بدنبال اخراج دو دیپلمات تروریست رژیم آخوندی از آلبانی، وزیر آموزش، ورزش و جوانان این کشور دستور تعطیلی فوری بنیاد موسوم به سعدی متعلق به رژیم ایران را در خاک آلبانی صادر کرد.

در این دستور که رسانه های آلبانی روز سوم بهمن آنرا منتشر کردند همه مجوزهای صادر شده به اسم این بنیاد در سالهای گذشته باطل اعلام شد.

بنیاد فرهنگی سعدی در سال ۱۳۷۳ توسط فاشیسم دینی حاکم بر ایران، بدنبال تحولات کشورهای حوزه بالکان، در راستای صدور تروریسم و بنیادگرایی، تاسیس شد. اینگونه موسسات زیر پوشش آموزش زبان فارسی و فرهنگ ایرانی، به جذب و استخدام افراد بومی برای اهداف جاسوسی و تروریستی می پردازند.

اداره و هدایت بنیاد سعدی درکشورهای مختلف با غلامعلی حداد عادل، عضو شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دستگاه صدور تروریسم و بنیادگرایی رژیم آخوندی می باشد. وی همچنین عضو مجمع تشخیص مصلحت و شورای عالی انقلاب فرهنگی و از نزدیکان و بستگان خامنه ای (پدر عروس او) می باشد. این بنیاد در آلبانی زیر نظر احدالله قلی زاده ( دیپلمات اخراجی از آلبانی در سال ۲۰۱۹) و سید احمد حسینی الست رایزن فرهنگی رژیم در آلبانی که هفته گذشته از آلبانی اخراج گردید، اداره میشد.

در یک تحول دیگر روز اول بهمن تلویزیون تاپ چنل ازآماده باش پلیس ضد تروریسم بعد از به هلاکت رسیدن قاسم سلیمانی خبر داد و اعلام کرد مقامات ضد ترور و مهاجرت آماده می شوند یک مزدور اطلاعات آخوندی بنام احسان بیدی را اخراج کنند و او تا زمان تکمیل مراحل اخراج، در یک مرکز بسته نگهداری می شود.

مقاومت ایران در اطلاعیه های متعدد از جمله ۱۱ آذر۹۲، ۳۰دی ۱۳۹۲، ۷ اسفند ۱۳۹۲، ۱۰ آذر۱۳۹۳ و ۲۴بهمن۱۳۹۶ سوابق مزدوری احسان بیدی را منتشر کرده است. اطلاعیه ۱۱ آذر ۹۲ کمیسیون امنیت و ضد تروریسم نوشت: احسان بیدی در ۳۱فروردین۹۱ خود را به نیروهای عراقی تسلیم کرد و به هتل مهاجر بغداد که توسط وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس کنترل می‌شود، رفت. وی در اواسط سال۹۱ به ترکیه و از آنجا با یک پاسپورت جعلی به مصر رفت. مقامات مصری او را دستگیر کردند. وی در زندان مصر هم در ارتباط با نمایندگی رژیم قرار داشت. اطلاعات آخوندی تلاش کرد بیدی را به اتریش، فنلاند یا دانمارک بفرستد اما این کشورها حاضر به قبول او نشدند و او به عراق برگشت داده شد. چندی بعد با پاسپورت ایرانی که وزارت اطلاعات برایش تهیه کرده بود، مجددا به ترکیه و از ترکیه به رومانی و از آنجا به آلبانی منتقل شد. این پاسپورت به شماره ۱۶۳۵۹۰۷۲ صادره در ۲۷ ژانویه ۲۰۱۳ است

مقاومت ایران پیش از این بارها خواستار تعطیلی مراکز جاسوسی و ترور رژیم آخوندی و اخراج مزدوران و ماموران اطلاعات و نیروی تروریستی قدس از آمریکا و کشورهای اروپایی شده است. در شرایطی که رژیم آخوندی با بحران سرنگونی مواجه است و بیش از گذشته به تروریسم روی آورده است تعطیلی مراکز و اخراج مزدوران رژیم آخوندی برای امنیت کشورهای میزبان و امنیت پناهندگان و مخالفان ایرانی ضرورت مضاعف دارد.

شورای ملی مقاومت ایران
کمیسیون امنیت وضد تروریسم
۵ بهمن ۱۳۹۸(۲۵ژانویه ۲۰۲۰)