حمله وسیع جهانی هکرها به نهادها و ارگانهای ۱۰۰ کشور جهان

یک حمله وسیع جهانی سایبری در روز جمعه شرکت بین المللی حمل و نقل فد ایکس FedEx را هدف قرار داد و نظام بهداشت و درمان انگلستان را مختل کرده و کامپیوترها را در حدود 100 کشور جهان آلوده ساخته است، اعتقاد وسیع بر این است که در این حمله سایبری از ابزارهایی استفاده شده است که بنظر متخصصان توسط آژانس امنیت ملی آمریکا تولید شده است.

امانوئل ماكرون به‌عنوان رئيس‌جمهور جديد فرانسه انتخاب شد

بنا به آمار نهايي اعلام‌شده از سوي دولت فرانسه، ماكرون در انتخابات روز يكشنبه با بيش از ۶۶ درصد آرا در برابر لوپن با ۳۳ و ۹ درصد آرا، به پيروزي رسيد.

امانوئل ماكرون ۳۹ ساله، جوان‌ترين رئيس‌جمهور تاريخ جهموري پنجم فرانسه است؛ او كه هشتمين رئيس‌جمهور اين كشور خواهد بود، در گذشته مشاور و سپس وزير اقتصاد فرانسوا اولاند بوده است.
بلافاصله بعد از اعلام نتايج انتخابات رياست‌جمهوري، مارين لوپن با ماكرون تماس گرفت و پيروزي‌اش را به او تبريك گفت.
فرانسوا اولاند نيز در تماس با ماكرون، پيروزي‌اش را تبريك گفت و براي او آرزوي موفقيت كرد.

ماکرون رئیس جمهور فرانسه شد

امانوئل ماکرون, وزیر اقتصاد اسبق فرانسه با کسب حدود ۶۶ درصد آرا به عنوان رئیس جمهور جدید فرانسه انتخاب شد.

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری تدابیر امنیتی در فرانسه افزایش یافته است. این انتخابات فردا ۱۷ اردیبهشت برگزار می‌شود. یورو نیوز امروز گزارش داد: حدود ۵۰ هزار پلیس و ژاندارم در فرانسه برای تضمین امنیت برگزاری انتخابات در حوزه‌های رأی‌گیری و همچنین اعتراضات احتمالی بعد از انتخابات بسیج شده‌اند.

 بالاگرفتن تنش در شبه جزیره کره

پرواز هواپیماهای جنگی آمریکا بر فراز شبه جزیره کره و استقرار سیستم ضد موشکی تاد آمریکا در کره جنوبی خشم چین را بر انگیخته است.

تصویب طرح تقویت تحریمها علیه کره شمالی در مجلس نمایندگان آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت طرح تقویت تحریم ها علیه کره شمالی را تصویب کرد. هدف آن تقویت تحریم ها علیه رئیس کره شمالی است. این طرح از سوی اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، پیشنهاد شده بود.

دیدار دونالد ترامپ و محمود عباس در کاخ سفید و ابراز امیدواری به صلح

روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید با محمود عباس رئیس دولت فلسطین دیدار و ابراز امیدواری کرد که بزودی صلح میان اسرائیل و فلسطینی ها برقرار شود.

صفحه1 از331