صبح پنجشنبه سپاه پاسداران نظام ولایت فقیه از حمله به یک پهپاد امریکایی و ساقط کردن آن خبر داد.

سپاه پاسداران حکومت آخوندی اعلام کرد یک فروند پهپاد امریکایی را ساعت ۴ صبح پنجشنبه هدف قرار داده و ساقط کرده است.
سپاه پاسداران از ترس واکنش آمریکا ادعا کرده است که پهپاد آمریکایی در فضای سرزمینی جمهوری اسلامی در سواحل کوهمبارک در استان هرمزگان هدف قرار گرفته است.

از سوی دیگر فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، اعلام کرد، پهپاد شناسایی هنگام پرواز در آسمان بین المللی بر فراز تنگههرمز، هدف یک موشک رژیم ایران قرار گرفته و ادعای اینکه پهپاد در آسمان ایران در پرواز بوده، دروغ است
در بیانیه سنتکام تصریح شده است: این یک حمله تحریک نشده به ادوات شناسایی آمریکا در حریم هوایی بین المللی بود.این پهپاد بر فراز مناطق وسیع دریایی و ساحلی مأموریتهای اطلاعاتی، شناسایی و مراقبتی انجام میدهد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در موضعگیری خود خاطرنشان کرد: رژیم ایران اشتباه خیلی بزرگی مرتکب شد.

سیانان گزارش کرد: تنشها بین رژیم ایران و آمریکا وارد مرحله تازهای شده است.
ای بی سی نیوز خاطرنشان کرد: حملاتی که تاکنون صورت گرفته بود غیر مستقیم بود، اما این حمله به صورت مستقیم انجام شده است.
پاسدار شمخانی دبیر شورای عالی امنیت رژیم مانند خامنه ای، به ایادی رژیم اطمینان خاطر داد: جنگ نظامی میان ایران و آمریکا رخ نخواهد داد.
پاسدار شمخانی با اطمینان از اینکه آمریکا خواهان جنگ نیست به خط و نشان کشیدن ابلهانه پرداخت و گفت: ما با هر متجاوزی به شدت برخورد خواهیم کرد. "اف ای آر" ما در حقیقت خط قرمز ماست، برای ما فرقی ندارد که هواپیمای کدام کشور از اف. ار. ای ما عبور کرده است به متجاوز همواره پاسخ سخت داده و خواهیم داد.

به گفته پاسدار شمخانی، روزی که ایران بخواهد راهبرد متوقف کردن جریان صادرات نفت از منطقه را اجرا کند شرایط میدانی خلیج فارس با وضعیت امروز کاملاً متفاوت خواهد بود.
پاسدار مزبور افزود: آمریکا باید از سوریه خارج شود. نقش ما در سوریه مستشاری و آموزشی است و نیروهایمان مانند نظامیان آمریکا نیازمند کوله پشتی های پر از آدامس و شکلات و آب معدنی و غذاهای جیره ای نیستند.

یک سخنگوی مجاهدین، چاقوکش نظام را از عواقب بدمستی‌ پرهیز داد و گفت: بنا بر تجربه، تا وقتی که آخوندها و پاسداران آنها قیمت نداده اند، بی دنده و ترمز لگد می اندازند. زبان قاطعیت و قهر و قدرت تنها زبان تکلم با استبداد مذهبی حاکم بر ایران است.

پاسدار سلامی سرکرده سپاه تروریستی پاسداران در ترس از زبان قاطعیت و قدرت گفت: «ما اعلام می‌کنیم بنای جنگ با هیچ کشوری نداریم».
پاسدار مزبور افزود: بنابراین منطق ما مبارزه است. چرا مذاکره نیست؟ مذاکره، بازی در میدان دشمن است، بازی در فضای نابرابر فشار است، مذاکره، منطق تسلیم است محتوای مذاکره تسلیم است. در مذاکره فشار دشمن تشدید می شود.
منطق ما مبارزه است چرا مذاکره نیست؟ مذاکره بازی در میدان دشمن است بازی در فضای نابرابر فشار است مذاکره منطق تسلیم است محتوای مذاکره تسلیم است. در مذاکره فشار دشمن تشدید می شود.
پاسدار سلامی به دستور خامنه ای تأکید کرد که رژیم مذاکره را مطلقاً رد می کند. هرگز دشمن توانایی دستیابی به حریم‌های امنیت ملی او را ندارد پس این ملت ایستاده است مذاکره را مطلقاً رد می کند.
سرکرده سپاه آخوندها طبق معمول تهدیدهای تروریستی رژیم را خاطرنشان کرد و گفت: ما به دشمنان نظام هشدار میدهیم هر کجا باشید شما را می یابیم و اگر بیابیم امان نمی دهیم، مراقب باشید. ما می‌گوییم به دشمنانمان هم هشدار می‌دهیم هر کجا باشید شما را می یابیم و اگر بیابیم امان نمی دهیم مراقب باشید.