قیام مردم و جوانان شورشی لبنان در هفتمین روز خود بسیاری از شهرهای این کشور را فراگرفته است.

از بامداد چهارشنه در شهر صیدا جمعیت عظیم تظاهرکننده با نیروهای نظامی درگیر شدند. در این درگیری تعدادی مجروح شدند. تظاهرکنندگان اغلب راهها و مسیرهای این شهر را بسته بودند. شب گذشته در شهر طرابلس بیش از ۱۰۰ هزار نفر در میدان نور تحصن کردند. العربیه گزارش داد: همه مردم طرابلس و بخصوص تظاهرکنندگان از قشر جوان هستند. یک تظاهرکننده می گوید: همه جهان فهمید و مردم همه فهمیدند که دیوار ترس شکسته شده است. این میلیونها نفر که در لبنان میبینید و لبنانیهایی که در کشورهای جهان هستند دیوار ترس از رهبران را شکستند...
به گزارش خبرنگار عرب نیوز در ۳۰ نقطه لبنان تظاهرات و اعتراضات جریان دارد از بعلبک تا بیروت.
خبرگزاری فرانسه باعنوان «حزب الله لبنان به طور بی سابقه یی تحت فشار اعتراضات خیابانی است» نوشت: هنگامی که اعتراضات گسترده ضدحکومتی لبنان را در خود فرو برد، یک تابو شکسته شد زیرا مراکز اصلی گروه شیعی حزب‌الله شاهد تظاهرات کم سابقه یی بودند که این گروه و رئیس آن حسن نصرالله را هدف قرار می داد.
شهروندان معترض این گروه را به ایجاد یک سرپوش سیاسی برای یک حکومت فاسد متهم می‌کردند. حکومتی که معیشت مردم را از آنها ربوده است. اکنون هیبت حزب الله در لبنان در هم شکسته است امری که اعضای خود آن را هم بهت زده کرده است.
سارا، یک فعال ۳۲ ساله که در اعتراضات در جنوب شهر شرکت کرده، گفت: "هیچ کس انتظار نداشت که در هیچ‌یک از این مناطق در جنوب لبنان یک کلمه علیه نصرالله یا رئیس امل، نبیه بری بشنود."این فعال، که به‌دلیل نگرانی‌های امنیتی از نام مستعار استفاده می‌کرد، افزود: "باور نکردنی است."...
اما اعتراضات ضد حکومتی که از ۱۷ اکتبر در بیروت آغاز شد و به سرعت در سراسر کشور گسترش یافت، هیچ سیاستمداری را سالم نگذاشت، حتی رئیس حزب‌الله را.
نصرالله روز شنبه در سخنرانی به این موضوع اذعان کرد و گفت: "می توانید لعنتم کنید، من اهمیت نمی‌دهم."...
 خبرگزاری فرانسه در دیگری عنوان «لبنانیها باوجود تدابیر اضطراری، اعتراضات را زنده نگه می دارند» نوشت: تظاهرکنندگان با وجودی که دولت یک طرح اضطراری ارائه داده است اما به مطالبات خود ادامه می دهند.
تظاهرات با طرح افزایش مالیاتی جرقه خورد و به کلان اعتراضاتی بیسابقه و فرافرقه یی در لبنان علیه قشر سیاسی حاکم تبدیل شد. این تجمعات از بیروت به سراسر شهرهای عمده لبنان و به بخش وسیعی از لبنانیان مقیم خارج گسترش یافت.
ملاعب یک مرد مسن که از شهر جنوب طایر برای تظاهرات به پایتخت آمده گفت جنبش اعتراضی تنها شانسی است که مردم دارند. وی گفت ما احمقیم اگر یک فرصت دیگر به این حکومت بدهیم ما این فرصت را از ۱۹۹۰ به آنها داده ایم.
ارتش لبنان در میان تظاهرکنندگان آب آشامیدنی، چادر برای نصب و کمکهای اولیه پزشکی توزیع می کرد.

در خارج از لبنان، لبنانی های مقیم خارج در آمریکا و آفریقا در همبستگی با اعتراضات در لبنان دست به تحصن ها و تظاهرات زدند. آنها در پاریس، سوییس، قبرس و قسمتهای مختلف آمریکا تجمع کردند و پرچمهای لبنان را به دست تکان دادند و شعارهای ضددولتی سر دادند

خبرگزاری آسوشیتدپرس با عنوان تظاهرکنندگان لبنانی محکم و استوار ایستاده اند، نوشت: تظاهرکنندگان لبنانی موانعی در خیابان های بیروت برپا کرده اند. آنان اصلاحات اقتصادی پیشنهادی را رد می کنند و خواهان کناره گیری این حکومت هستند.
تظاهرکنندگان لبنانی در بیانیه یی بر خواست خود برای تغییر نظام سیاسی تأکید کردند. در این بیانیه آمده است: «هیچ اعتمادی به حکومتی که اعضای آن با این اصلاحات موافق نیستند نداریم اگر شما حکومت کنونی اهل اصلاحات بودید طی چند سال گذشته از اصلاحات کجا بودید؟».