یکی از عوامل ترور رژیم درکشورهای اروپایی در سوئد دستگیر شد.

روزنامه آفتون بلادت نوشت: مرد ۴۶ساله توسط پلیس امنیتی سوئد دستگیر و در ۷ماه گذشته در بازداشت بوده است. اطلاعات جدید او را به یک سری حملات رژیم ایران در چندین کشور اروپایی متصل می‌کند. مأموریت او شناسایی را بعهده داشته است.
این روزنامه می‌افزاید: یکی از مدارکی که هنگام دستگیری جاسوس رژیم آمده خبرنگار یک کانال تلویزیون هلند است که هم اکنون تحت حفاظت پلیس قرار دارد. عکسهایی از خانه و محل استودیوی تلویزیونی این خبرنگار در دست این عامل رژیم ایران بوده است.
مقامات دولتی سوئد اعلام کردند که جاسوس رژیم ایران تقریباٌ ۱۰ سال پیش از ایران خارج شده و چند سال قبل به تابعیت سوئد درآمده و به عنوان یک خبرنگار آشنا به زبان عربی مشغول جاسوسی بوده است.
آفتون بلادت نوشت: پرونده در کل بالغ بر ۱۷۰۰صفحه می‌شود. در ضمن یک ضمیمه‌ی این پرونده شامل مکالمات تلفنی ضبط شده مخفی در طول سال ۲۰۱۸ و همچنین پیام‌های «واتس آپ» می‌باشد که «خیلی حجیم» است.
در ادامه هین گزارش آمده است: در تاریخ ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۸، پلیس امنیت دانمارک به یک ملک در جزیره زلاند حمله کرد. در طی این عملیات، پل بسته شد. بعداً، مقامات دانمارکی اظهار داشتند که در این پرونده، برنامه های حمله از سرویس اطلاعاتی رژیم ایران علیه (یک مخالف رژیم) در دانمارک متوقف شده است. در همین مورد، یک مرد نروژی در ۲۱ اکتبر در گوتنبرگ دستگیر شد که مظنون به جاسوسی پناهندگان و آماده شدن برای قتل بود که بعداً به دانمارک استرداد شد.
اتحادیه اروپا در ژانویه سال جاری تحریم هایی را علیه سرویس اطلاعاتی رژیم ایران(وزارت اطلاعات) اعمال کرده است.