عفو بین الملل: نیروهای امنیتی رژیم ایران، به افراد غیر مسلح در خیابانها از پشت بامها و هلی کوپتر شلیک کردند، اینترنت را بستند تا جهان نتواند، آنچه را که در ایران رخ داد، ببیند

سازمان عفو بین‌الملل معتقد است که تعداد کشته‌شدگان به میزان قابل توجهی بیشتر است و به تحقیقات هم‌چنان ادامه می‌دهد. یک مقام سازمان عفو بین‌الملل: "افزایش تعداد کشته‌ها نشانه‌ای هشدار دهنده از چگونگی رفتار ظالمانه‌ای است که در حق معترضان غیرمسلح توسط مقامات ایرانی اعمال شده و تجاوز دهشتناک آنها به زندگی بشر را آشکار می‌کند."
پاسخ محتاطانه و خاموش جامعه بین‌المللی در قبال قتل غیرقانونی معترضان به طرز ناراحت‌کننده‌ای ناکافی است. آنها باید این قتلها را با شدیدترین کلمات محکوم کنند و این وقایع را آنچنانکه هستند توصیف کنند.
شواهد روشنی وجود دارد که نشان می‌دهد نیروهای امنیتی رژیم ایران به‌طور عمدی از سلاح گرم علیه معترضان غیرمسلحی استفاده می‌کرده‌اند که تهدیدی برای جانها نداشتند.
فیلمهای تأیید شده نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی از فاصله کم عمداً به معترضان غیرمسلح تیراندازی می‌کنند. در برخی موارد، به معترضان در حالی که فرار می‌کردند و به‌وضوح هیچ‌گونه تهدیدی برای نیروهای امنیتی ایجاد نمی‌کردند، شلیک می‌شده است. فیلمهای دیگر نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی از پشت‌بام ساختمانهای دولتی از جمله ساختمان دادگستری، به سمت معترضان تیراندازی می‌کنند.
نیروهای امنیتی مسئول این سرکوب شامل نیروی پلیس رژیم ایران، سپاه پاسداران و مأموران لباس‌شخصی از نیروهای شبه‌نظامی بسیج و دیگران هستند.
در یک روش همخوان با قتل معترضان قبلی، مقامات خانواده‌های قربانیان را تهدید کرده‌اند که در صورت برپایی مراسم عزاداری برای عزیزان خود یا گفتگو با رسانه‌ها، دستگیر می‌شوند.
عفو بین‌الملل هم‌چنین گزارش‌هایی مبنی بر انتقال معترضان زخمی از بیمارستان به مراکز باز داشت توسط مقامات دریافت کرده است، که با ممانعت از رسیدن رسیدگیهای پزشکی فوری به آنها، جانشان را در معرض خطر قرار داده است.