ایستادگی و جان فشانی قهرمانانه جوانان عراقی در بغداد که روز یکشنبه هجوم گسترده وحوش خامنه ای برای تسخیر میدان تحریر را به شکست کشاند، صحنه نبرد را در برخی مناطق به سود انقلاب رقم زده است.

روز سه شنبه جوانان شورشی میدان خلانی را مجددا تسخیر کردند. در حالی که شلیک گلوله بی وقفه ادامه داشت.
جوانان مستقر در این میدان یاد یاران شهید را که در نبردهای روزهای اخیر به شهادت رسیدند گرامی داشتند.
میدان تحریر و ساختمان بلند موسوم به کوه احد نیز همچنان در تسخیر انقلابیون است.
حضور گسترده دانشجویان و دانش آموزان در قیام عراق هر روز پر رنگ تر می شود. از بغداد تا بصره و تا کربلا و دیوانیه و سماوه دانشجویان و دانش آموزان همه جا می خروشند و خواسته های انقلاب را فریاد می کنند.
دانشجویان در شهرک عبیدی بغداد تظاهرات کردند و حمایت خود را از خواسته های قیام که برچیدن بساط حکومت فاسدان و دست نشاندگان ولی فقیه ارتجاع است اعلام کردند.
بصره همچنان صحنه تظاهرات جوانان و دانشجویان این شهر است. آنها برخی خیابانها و اتوبانهای شهر را در کنترل دارند.
در کربلا قیام کنندگان بار دیگر اراده پولادین خود را به نمایش گذاشتند و چادرهایی را که توسط وحوش خامنه ای و یزیدیان زمانه به آتش کشیده شده بود مجدد برپا می کنند. در این شهر دانش آموزان نیز حضور خود را در صفوف قیام پر رنگ تر کردند.
در دیوانیه دانشجویان تظاهرات کردند و حمایت خود را از انقلابیون میدان تحریر بغداد اعلام کردند. آنها هم خواستار استمرار انقلاب تا برچیدن بساط فساد و فرقه گرایی دست نشاندگان خامنه ای شدند.
کوت در استان واسط عراق نیز صحنه تظاهرات مردم علیه حکومت بود. خواسته های آنان همان خواسته های انقلابیون میدان تحریر است.
در ناصریه که مردم آن شهدای زیادی را طی چند روز اخیر تقدیم کردند تظاهرات جوانان دلیر ادامه دارد. براساس آخرین خبرهای نیروهای پلیس با دیدن جنایات سبعانه وحوش خامنه ای به قیام کنندگان پیوستند
دفتر آیت الله سیستانی در مورد دیدار جینین هنیس، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق با وی بیانیه یی صادر کرد.
در این بیانیه که در سایت رسمی آیته الله سیستانی درج شده آمده است: سیستانی در این ملاقات درد و اندوه و نگرانی عمیق خود را از آنچه که در کشور می گذرد ابراز داشت و اشاره کرد که ایشان طی سالهای گذشته همواره نسبت به خطر فسادهای مالی، اداری و سؤ مدیریت در خدمات اجتماعی و نبود عدالت اجتماعی هشدار دادند. اما هیچ گوش شنوایی از جانب مسئولین دولتی نیافتند تا اینکه وضعیت به نقطه امروز رسید که بسیار جدی و خطرناک است.
استمرار وضعیت مانند آنچه که قبل از شروع تظاهرات بود ممکن نیست.
به گفته دفتر آیت الله سیستانی وی بر توقف خشونت علیه تظاهرات مسالمت آمیز مردم و ربودن و دستگیری و محاکمه کسانی که به چنین اعمال ضد شرع و خلاف قانونی دست می زنند تأکید کرد. سیستانی همچنین هرگونه دخالت خارجی در امور عراق و تبدیل آن به صحنه تسویه حسابهای منطقه ای و بین المللی را رد کرد.
به دنبال این دیدار نماینده سازمان ملل در عراق طی مصاحبه یی گفت: خشونتهای موجود در عراق را به شورای امنیت ملل متحد منتقل خواهم کرد.
وی ضمن ابراز نگرانی از استمرار خشونتها و افزایش آمار قربانیان در عراق تأکید کرد دولت عراق باید به خونریزی را متوقف کند و به خواسته های مشروع مردم پاسخ دهد. و همه جریانها و طرفهای سیاسی که مستقیماٌ دست اندر کار هستند بایستی اقدامات لازم برای انجام اصلاحات را برای مهار خشم موجود در خیابانها بعمل آورند.
وی به نقل از سیستانی گفت: تظاهرکنندگان امکان ندارد که قبل از محقق شدن همه خواسته‌هایشان به خانه‌های خود بازگردند و اگر رؤسای سه‌گانه نمیتوانند خواسته‌های تظاهرکنندگان را محقق نمایند بایستی روش دیگری را در پیش گرفت.
مایکل پریجنت از مقامهای سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با انتشار عکسی از پاسدار قاسم سلیمانی، هادی عامری و جمعی از اجیر شدگان نیروی تروریستی قدس در عراق نوشت: برای پایان دادن به کشتار عراقیها و چنگ انداختن ایران به عراق، تمام کسانی که در این عکس هستند باید بازداشت شوند.
باید به دلیل کشتار معترضین بی‌سلاح و ربودن ثروتهای عراق و دادن آن به تهران، توسط عراقیان بازداشت شوند.
تلویزیون العربیه در گزارشی از افزایش آدم ربایی، ترور و تهدید به قتل فعالان سیاسی در عراق طی یک ماه گذشته خبر داد. بنا به این گزارش اغلب فعالان عراقی عامل این آدم ربایی و ترور را عوامل شبه نظامی وابسته به رژیم ایران و نیروی تروریستی قدس میدانند. افرادی که طی یک ماه گذشته ربوده و یا کشته شده‌اند فعالان اجتماعی از جمله ورزشکاران و هنرمندان بوده اند که از قیام مردم عراق حمایت کرده اند.
به گزارش العربیه دو روز پیش مشتاق العزاوی قهرمان بدنسازی آسیا که از یک حمله تروریستی جان سالم به در برد قبل از او امجد الدهامات توسط فردی نقابدار مسلح ناشناس ترور شد. الدهامات یکی از برجسته ترین فعالان اعتراضات مردمی در استان میسان به شمار می‌رفت.
بنا به گزارش تازه‌ترین عملیات آدم ربایی‌ها، ربودن فعال مدنی ضرغام الزیدی است که چهارشنبه گذشته هنگام عبور از یک پلی در بغداد، از میدان تحریر ربوده شد. پیش از الزیدی یک خانم فعال مدنی به نام «صبا المهدوی» نیز در ۲ نوامبر ربوده شد که تاکنون از سرنوشت خبر در دست نیست به گفته شاهدان المهداوی هنگامی که در حال کمک به معترضان مجروح و ارائه خدمات درمانی در میدان تحریر بود توسط افراد مسلح ناشناس ربوده شد.
معترضان عراقی با نیروهای امنیتی بر سر پل‌های بغداد درگیر شدند.
فرانسه ۲۴ درباره قیام مردم عراق گزارش داد: در مرکز بغداد، معترضان برای کنترل سه پل منتهی به منطقه به‌شدت حفاظت‌شده سبز، درگیر هستند....روز شنبه، نیروهای امنیتی از مهمات جنگی برای پاکسازی سه پل استفاده کردند و دست کم شش معترض کشته و صدها تن دیگر مجروح شدند. اما معترضان متعهد به بازپس‌گیری این پلها و نبرد برای گشودن راه خود به منطقه سبز هستند.