کنفرانس مشترک برایان هوک و عادل الجبیر در ریاض

برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای ایران در کنفرانس مطبوعاتی در ریاض گفت: ما باید تضمین کنیم که رژیم ایران با مشکلات بیشتری برای گسترش تسلیحات مرگبار مواجه باشد.... ضروری است که تحریم تسلیحاتی این رژیم رفع نشود. رفع تحریم تسلیحاتی فقط رژیم ایران را جری تر خواهد کرد و موجب بی ثباتی بیشتر در منطقه خواهد شد. این نتیجه ای نیست که شورای امنیت ملل متحد بتواند بپذیرد... سران رژیم به بی ثباتی دامن میزنند و درد و رنج مردم بی گناه یمن را تشدید میکنند.. رژیم ایران برای حوثیها موشک، پهپاد و سایر تسلیحات پیشرفته مرگبار میفرستند. این رژیم خواستار جنگ بی پایان است.

برایان هوک تاکید کرد: رژیم ایران فعالترین حامی تروریسم در جهان است و شورای امنیت نباید بگذارد تحریم تسلیحاتی آن رفع شود.

عادل الجبیر گفت: رژیم ایران نزاعهای فرقه ای را برانگیخته، از تروریسم حمایت کرده، در امور کشورهای دیگر دخالت کرده، برای سازمانهای تروریستی مانند حزب الله و حوثی ها سلاح و موشک فراهم کرده، با کارتل های مواد مخدر در آمریکای جنوبی و مرکزی همکاری کرده است، برای قاچاق و پولشویی با عناصر جنایی کار کرده است. رژیم ایران مسئول ترور بیش از ۳۶۰ غیرنظامی در تمام جهان است. همین دیروز یک کشتی که سعی داشت تسلیحات ایرانی برای حوثی ها حمل کند توقیف شد.

سوال خبرنگار سی ان ان: رژیم ایران به تازگی ۳۶ حکم جلب برای پرزیدنت ترامپ و بقیه بخاطر کشتن سلیمانی صادر کرده و از پلیس بین الملل خواستار فرستادن هشدارهای قرمز به آنها شده است. نظر شما چیست؟.
پاسخ برایان هوک: این هم یک حیله و حقه سیاسی دیگر توسط رژیم ایران است و ما را متعجب نمی کند. این همان نوع تبلیغات مسخره یی این رژیم است که البته به آن عادت کرده ایم. هیچکس آن را جدی نمی گیرد و تنها رژیم ایران را یک رژیم احمق جلوه می دهد.
عادل الجبیر نیز گفت: اگر اجازه دهید من هم اضافه کنم که این به نظر من خیلی خنده دار است و باید در شوی کمدی تلویزیونی نشان داده شود.