Submit to FacebookSubmit to telegramSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

فاکس نیوز ـ سرانجام مردم سوریه پیروز می شوند

دکتر ولید فارس مشاور دونالد ترامپ در امور خاورمیانه معتقد است باوجود همه فراز و نشیبها، این مردم سوریه هستند که پیروز می شوند.

تلویزیون فاکس نیوز: داعش مسئولیت قتل عام در کلوپ شبانه استانبول در شب سال نو را بر عهده گرفته است، فرد مسلح تا این ساعت هنوز فراریست، در حالی که ۳۹ نفر را کشت و حدود ۷۰ نفر دیگر را مجروح کرد. این حمله سالی پرخشونت را به پایان برد که نشان دهنده گسترش حملات خشونت آمیز توسط تروریستهای افراطی بنیادگرا بود.
ولید فارس تحلیلگر خاورمیانه فاکس نیوز و مشاور کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در این باره توضیح می دهد:
داعش این پیام را به ترکیه می دهد که به تلافی حضورت در سوریه ما هم دست به عملیات می زنیم. داعش با این کار صنعت گردشگری ترکیه را هدف قرار داده است.
ترکیه و روسیه توافق کردند متحدان آنها در سوریه باید آتش بس کنند، معنای آن این است که یک طرف سومی در سوریه هست که تحت پوشش آتش بس قرار نگرفته و آن داعش است . روشن است که تهدید داعش تنها در سوریه و عراق نیست.
ولید فارس معتقد است صحنه سیاسی سوریه و گزینه های موجود چندان آسان نیستند. چه داعش و افراط گراها پیروز شوند و چه حزب الله لبنان و شبه نظامیان رژیم ایران، جامعه بین المللی و جامعه مدنی و آمریکا بازنده خواهند بود.
به گفته ولید فارس در حال حاضر به دلیل همکاری روسیه و ترکیه آمریکا به حاشیه رانده شده و در بیرون از تحولات قرار گرفته است. انتظار است دولت دونالد ترامپ وارد عمل شده و در تحولات نقشی ایفا کند.
تلویزیون فاکس نیوز به مقاله اخیر وال استریت ژورنال استناد می کند که می نویسد:
آمریکا هرچه بیشتر به حاشیه رانده شده است. سیاست عقب نشینی آمریکا باعث جری شدن دیکتاتورهای جهان شده است. امری که از دهه ۱۹۷۰ تاکنون درچنین ابعادی وجود نداشته است.
ولید فارس بر این باور است باوجود همه مشکلات در سوریه و دخالتهای متعدد، این مردم سوریه هستند که پیروز می شوند.