متخصصان حکومتی منحنی کرونا را روبه صعود میدانند اما روحانی بر فرستادن مردم بر سر کار اصرار میکند

خانم رجوی: سلامت مردم برای خامنه ای و روحانی به پشیزی نمی‌ارزد هدف آنها فقط حفظ نظام از خطر قیام است
سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانباختگان فاجعه کرونا در ۲۴۵ شهر ایران از ۲۲هزار نفر تجاوز کرده است. تعداد هموطنان جانباخته در البرز به ۸۰۰نفر، در اصفهان به ۱۷۲۰نفر، در تهران به ۲۹۰۰ نفر، در خراسان شمالی به ۲۴۰نفر، در خوزستان به ۹۴۰نفر، در زنجان به ۳۹۰ نفر، در فارس به ۴۲۰ نفر، در قزوین به ۳۵۰ نفر، در قم به ۲۲۰۰ نفر، در گلستان به ۸۸۰ نفر، در گیلان به ۲۰۰۰نفر، در مازندران به ۱۷۲۰ نفر و در یزد به ۳۷۰ نفر رسیده است و به آمار سایر استانها افزوده می‌شود.
آخوند روحانی امروز در جلسه هیأت دولت ضمن تکرار دعاوی و دروغهای پیشین، به دفاع از طرح رژیم برای بازگرداندن مردم به سر کار پرداخت و بیشرمانه گفت: «ما هم‌اکنون در مرحله کنترل بیماری هستیم... اضطراب آنچنانی نداریم. بیمارستان‌ها و بخش‌های درمانی ما آماده‌اند. به هر بیمارستانی زنگ می‌زنیم، تخت و آی‌سی‌یوهای خالی داریم».
روحانی با اذعان به درماندگی رژیم، برای توجیه قربانی کردن مردم گفت: «اگر با این بیماری مسری به مردم بگوییم داخل خانه بمانند راحت‌ترین کار دولت است ولی امکان پذیر نیست.... عده ای هستند که کارگر روزمزد هستند اگر یک روز کار نکنند دستمزدی ندارند و پول غذای شب ندارند ... برای او چه باید بکنیم؟ برای افرادی که کسب و کارشان در این دو ماه تعطیل شده، چک‌ها، بدهکاری‌ها و اجاره دارند، چه باید بکنیم... قبلاً مبارزه نشسته در خانه بود اما اکنون مبارزه ایستاده در فعالیت اقتصادی است. راهی جز این پیش روی ما نیست».
این در حالیست که روز گذشته وزیر بهداشت روحانی در مجلس رژیم گفت در «مرحله مدیریت بیماری» هستیم و به “مهار و کنترل نرسیدیم. نباید دچار توهم یا گرفتاری محاسباتی شویم». شب گذشته نیز زالی رئیس ستاد کرونا در تهران گفت: «بسیاری از تکانه‌های حضور جمعیت فعلی در شهر را اکنون نمی‌بینیم، بلکه یک هفته تا دو هفته دیگر آثارش را می‌بینیم... بزرگترین خطر راهبردی، این است که بخواهیم راهکارهای بازدارنده حضور در شهر را مورد بی‌توجهی قرار داده و ترددها را افزایش دهیم. این میتواند منجر به آسیب بزرگی در کنترل بیماری کرونا شود... در شهر تهران به طور اخص مقابله با ویروس از سختی خاصی برخوردار است. رفتار ویروس در کلان شهرها پیچیده تر است....چیزی از خطرناک بودن این ویروس کاسته نشده است که بخواهیم با تسامح با آن برخورد کنیم» (ایسنا ۱۹فروردین). همچنین دکتر گویا مدیر کل بیماریهای عفونی در ستاد کرونا در حضور روحانی شیوع کرونا در اکثر نقاط پرجمعیت کشور را صعودی توصیف کرد. او در حالیکه منحنی تحولات کرونا را نشان میداد گفت: «آذربایجان شرقی جزو استان‌های پرخطر ما است و روزهای آینده هم انتظار داریم که موارد افزایش پیدا کند. آذربایجان غربی جزو استانهایی است که موارد افزایش پیدا میکند. سیر منحنی اردبیل [بالاست].. استان البرز الان [بالاست]... استان تهران وضعیتش از بقیه جاها نگران کننده تر است. استان چهارمحال بختیاری [و] استان خراسان رضوی ببینید با چه شیب تندی دارد رو به بالا میرود. این استان لرستان است، این استان مازندران است که بیشترین فشار را به ما آورد با چه شیب سریعی رفت بالا، الان ببینید به کجا رسیده است» (شبکه خبر رژیم ۱۹ فروردین۹۹).
کارگران و روزمزدان و کسبه‌ای که خامنه ای و روحانی آنها را با قساوت به قربانگاه کرونا می‌فرستند به همراه افراد تحت تکلفشان اکثریت عظیم مردم ایران را تشکیل می‌دهند. تاج الدین نماینده مجلس ارتجاع در ۱۸ فروردین گفت: «بیش از ۱۱ میلیون کارگر قرارداد موقت» در ایران وجود دارد. قائم مقام وزیر صنعت و معدن روز ۱۷ فرودین گفت: «۷ و نیم میلیون شاغلین کشور ما تو بخش صنفی هستند و با نرخ تکفلی که اینها دارند حدود ۱۸-۱۹میلیون نفر سر سفره اصناف نان می‌خورند» (شبکه خبر رژیم ۱۷فروردین۹۹). روزنامه حکومتی شرق ۱۸فروردین از ۱۵ میلیون روزمزد با مشاغل موقت خبر داد که با خانواده‌هایشان ۴۰ تا ۵۰ میلیون نفر را در برمی‌گیرند.
از سوی دیگر صدای اعتراض حتی در داخل مجلس ارتجاع بالا می‌گیرد. بهرام پارسایی نماینده مجلس رژیم دیروز خاطرنشان کرد: «در اول کار سهل‌انگاری شد در مدیریت پروازها و ورودیها به کشور و هیچکسی هم پاسخگو نیست... نهادها و سازمانهایی که همیشه از امتیازات خاصی برخوردار بودند، از معافیتهایی برخوردار بودند، مثل بنیاد مستضعفان، مثل ستاد اجرایی، آستان قدس، اوقاف؛ همه بیایند دو ماه در خدمت مردم باشند، همه بیایند دو ماه تمام دارایی خودشان را بدهند.... آمارها را غلط ندهیم آمار ۲۰۰۰۰ تخت بیمارستانی خالی واهی است... چه طور الآن اینقدر تخت خالی داریم؟ تخت بیمارستانی دارای شرایط است هر تختی را نمی‌توانیم بگوییم تخت بیمارستانی» (رادیو فرهنگ ۱۹فروردین).
خانم مریم رجوی در باره اظهارات امروز آخوند روحانی اعلام کرد: جان و سلامت مردم برای خامنه ای و روحانی به پشیزی نمی‌ارزد. هدف آنها فقط حفظ نظام از خطر قیام است. تصمیم جنایتکارانه برای فرستادن مردم به سر کار جنایت علیه بشریت است و قربانیان بیشماری بر جا میگذارد. آثار مرگبار این تصمیم به مرزهای ایران محدود نمی شود و خطر به راه افتادن امواج جدید ویروس را در منطقه و سایر کشورها بدنبال دارد.
خانم رجوی خواستار یک اقدم مؤثر بین‌المللی شد و بار دیگر خاطرنشان کرد سرمایه های کلان مردم ایران در چارچوب بنیادهای غارت و چپاول توسط خامنه ای و سپاه پاسداران که می‌تواند هزینه‌های کارگران و زحمتکشان و مزدبگیران را تا عبور از بحران کرونا تأمین کنند باید از دست آخوندهای غاصب خارج و در خدمت مردم ایران قرار گیرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ (۸آوریل ۲۰۲۰)