ولی فقیه درهم شکسته ارتجاع در یک فرار به جلوی وقیحانه در برابر قیام مردم و همزمان با کشتار در خیابان، به روحیه دادن به نیروهایش پرداخت.

خامنه ای درهم شکسته گفت: هم دوستان و هم دشمنان بدانند که ما در عرصه‌ی جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم!.همه بدونن، هم دوستان ما، هم دشمنان، ما درعرصه جنگ نظامی، دشمن رو عقب زدیم، درعرصه جنگ سیاسی دشمن رو عقب زدیم، در عرصه جنگ امنیتی دشمن رو عقب زدیم. همین کارهای این چند روز، اینا کارهای امنیتی بود. این کارهای مردمی نبود، کارهای امنیتی بود. عقب زده شدن. در عرصه های مختلف دشمن رو عقب زدیم.

خامنه ای درعین حال به بن بست اقتصادی رژیم در زیر ضرب تحریمها اذعان کرد و گفت: این تحریم الان شدت بیشتری گرفته و فعلاً خواهد بود؛ اینکه امید داشته باشیم یک یا دو سال دیگر تمام میشود، باطل است و این تحریم حالاحالاها خواهد بود.
خلیفه ارتجاع در اذعان به استثمار و بیداد آخوندی علیه زحمتکشان و محرومان جامعه، برابری و مساوات را غیر قابل تحقق دانست و اضافه کرد: «آنهایی که شعار مساوات میدادند، مطلقاً در حکومتشان مساوات وجود نداشت و قابل تحقق هم نبود».
وی در ادامه با دجالبازی خاطرنشان کرد که در نظام آخوندی تحت نام اسلام «عده‌ای بیشتر دارند، اما منابع عمومی باید عادلانه باشد».
خامنه ای به روحانی و کارگزاران حکومت آخوندی که درپی خاتمه تحریمها هستند،گوشزد کرد:«اینکه ما برای نجات اقتصاد کشور، چشم امید به تمام شدن تحریم داشته باشیم یا اینکه این شخص [یعنی ترامپ] نباشد، اینها تأثیری ندارد.
با اینهمه، ولی فقیه ارتجاع در منتهای استیصال نشان داد که چشم به دورزدن تحریمها و کاسبان تحریم در ولایتش دوخته است، و از این رو، اضافه کرد: حالا بعضی زرنگی میکنند و تحریم را دور میزنند، دستشان درد نکند»!.

به دنبال حرفهای خامنه ای، شیخ حسن روحانی رئیس جمهور ورشکسته اش به پامنبری پرداخت و در جلسه هیأت دولتش ضمن مجیزگویی برای خلیفه ارتجاع، در وقاحت آخوندی روی دست او بلند شد، و در باره قیام سراسری مردم ایران گفت:«گزارشی که امروز وزیر کشور که مسئولیت سنگین اجرای طرح را به‌ عهده داشت در جلسه هیأت وزیران مطرح کرد و آمار و ارقام افرادی که در خیابان آمده بودند مطرح کرد روشن شد که این عدد اونها چه مقدار بوده و این خوب است بعداً در موقع مناسب برای مردم توضیح داده بشود و آنهایی که آشوب‌طلب بودند باز عده کمی از آنها بودند که آمدند به خیابان منتهی آشوب طلبان سازمان یافته، مسلح برنامه‌ریزی شده». معلوم شد دشمنان ملت ایران که در این دو سال و سالهای گذشته برنامه ریزی گسترده ای برای آشوب طلبان داشته اند چقدر سربازان کمی داشته اند؛ گرچه انسانهای شروری را به خدمت گرفته بودند و خسارات زیادی به زندگی و جان مردم وارد کردند و حتی به کودکان و نوجوانان هم رحم نکردند و با سلاح گرم و سرد به مردم حمله کرده و به مغازه ها، خانه ها، داروخانه، مراکز پزشکی و اماکنی که خدمات رسان به مردم بودند، خسارت وارد کردند....، این نشان می‌دهد که این جمع کوچک ضد کشور علیه وطن‌شان علیه منافع ملی‌شان کار کردند».

همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند مردم ما در حوادث مختلف در برابر نقشه دشمن پیروز شدند و آنهایی که در ۲ سال گذشته با اعمال تحریم های حداکثری ناامنی و اقدام علیه نظام را طراحی کرده بودند توانستند موفق شوند.

آخوند جنتی، رییس شورای نگهبان و مجلس خبرگان ارتجاع با اشاره به مجاهدین گفت، «دشمن از قبل طراحی چنین اقدامی را کرده بودند و مترصد بودند.
آخوند جنایتکار احمد جنتی در جلسه شورای نگهبان در حالی که قیام‌کنندگان را «اشرار» می‌نامید، گفت: نیروی انتظامی باید از امنیت دفاع کند.

به دنبال خامنه‌ای و روحانی، علی ربیعی کهنه دژخیم وزارت اطلاعات که در حال حاضر سخنگوی دولت روحانی است، به صحنه آمد و او هم به طور مسخره‌یی از مردم تشکر کرد و خواست که آنان «به‌رغم این که گله دارند، در کنار اغتشاشگران نایستادند».
ربیعی که امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت با خبرنگاران صحبت می‌کرد، شیادانه و آن‌چنان که گویی قیمتها و مکانیسم‌های اقتصادی از دولت فرمان می‌برند گفت: «روز گذشته در هیأت دولت به اغتشاشات پرداخته شد. تصمیم دولت این است که تا پایان سال هیچ افزایش قیمتی نداشته باشیم».
سخنگوی دولت روحانی در حالی که از طرح دولت برای کنترل قیمتها دم می‌زد، با وقاحت از مردم خواست «چند ماهی صبوری داشته باشند، زیرا با کنترل قیمت‌هایی که ما انجام می‌دهیم اثرات این طرح را متوجه خواهند شد».
این اظهارات شیادانه در حالی است که به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، طی همین چند روزی که از گران شدن بنزین می‌گذرد، کرایه حمل بار توسط وانت‌بارها ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان افزایش یافته و قیمت میوه و تره‌بار در میدان مرکزی تهران، بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است.