Submit to FacebookSubmit to telegramSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

دیدار دونالد ترامپ و محمود عباس در کاخ سفید و ابراز امیدواری به صلح

روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید با محمود عباس رئیس دولت فلسطین دیدار و ابراز امیدواری کرد که بزودی صلح میان اسرائیل و فلسطینی ها برقرار شود.

دونالد ترامپ در این دیدار گفت: میخواستم از شما بعنوان رهبر فلسطین که نام خود را در پای توافقنامه نهایی صلح میگذارد حمایت کنم که امنیت و ثبات و شکوفایی را به مردم و منطقه به ارمغان می آورد فلسطینیان و اسرائیلیان باید باهم کار کنند تا به توافقی برسند که به مردم هر دو کشور اجازه دهد تا درکنار هم زندگی کرده، نیایش کرده و در صلح پیشرفت کنند. و من هرچه که لازم باشد را برای تسهیل این توافقنامه انجام می دهم ما خواهان صلح میان اسرائیلیان و فلسطینیان هستیم. ما این کار را خواهیم کرد و سخت تلاش خواهیم کرد تا این کار را انجام دهیم صلح همچنین به مفهوم شکست دادن داعش و سایر گروه های تروریستی است، این گروه ها تهدیدی برای همه مردم هستند که زندگی انسانی را گرامی می دارند.
محمود عباس رئیس دولت فلسطین نیز با ابراز امیدواری به صلح در خاورمیانه گفت: داعش گروهی است که به مذهب اسلام ما هیچ ربطی ندارد. من مطمئن هستم که صلح بالاخره برقرار می شود و باید مسئله آوارگان و زندانیان حل شود. اسرائیل باید به اشغال سرزمین های ما پایان دهد. ما آزادی و کرامت می خواهیم.

بیشتربخوانید:

پرزیدنت محمود عباس در جلسه‌يي با شرکت دونالد ترامپ و شماري از مقامات ارشد آمريكايي از جمله معاون رئيس‌جمهور، وزير خارجه و مشاور امنيت ملي شركت كرد.
در این جلسه که درکاخ سفید برگزارشد، رئيس‌جمهور آمريكا خطاب به رئيس دولت فلسطين گفت: اين افتخار بزرگي است كه پرزيدنت عباس را به همراه خودمان داريم... ما اعتقاد داريم كه (هم فلسطين و هم اسراييل) خواهان رسيدن به (توافق هستند) هستيد و به يك توافق دست خواهيم يافت.
دونالد ترامپ در ديدار خود با محمود عباس نسبت به نتایج گفتگوهای صلح ابراز امیدواری کرد و گفت: مدت‌هاي مديدي روي اين مسئله كار شده و امیداست که بتوانيم به آن پايان بدهيم و دوران بسيار بهتري را آغاز كنيم.
وزير خارجة آمريكا حضور محمود عباس در واشينگتن را يك فرصت تاريخي دانست و خطاب به وی گفت: شرايط مثبتي برقرار است و اميدواريم تحت رهبري شما، اتفاقات خوبي رخ بدهد.

محمود عباس هم چنین در محل وزارت خارجه آمریکا با ركس تيلرسون وزير خارجة آمريكا ديدار و گفتگو كرد.
دیدارهای محمود عباس و دونالد ترامپ در آمریکا واکنشهای غیظ آلودی را نیز در پی داشت. به گزاش سی ان ان، شاون استیل, ازکمیته جمهوریخواهان کالیفرنیا گفت: ترامپ با کسی ملاقات می کند که صدمات زیادی به کودکان اسراییلی رسانده است. محمودعباس یک قاتل بزرگ و سازمان آزادیبخش فلسطین یک سازمان تروریستی است.
شاون استیل افزود: البته این بدین معنی نیست که دارد کار بدی می کند, بلکه به این معنی است که شما مجبورید با افراد بد در سراسر جهان سر و کار داشته باشید.

حکومت آخوندی غیظ خودرا از پذیرش مرزهای سال ۱۹۶۷ توسط حماس که تحولی در راستای صلح خاورمیانه ارزیابی شده ، نشان داد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رژیم روز چهارشنبه گفت: پذیرش مرزهای ۱۹۶۷ توسط حماس در حقیقت پذیرش خواست واشنگتن و خیانت به آرمان های مقاومت است."
نقوی حسینی که مهره خامنه ای در مجلس رژیم است با غیظ بسیار مدعی شد : جنبش حماس با پذیرش برپایی دولت فلسطین در مرزهای سال 1967, به آرمان فلسطین خیانت کرد و خود را در آغوش آمریکا انداخت.

منبع:‌سی ان ان ۱۳ اردیبهشت ۹۶