اصوات العراق - بغداد/اصوات العراق3 مرداد : بيانيه سازمان مجاهدين خلق در روز دوشنبه اعلام کرد که مجلس سناي اسپانيا نگرانيش را از به‌کارگيري خشونت عليه ساکنان قرارگاه اشرف ابراز کرد. در اين بيانيه که خبرگزاري اصوات العراق نسخه اي از آن را دريافت کرد آمده است “سناي اسپانيا نگراني عميق خود را نسبت به اخبار رسيده در مورد به کارگيري خشونت عليه ساکنان کمپ پناهندگي‌اشرف، ابرازمي دارد ”.
سناي اسپانيا“ از دولت عراق مي‌خواهد اجازه دسترسي ناظران بين‌المللي مستقل به کمپ اشرف را بدهد تا به‌منظور يافتن يک راه‌حل مسالمت‌آميز و دائمي براي اين مشکل بتوانند شناخت کاملي از اوضاع کسب کنند ”.
به‌دنبال حوادث قرارگاه اشرف يک دادگاه اسپانيايي هفته قبل حکمي مبني بر احضار نخست‌وزير نوري المالکي و سه تن از فرماندهان امنيتي صادر کرد.
قابل ذکر است که کاترين آشتون وزير خارجه اتحاديه اروپا قبلاً نگراني اتحاديه اروپا را نسبت به سرنوشت ساکنان اين قرارگاه ابراز کرده بود.
به گفته خبرگزاري فارس وزير خارجه عراق هوشيار زيباري در جريان ديدار اخيرش از تهران بر ضرورت بستن قرارگاه اشرف تا پايان سال 2011 تأکيد کرد.
لازم به ذکر است که هيأت مؤسس سازمانهاي جامعه مدني قبلاً اقدامات غيرمسئولانه در رابطه با محاصره اعمال شده بر اردوگاه اشرف را محکوم کرده بود.
در بيانيه‌اي که خبرگزاري “اصوات العراق ”نسخه اي از آن را دريافت کرد آمده است“ درحالي‌که هيأت مؤسس اتحاديه سازمانهاي جامعه مدني اين محاصره را محکوم مي‌کند، از اقدامات غيرمسئولانه هر کس که مسئول اين امر در دولت است ابراز انزجار نمي‌نمايد ”».