رئیس شبکه بهداشت رژیم در بروجرد اعلام کرد در آستانه آن هستیم که بیش از ۵۰ درصد مردم ایران مبتلا شوند

از این میزان سه الی چهار درصد فوت می‌کنند که بالغ بر یک تا دو میلیون ایرانی خواهد بود


•    وزارت بهداشت شمار قربانیان ۲۴ ساعت گذشته را ۱۴۴ نفر اعلام کرد که بالاترین رقم در ۸۵ روزگذشته است
•    وزارت بهداشت: ۱۰ برابر آنچه در بیمارستان‌ها شناسایی می‌کنیم، خارج از بیمارستان شناسایی می‌شوند
•    هیچ بیمارستانی در تهران سفید نیست و همه بیمارستان ها درگیر کرونا هستند
•    حریرچی: ۱۱ شهرآذربایجان غربی در وضعیت قرمز هستند. بعد از بازگشایی‌ها شاهد افزایش موارد بیماری هستیم
•    تلویزیون رژیم: با شیب تند افزایش بستری، بیمارستانهای اصفهان وارد مرحله بحرانی دیگری شده.در راهروهابیمار بستری می‌کنیم

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۴۰ شهر ایران بیش از ۶۲ هزار و ۱۰۰ نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۶۹۰ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۴۰۵ نفر، در خراستان رضوی به ۳۷۲۵ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۲۰۳۰ نفر، در فارس به ۱۲۸۵ نفر، در کردستان به ۱۲۷۰ نفر، در کرمانشاه به ۱۵۳۵ نفر، در مازنداران به ۲۸۹۵ نفر، در هرمزگان به ۵۹۵ نفر، در همدان به ۱۳۶۲ نفر و در یزد به ۷۹۴ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در آمار مهندسی شده خود شمار قربانیان را در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۴ نفر اعلام کرد که بالاترین رقم در ۸۵ روزگذشته است و بیماران تحت مراقبت ویژه را ۲۹۴۶ نفر اعلام کرد که بالاترین رقم در هفته‌های اخیر است. در همین حال رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: «امروز ۱۰ برابر بیش از آنچه که در بیمارستان‌ها شناسایی می‌کنیم، خارج از بیمارستان شناسایی می‌شوند...نمی‌دانیم در فصل سرما چه اتفاقی می‌افتد. قابل پیش‌بینی نیست که کرونا با آنفلوآنزا همزمان شود و چه اتفاقاتی رخ می‌دهد» (آفتاب ۸ تیر).

روحانی پس از ماهها دروغگویی و پنهانکاری امروز گفت: «۶ ماه از این بیماری تقریباً گذشته؛ واکسنی نیامده است؛ دارویی هم برای این بیماری نیامده است؛ ممکن است ۳ ماه الی یک سال دیگر ادامه پیدا کند؛ پس باید خودمان را باید برای بلندمدت آماده کنیم». وی که در اوایل اسفند گفته بود تا شنبه ۱۰ اسفند مسأله حل می‌شود، با وقاحت افزود: «بنده از هفته اولیه‌ شیوع این ویروس گفتم باید با این ویروس مدت مدیدی زندگی کرده و سازگاری داشته باشیم و خودمان را آماده کنیم...چنین بیماری در تاریخ کشور نداشتیم. لااقل در این یک قرن و بیش از یک قرن و از حدود ۱۴۰ سال پیش در کشورمان چنین بیماری بی‌سابقه است».

در تهران، معاون ستاد کرونا گفت: «هیچ بیمارستان سفیدی نداریم و همه بیمارستان‌ها از لحاظ کرونا درگیر هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر۸ تیر). استاندار تهران در مورد اجرای طرح ترافیک گفت: «در صورت ادامه افزایش ابتلا در تهران، تصمیمات جدیدی اتخاذ خواهد شد» (خبرگزاری پانا ۷ تیر).

در لرستان، رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: “برآورد میدانی ما این است که ۲۰ درصد مردم شهرستان مبتلا شده‌اند. در آستانه آن هستیم که بیش از ۵۰ درصد مردم ایران مبتلا شوند. از این میزان سه الی چهار درصد فوت می‌کنند که بالغ بر یک تا دو میلیون ایرانی خواهد بود...نرم فوتی در کشور ۷/۴ درصد، در استان ۶/۳ و در شهرستان ۸/۲ درصد است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۸ تیر).

در فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: «بستری‌ها در حال افزایش است. افزایش بی‌سابقه مبتلایان، جهرم را در شرایطی بسیار حساس قرار داده که در صورت بی توجهی، یک بحران بزرگ گریبانگیرمان خواهد شد .این روزها در اتفاقی بی‌سابقه، ۵۰ درصد نمونه‌های ارسالی به آزمایشگاه مثبت می‌شود» (ایرنا ۸تیر). «شمار مبتلایان در شهرستان‌های شیراز، مرودشت، کازرون، داراب، آباده، زرین‌دشت، لامرد، کوار، ممسنی، اقلید، استهبان، لارستان، گراش، فسا، جهرم و اوز سه رقمی شده است، بسیاری از آنها تا دو هفته پیش آمار دو رقمی داشتن (ایرنا ۷تیر).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تست مثبت مراجعات سرپایی از ۱۵ درصد به ۴۵ درصد افزایش‌یافته است و این زنگ خطر شیوع مجدد را به صدا درآورده است.... تا دو هفته آینده با اوج‌گیری دیگری از این ویروس مواجه خواهیم شد. علاوه بر بیمارستان کامکار سایر بیمارستان‌ها را نیز برای پذیرش بیماران کرونایی آماده کرده‌ایم»(ایرنا ۸ تیر).

در هرمزگان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی از مثبت بودن بیش از ۵۵ درصد تست‌های انجام شده خبر داد و تأکید کرد:«شمار واقعی مبتلایان بیشتر از آمار اعلام شده رسمی است» (خبرگزاری صدا و سیما رژیم ۷ تیر). در قشم «یکباره از ۲۶ اردیبهشت تاکنون آمار مبتلایان از ۵۰ نفر به بیش از یک هزار نفر رسید و تا کنون ۱۰ نفر از آنان جان باختند» (خبرگزاری نیروی قدس ۷ تیر).

در زنجان، به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی «در ۱۰ روز گذشته، شمار بیماریابی فعال استان از ۴۰۰ بیمار به بیش از یک‌هزار نفر رسیده است...در صورت تداوم این وضعیت خطر جدی شهروندان زنجانی را تهدید می‌کند» (خبرگزاری حکومتی مهر۷ تیر).

در خوزستان، سخنگوی ستاد کرونا گفت: «۸۵ درصد از ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در این استان تکمیل شده و باید تصمیم های جدیدی اتخاذ شود» (رویداد ۲۴ -۸ تیر). رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: «در۲۴ ساعت گذشته ۲۷۷ بیمار بستری شده اند که ۴۰ نفر تحت مراقبت ویژه قرار دارند...هر سه شهر آبادان، خرمشهر و شادگان هنوز در وضعیت قرمز قرار دارند و ما مجدداً درخواست محدودیت را کردیم»(جوان ارگان سپاه پاسداران ۷ تیر). مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرماهشهر گفت:«وضعیت قرمز استان وشهرستان باعث شد تیرماه راحالت فوق العاده اعلام نموده‌ایم.... تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا بیشتر شده و تخت‌های کمتری خالی می‌شود«(خبرگزاری سپاه پاسداران ۷ تیر).

در سیستان و بلوچستان، معاون دانشگاه پزشکی زاهدان از ۱۰ فوتی در حوزه این بیمارستان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: «شب گذشته تمام تخت‌های بیمارستانهای زاهدان تکمیل شده است» (خبرگزاری صدا و سیما ۸ تیر).

در کرمان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت از افزایش ۷۰ تا ۱۰۰ درصد شمار بستری ها و فوتی ها در عرض یک ماه خبر داد(خبرگزاری سپاه پاسداران ۸ تیر).

در آذربایجان‌غربی، حریرچی معاون وزارت بهداشت اعلام کرد: «شهرهای ارومیه، اشنویه، بوکان، پیرانشهر، تکاب، سردشت، سلماس، مهاباد، میاندوآب، نقده و خوی قرمز هستند» (شبکه خبر ۸ تیر).

در اصفهان، تلویزیون رژیم خبر داد: «با شیب تند افزایش بستری بیماران ... اصفهان وارد مرحله بحرانی دیگری از این بیماری شده» و در بیمارستان خورشید بیماران در راهروها بستری می‌شوند ( ۷ تیر ).


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۸ تیر۱۳۹۹ (۲۸ ژوئن ۲۰۲۰)