پزشکان مازندران: در بیمارستانهای مازندران دست کم ۲۸۰۰ بیمار کرونایی بستری هستند. وضع در قائم شهر و آمل فاجعه بار است. ظرفیت بیمارستانهای ساری در حال تکمیل شدن است.در جویبار هیچ تخت خالی وجود ندارد. ۸۰ درصد تخت‌های بهشهر و ۹۰ درصد تختهای بابل و ۷۰ درصد تختهای چالوس و نوشهر پرشده و تختهای خالی نیز بسرعت پرخواهد شد. بیش از ۱۲۰۰ نفر از کادر درمان مبتلا شده اند و ۴۵۰ تن از آنان در مرخصی استعلاجی هستند. مازندران باید تعطیل شود

    حریرچی: فوت بالای ۲۰۰ نفر روزانه بر اثر کرونا آماری بسیار بالا است. در جنگ کشته‌ها روزی ۶۰ نفر بود
    روزنامه رسالت وابسته به باندخامنه ای: یکی از مشکلات موجود این است که متأسفانه افراد در حوزه‌های تخصصی‌ای که هیچ تخصصی ندارند ورود می‌کنند، مانند رئیس‌جمهور!
    دانشگاه علوم پزشکی زنجان: اغلب مناطق این استان در وضعیت کرونایی قرمز به سر می‌برند و در پاییز و زمستان با چالش جدی مواجه خواهیم بود

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۴۷ شهر ایران بیش از ۷۵ هزار و ۹۰۰ نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۲۱۵ نفر، در آذربایجان غربی به ۲۲۸۵ نفر، در ایلام به ۵۸۵ نفر، در بوشهر به ۸۱۷ نفر، در تهران به ۱۸۸۰۰ نفر، در خراسان جنوبی به ۲۶۷ نفر، در خراسان رضوی به ۵۶۲۵ نفر، در خراسان شمالی به ۱۰۵۵ نفر، در خوزستان به ۵۵۵۰ نفر، در زنجان به ۷۱۰ نفر و در فارس به ۱۸۷۰ نفر رسیده است.

در حالیکه به اذعان وزارت بهداشت رژیم ۲۵ استان از ۳۱ استان کشور در وضعیت قرمز یا هشدار قرار دارند، و درشرایطی که حتی آمار قطره چکانی و مهندسی شده رژیم مستمراً رکورد جدیدی در میزان قربانیان و بیماران وخیم به جای میگذارد،روحانی بعد از ظهر دیروز در ستاد کرونا گفت: «علت موج دوباره شیوع کرونا در برخی مناطق کشور فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی نبوده، بلکه عدم رعایت دقیق و کامل دستورالعمل‌ها و به خاطر برگزاری تجمعات و دورهمی‌ها و محافلی مثل مراسم ازدواج و مجالس ختم و عزاداری‌ها بوده است». این در حالی است که روز قبل از آن حریرچی معاون وزارت بهداشت رژیم گفته بود: تعداد فوتی‌ها «نسبت به فروردین و اسفند رشد ۵۰ درصدی داشته است و این نتیجه عملکرد ما و کارهایی است که در خرداد ماه انجام داده ایم و همچنین بازگشایی‌هایی است که صورت گرفته است»(ایلنا ۱مرداد).

صبح دیروز یک روزنامه وابسته به باند خامنه ای نوشت:«باوجود این‌که، آمار، رکوردی جدید و نشان از افزایش وحشتناک این ویروس محسوب می‌شود اما گویا سیاست آقایان به‌ویژه رئیس‌جمهور، بر مبنای دستکم یک‌بار ابتلای هر فرد به این ویروس است.گاهی کلی‌گویی‌هایی از طرف مسئولان و حتی متخصصان مطرح می‌شود که اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، ویروس شیوع بیشتری خواهد داشت. تمام مردم این موارد را می‌دانند اما باید راهکارهای عملی برای جلوگیری از شیوع اتخاذ شود...یکی از مشکلات موجود این است که متأسفانه افراد در حوزه‌های تخصصی‌ای که هیچ تخصصی ندارند ورود می‌کنند، مانند رئیس‌جمهور!»(رسالت ۲ مرداد).
حریرچی همچنین فوت بیش از ۲۰۰ نفر در روز بر اثر کرونا را نسبت به کشته های جنگ که «روزانه بالغ‌بر ۶۰ نفر» بوده است آماری بسیار بالا دانست و گفت: «هم‌اکنون بالغ ‌بر ۲۰ درصد موارد مرگ در کشور را شیوع کرونا شامل می‌شود. پیش ‌از این تمام بیماری‌های عفونی کمتر از ۲۰ درصد در فوت افراد اثرگذار بودند»(آفتاب نیوز ۳ مرداد).

در مازندران، بنا به گزارش پزشکان، در بیمارستانهای این استان دست کم ۲۸۰۰ بیمار کرونایی بستری هستند. بیمارستانهای رازی قائم شهر و امام آمل هر کدام بیش از ۲۰۰ بستری دارند. وضع در قائم شهر و آمل فاجعه بار است. ظرفیت بیمارستانهای ساری در حال تکمیل شدن است. در جویبار هیچ تخت خالی وجود ندارد. ۸۰ درصد تخت های بهشهر و ۹۰ درصد تختهای بابل و ۷۰ درصد تختهای چالوس و نوشهر پرشده و با وضع موجود تختهای خالی نیز بسرعت پرخواهد شد. بیش از ۱۲۰۰ نفر از کادر درمان مبتلا شده اند و ۴۵۰ تن از آنان در مرخصی استعلاجی هستند.

در خراسان شمالی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: این استان «جزء ۴ استان نخست کشور است که موارد بستری ناشی از کرونا در آن رو به افزایش است. در حال حاضر در شهرستان‌های شیروان، اسفراین، بجنورد و مانه و سملقان وضعیت قرمز است»(خبرگزاری سپاه پاسداران ۳ مرداد).

در فارس، روابط عمومی دانشگاه پزشکی شیراز گفت:”هم اکنون هزار و ۲۱۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند و ۱۱۶ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ نفر جان خود را از دست داده اند»(خبرگزاری سپاه پاسداران ۲ مرداد).

در زنجان، معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: «هم‌اکنون اغلب مناطق این استان در وضعیت کرونایی قرمز به سر می‌برند...با توجه به در پیش بودن فصول سرد سال خدمات رسانی به بیماران را با چالش جدی مواجه خواهد کرد»(ایرنا ۳ تیر).


 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳ مرداد ۱۳۹۹ (۲۴ ژوئیه ۲۰۲۰)