کیهان ارتجاع: آلبانی که مدت‌هاست به پایگاه مجاهدین مبدل شده در اقدامی گستاخانه دو دیپلمات ایرانی را اخراج کرد یکی از دیپلمات‌های اخراج شده، «غلامحسین محمد نیا» از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای است

کیهان خامنه‌ای ۱۹ دی ۹۷ باغیظ و نگرانی از لیستگذاری و تحریم معاونت امنیت وزارت اطلاعات رژیم آخوندی و هم‌چنین سعید هاشمی مقدم معاون وزیر اطلاعات و اسدالله اسدی دیپلمات تروریست دستگیرشده به خاطر توطئه تروریستی علیه گردهمایی بزرگ مقاومت توسط اتحادیه اروپا، در گزارشی از “تازه‌ترین میوه باغ برجام»تحت عنوان ” اروپا قرار بود تضمین بیاورد، تحریم آورد ”، تلاش کرد کلان ضربه دریافتی را روی دولت ورشکسته آخوند روحانی سرشکن کند و نوشت: قرار بود دولت در اردیبهشت ۹۷ ظرف فرصتی ۲ هفته‌ای از اروپا تضمین عملی برای حفظ منافع ایران در قبال خروج آمریکا از برجام بگیرد، حالا با سپری شدن حدود ۸ ماه، برجام اروپا هیچ تضمینی نداد بلکه در جدیدترین اقدام گستاخانه، نظام ایران را تحریم کرد!

وزیر امور خارجه دانمارک گفت: اتحادیه اروپا با تحریم ایران موافقت کرد. دولت فرانسه مدعی اجرای یک طرح تروریستی در ماه ژوئن شد و گفته بود که ایران در پشت پرده این طرح قرار داشته است. فرانسه در همین ارتباط دارایی دو فرد و همچنین بخش داخلی وزارت اطلاعات ایران در این کشور را مسدود کرد.

چندی بعد دولت دانمارک نیز در اقدامی هماهنگ با آمریکا مدعی طرح یک حمله تروریستی در این کشور با حمایت (نظام) شد. کپنهاگ در همین زمینه سفیر ما در این کشور را احضار کرد.

«استیف بلاک» وزیر خارجه هلند نیز در یک اتهام زنی بی‌پایه و اساس، نظام ایران را به قتل دو نفر در این کشور متهم کرد.

کیهان خامنه‌ای سپس با سوزوگداز از هلاکت مهره‌ها و مزدوران سرکوبگر فاشیسم خون‌آشام مذهبی افزود: فرانسه اکنون میزبان مجاهدین است که ۱۷هزار را به خاک و خون کشیده است

 در تیرماه ۹۷ «اسدالله اسدی» دیپلمات سفارت ایران در وین علی‌رغم مصونیت دیپلماتیک در اقدامی غیرقانونی توسط پلیس آلمان و در جریان حضورش در این کشور بازداشت شد. در مهرماه ۹۷ رسانه‌ها از استرداد دیپلمات یادشده به بلژیک خبر دادند.

در روزهای گذشته نیز آلبانی که مدت‌هاست به پایگاه مجاهدین مبدل شده، در اقدامی گستاخانه دو دیپلمات ایرانی را به دلایل واهی از این کشور اخراج کرد. نکته قابل‌تأمل اینجاست که یکی از دیپلمات‌های اخراج شده ایرانی، «غلامحسین محمد نیا» از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای است!

تنها گزینه‌ای که در پاسخ به گستاخی‌های روزافزون اروپا، منافع ملی و عزت مردم ایران را تأمین می‌کند، خروج از برجام از سوی دولت است.

 

 

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس، تسنیم ۱۹ دی ۹۷ نیز با سوزوگداز می‌نویسد: مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا طی پیامی در توئیتر از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران حمایت کرد و نوشت:آمریکا قاطعانه از تحریم‌ها علیه ایران حمایت کرده و در مقابله با این تهدید مشترک در کنار متحدان اروپایی قرار دارد.

روزنامه حکومتی وطن امروز با عنوان «تحریم به‌جای SPV » نوشته است: «وزارت خارجه فرانسه 2 اکتبر (۱۰ مهر) وزارت اطلاعات ایران را متهم به تلاش برای اقدام تروریستی در همایش (مجاهدین) در پاریس کرد. سازمان اطلاعات فرانسه نیز همان زمان مدعی شد: «بدون هیچ تردیدی وزارت اطلاعات ایران در اقدام به بمب‌گذاری در گردهمایی مجاهدین خلق در پاریس دست داشته است». پس‌ازآن بود که فرانسه اموال وزارت اطلاعات ایران در این کشور را توقیف کرد».

در همین حال فریدون مجلسی دیپلمات پیشین رژیم با اشاره به اظهارات وزیر خارجه دانمارک در مورد تحریم وزارت اطلاعات با نگرانی گفت: «در حوزه دیپلماسی چنین ادعاهایی بسیار سنگین است و می‌تواند منجر به تیرگی بیش‌ازحد مناسبات بین دو کشور شود و ازآنجایی‌که دیپلمات‌های اروپایی مشرف‌به کار و آگاه از اثرات حقوقی گفته‌های خود هستند، معلوم می‌شود که با طرح این اتهام در حال کلید زدن فاز جدیدی از رویارویی با نظام جمهوری اسلامی هستند». وی به باندهای نظام هشدار داد: “بهتر است نظام نسبت به آنچه غرب درباره آن حساس است، یعنی تهدیدهای علنی برخی کشورها، پاره‌ای ملاحظات امنیتی را انجام دهد».