنار دیگر دستگاه‌های اجرایی عملیات مانیتورینگ و بازدیدهای میدانی خاص و مستمر خود را ادامه داده و با کوچک‌ترین نقض قوانین برخورد خواهند کرد.

پاسدار بیگی سرکرده نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: هماهنگی مناسبی برای همکاری با دادستان اصفهان صورت گرفته است تا افرادی که در چهارشنبه پایان سال با رفتارهای نامناسب امنیت را به خطر می‌اندازند تا پایان تعطیلات در بازداشت باشند.

پاسدار افتخاری سرکرده پلیس فتا در هرمزگان گفت: اقدامات انتظامی در فضای سایبری آغاز شده و با شناسایی سایت ‌های فعال در زمینه آموزش ساخت مواد محترقه و منفجره و فروش این مواد در فضای سایبری، برای گردانندگان این سایت‌ها و کانال‌ ها تشکیل پرونده می شود. خانواده ‌ها باید مراقب فرزندان خود باشند

با وجود همه تهدیدها و هشدارها، نگرانی حکومت آخوندی از چهارشنبه‌سوری امسال به حدی است که وزیر آموزش و پرورش رژیم محمد بطحایی با نگرانی اعلام کرد: در مانور آمادگی مقابله با مخاطرات حریق و پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال شرکت کردم و به پویش «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» پیوستم.