نزدیک به ۶ماه پس از شلیک موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی و کشتار ۱۷۶سرنشین آن حکومت آخوندی گزارش مسخره یی از سوی دادستان نظامی رژیم در بار چگونگی ساقط کردن هواپیمای مسافربری اوکراینی منتشر کرد و تقصیر این جنایت بزرگ را به گردن یک اپراتور انداخت که «کسب مجوز نکرده است».

دادستان آخوندها در ادعای مسخره دیگری گفت: خطای ۱۰۵درجه‌ای در سیستم جهت‌یابی رادار باعث تشخیص اشتباه در جهت حرکت هواپیما شده است.
به گزارش خبرگزاری رسمی رژیم (ایرنا)، غلامعباس ترکی، دادستان نظامی رژیم در استان تهران گفت: «خطای فاحشی که اینجا اتفاق افتاد این بود که سامانه بدون اخذ اجازه از شبکه، اقدام به شلیک کرد... اپراتور این سامانه وقتی هدفی را به عنوان هدف تهدید کننده شناسایی کند باید به مراکز بالادستی خودش که همان شبکه پدافندی است اعلام نماید و پس از دستور شبکه اقدام کند...دو موشک توسط سامانه پدافندی شلیک شده و بررسی کارشناسان حاکی است که یکی از این موشک ها تاثیری بر روی هواپیما نداشته و موشک دیگر در نزدیکی هواپیما منفجر شده است. ۲۶ ثانیه فاصله شلیک های اول و دوم بوده، ولی متاسفانه در این فاصله زمانی هم، کاربر برای شلیک دوم از شبکه کسب مجوز نمی کند...».
حکومت آخوندی ضمن تلاش رسوای خود برای دربردن سران رژیم و سپاه پاسداران خامنه ای از مسئولیت این جنایت بزرگ، تأخیر عمدی در پذیرفتن مسئولیت شلیک موشک به هواپیمایی مسافربری را ماستمالی کرد، ولی با تأکید بر مقصر قلمداد کردن کاربر سامانه موشکی، اعتراف کرد که این سانحه قابل پیشگیری بوده است.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران در۲۱دی۱۳۹۸ گفت: این یکی دیگر از جنایتهای بزرگ فاشیسم دینی حاکم است که مردم ایران نه می‌بخشند و نه فراموش می‌کنند. رژیم به گفته وزیرخارجه‌اش حمله موشکی به خاک عراق را پیشاپیش به حکومت و نظامیان عراقی و از طریق آنها به آمریکا خبر داد اما از دستور توقف پروازهای مسافری در حق هموطنان خودمان دریغ کرد. در حالیکه در تمام دنیا در وضعیت جنگی و آماده‌باش پدافندی، همه پروازهای مسافری بلادرنگ متوقف می‌شود.
خانم رجوی با تاکید بر اینکه هم اکنون نیز رژیم آخوندی با دجالگری و ذکر دلایل و بهانه های مسخره در صدد است مسئولان اصلی این فاجعه را در ببرد، گفت مقصر اصلی خامنه ای و روحانی و سرکردگان سپاه پاسداران هستند که باید بخاطر این جنایت بزرگ محاکمه و مجازات شوند.