Submit to FacebookSubmit to telegramSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری تدابیر امنیتی در فرانسه افزایش یافته است. این انتخابات فردا ۱۷ اردیبهشت برگزار می‌شود. یورو نیوز امروز گزارش داد: حدود ۵۰ هزار پلیس و ژاندارم در فرانسه برای تضمین امنیت برگزاری انتخابات در حوزه‌های رأی‌گیری و همچنین اعتراضات احتمالی بعد از انتخابات بسیج شده‌اند.

حمله تروریستی ۲۰ آوریل در خیابان شانزه لیزه که به جانباختن یک پلیس منجر شد و همچنین دستگیری یک مرد در نزدیکی یک منطقه نظامی روز جمعه در نورماندی که احتمالا به دنبال انجام یک حمله بوده است، مقامات فرانسوی را نگران تهدیدات تروریستی در آستانه انتخابات کرده است.
مقامات فرانسوی گفته‌اند که تهدیدات تروریستی هرگز تا به این اندازه شدید نبوده است. این نخستین بار است که انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه تحت سیطره وضعیت اضطراری انجام می‌شود که از حملات تروریستی نوامبر سال ۲۰۱۵ در فرانسه حاکم است.
روز یک‌شنبه ساعت ۸ صبح حوزه‌های انتخاباتی در فرانسه باز خواهند شد و رأی‌گیری از حدود ۴۷ میلیون فرانسوی به‌ طور عموم تا ۱۹ شب و در برخی حوزه‌ها تا ساعت ۲۰ ادامه خواهد داشت. بر اساس قانون انتشار نتایج پیش از ساعت هشت شب ممنوع است.
دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه رقابتی است میان امانوئل ماکرون کاندیدای مستقل و میانه‌ رو و مارین لوپن رهبر جبهه ملی فرانسه که حزب راست‌گرای افراطی به شمار می‌ رود. امانوئل ماکرون در صورت برنده شدن جشن پیروزی را در فضای بیرونی موزه لوور جشن می‌گیرد. مارین لوپن هنوز اعلام نکرده است که در صورت پیروزی در کدام بخش از شهر جشن پیروزی برگزار خواهد کرد.
روز شنبه در فرانسه روز ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی بود. کمیسیون انتخابات فرانسه از رسانه‌ها و شهروندان خواسته است از انتشار لینک اسنادی که هکرها از ستاد انتخاباتی امانوئل ماکرون ربوده‌ اند خودداری کنند. مقامات فرانسوی نگران هستند که اطلاعات درست و نادرست این فایل‌ها تاثیر منفی بر انتخابات داشته باشد.
همچنین بر اساس آخرین خبرها کمیسیون انتخابات فرانسه روز شنبه جلسه اضطراری برای بررسی حمله سایبری به کارزار انتخاباتی امانوئل ماکرون برگزار کرده است.
ستاد انتخاباتی آقای ماکرون جمعه‌ شب اعلام کرد که هدف یک حمله بزرگ سایبری قرارگرفته و اسناد و فایل‌هایی که مربوط به ستاد انتخاباتی بوده‌اند همراه با برخی اسناد جعلی توسط یک حساب کاربری ناشناس منتشر شده‌اند.