دفتر علي خامنه‌اي، ولي فقيه نظام آخوندي در پاسخ به استفتايي در مورد خوردن بستني طلا، اعلام کرد که هرگونه خوردن بستني حاوي عنصر طلا، «حرام» است.
به گزارش خبرگزاري فارس13 شهريور، در پي اعلام خبري مبني بر عرضه نوعي بستني با روکش و پودر طلاي خوراکي، دفتر ولي فقيه ديكتاتوري آخوندي، اين بستني را حرام اعلام کرده و شهرداري تهران هم گفته جلوي عرضه اين نوع بستني‌ها را خواهد گرفت. پيشتر رسانه‌ها گزارش داده بودند که رستوران برج ميلاد اعلام کرده اين بستني‌هاي گران قيمت که توليد آن «يک روز طول مي‌کشد» بايد يک روز قبل ثبت سفارش شوند و روز بعد، محصول به خريداران عرضه خواهد شد. قيمت اين بستني، ۴۰۰ هزار تومان اعلام شده بود.
در همين حال شهرداري تهران براي فاصله گرفتن از اين اقدام رستوران برج ميلاد از شهرداري نوشت: «رستوران برج ميلاد توسط يک پيمانکار اداره مي‌شود و هيچ ارتباط تشکيلاتي ميان اين پيمانکار با شهرداري تهران نيست».
روابط عمومي برج ميلاد تهران هم با صدور اطلاعيه‌اي ضمن «غيرمسئولانه خواندن» اين‌گونه اظهارات در مورد دست داشتن شهرداري تهران در اقدامات رستوران برج ميلاد تأکيد کرد‌ : «موضوعات مطرح شده از سوي پيمانکار رستوران گردان درباره سرو نوع خاصي از بستني به هيچ‌وجه مورد تأييد شهرداري تهران نبوده و نيست و شهرداري تهران از انجام چنين اقداماتي به‌طور حتم جلوگيري خواهد کرد».
اين بيانيه هم‌چنين گفته است: «عرضه نوع خاصي از بستني در رستوران گردان برج ميلاد ايده پيمانکار رستوران گردان بوده که در رسانه‌ها مطرح شده است و به هيچ عنوان تا به‌حال سرو چنين بستني در برج ميلاد انجام نشده است که با توجه به حرمت شرعي و اجتماعي چنين اقدامي، شهرداري تهران پس از اطلاع از اين امر دستور توقف موضوع را صادر کرده و مانع از انجام چنين طرحي خواهد شد».
مسئول رستوران گردان برج ميلاد پيشتر در گفتگو با خبرنگار فارس گفته بود که بهاي اين بستني ۴۰۰  هزار تومان است و بايد بخشي از ظروف اين بستني از خارج کشور وارد شود.
وي گفته بود که اين نوع طلاي خوراکي در کشور آلمان توليد مي‌شود که براي عرضه اين محصول، بايد اين نوع طلاي خاص را از آلمان وارد کرد و اين طلا به‌صورت پودر و برگه ارائه مي‌شود.

برگرفته از سايت راديو فردا 13 شهريور