قیام سراسری مردم ایران، امروز، دوشنبه، برای چهارمین روز متوالی ادامه دارد.

تهران شاهد درگیری گسترده بین دانشجویان و جوانان شورشی با نیروهای سرکوبگر انتظامی، اطلاعاتی و لباس شخصی ها بود.

نیروهای سرکوبگر، دانشجویان دانشگاه تهران که از ساعاتی قبل دست به تظاهرات زده بودند را محاصره کردند. خیابان های ۱۶ آذر و انقلاب بشدت شلوغ شده است. دانشجویان شعار می دهند، «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد» و «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم». بسیجی ها به دانشجویان حمله کردند که با مقاومت آنان روبرو شده اند. همزمان مردم در منطقه صادقیه در غرب تهران به خیابان ریخته و فضا بشدت متشنج است.

در شهر کرج، مزدوران سرکوبگر با بستن میدانها، تلاش می کنند مناطقی را که توسط مردم مسدود شده بود باز کنند. علاوه بر نیروی سرکوبگر انتظامی، گله های مسلح لباس شخصی در مناطق مختلف مستقر شده اند. در سرآسیاب، منطقه فقیر نشین جنوب کرج، مردم با مزدوران انتظامی که به سمت آنان شلیک می کردند، درگیر شدند. در فردیس کرج، جوانان شعبه بانک سپه را به آتش کشیدند.

قیام مردم در شیراز نیز ادامه دارد. پمپ بنزین بزرگ صنایع واقع در خیابان “شیمی گیاه” شیراز به همراه یک دستگاه مینی بوس رژیم در آتش سوخت. جوانان ومردم در شیراز در نزدیکی ستادخبری فلکه ستاد و دفتر امام جمعه هستند و از چهار نقطه به این مکانها نزدیک شده اند و تیراندازی پراکنده شنیده میشود. امروز کلانتری والفجر شیراز به تصرف مردم در آمد . بیمارستان های رجایی و نمازی مملو از مجروحان و مصدومینی است که مزدوران سرکوبگر قصد دستگیری آنها را دارند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷ آبان ۱۳۹۸ (۱۸ نوامبر ۲۰۱۹)