وزارت بهداشت رژیم: موارد بستری و ابتلا در مازندران در ۶ هفته گذشته دو برابر شده که واقعا نگران کننده است

   حریرچی: برای ما یک میلیارد دلار گذاشتند که کمتر از ۳۰۰ میلیون به‌دست ما رسید... می‌گوییم کنکور برگزار شود مخالفان جمهوری اسلامی می‌گویند نباید برگزار شود اگر بگیم کنکور برگزار نشود، همانها میگویند ما از اول گفتیم اینها ضددانش هستند ارتجاع سیاه هستند
    در اصفهان شمار بیماران بستری شده در آی‌سی‌یو با شیب تندی افزایش یافت. کاشان و شهرستان‌های چادگان، خوانسار، سمیرم، شهرضا، فلاورجان و فریدونشهر در وضعیت قرمز قرار دارند
    در آذربایجان شرقی ضریب اشغال تخت های بیمارستانی در بخش های ویژه کرونا از ۲۰ درصد به حدود ۸۰ درصد رسیده است .

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۴۷ شهر ایران متأسفانه به بیش از ۸۱ هزار و ۴۰۰ نفر رسیده است. شمار قربانیان در اردبیل به ۹۲۷ نفر، در اصفهان به ۳۶۹۸ نفر، در ایلام به ۶۴۵ نفر، در تهران به ۲۰۲۵۰ نفر، در خراسان جنوبی به ۳۲۱ نفر، در خراسان رضوی به ۶۱۰۸ نفر، در زنجان به ۷۶۰ نفر، در سمنان به ۱۰۲۰ نفر، در فارس به ۲۱۳۰ نفر، در کرمان به ۱۲۱۰ نفر، در کرمانشاه به ۱۹۷۵ نفر، در گیلان به ۳۴۳۰ نفر، در مازندران به ۳۷۷۵ نفر و در مرکزی به ۸۹۵ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در آمار مهندسی‌شدة خود، شمار قربانیان در ۲۴ ساعت گذشته را ۲۰۸ نفر و شمار بیماران تحت مراقبت ویژه را ۴۰۸۹ نفر ذکر کرد و گفت: «۲۰ شهرستان مازندران در وضعیت قرمز و دو شهرستان در وضعیت هشدار هستند. تعداد موارد بستری و ابتلا در ۶ هفته گذشته دو برابر شده است و افزایش موارد بیماری در مازندران واقعاً نگران کننده است. ۷ شهرستان لرستان در وضعیت قرمز و سه شهرستان در وضعیت هشدار هستند و موارد ابتلا و بستری در خرم آباد، الیگودرز، سلسله و دلفان شیب تندتری دارد. در استان قم نیز از اواخر خرداد مجدد نمودار موارد ابتلا و بستری، صعودی شده است»(ایرنا ۱۲ مرداد).

حریرچی معاون وزارت بهداشت گفت:«برای ما یک میلیارد دلار گذاشتند ما الآن کمتر از ۳۰۰میلیون اش به‌دستمان رسیده است... ما الآن چون می‌گوییم کنکور باید برگزار بشود آنهایی که خارج نشین هستند آنهایی که ...مخالف جمهوری اسلامی اند می‌گویند ببین کنکور نباید برگزار شود. حالا ما الآن بگوییم کنکور امسال برگزار نشود، همانهایی که اکانتهای آنها قابل پیگیری هست شروع می‌کنند آقا ما که گفتیم از اول اینها ضد آموزش هستند، ضددانش هستند، ارتجاع سیاه هستند»( تلویزیون شبکه مستند رژیم۱۱مرداد).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت:«در روزهای اخیر تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا و بستری شده در بخش‌های مراقبت‌های ویژه (ICU) با شیب تندی افزایش یافت. در زمان حاضر در استان اصفهان شهرستان‌های اصفهان، کاشان، چادگان، خوانسار، سمیرم، شهرضا، فلاورجان و فریدونشهر در وضعیت قرمز قرار دارند»(ایرنا ۱۲ مرداد).

در آذربایجان شرقی، «ضریب اشغال تخت های بیمارستانی در بخش های ویژه کرونا از ۲۰ درصد به حدود ۸۰ درصد رسیده . رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: متوسط فوتی‌های روزانه طی هفته گذشته در استان ۱۴ نفر بود... از کل جمعیت استان خواهش می‌کنیم همه جا را قرمز تلقی کنند. معاون همین دانشگاه گفت: حدود یک چهارم کرونایی‌های آذربایجان‌شرقی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.تا روز گذشته حدود ۸۵۰ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری بوده و از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. در صورت تداوم شرایط کنونی، کادر بهداشت و درمان دچار خستگی و فرسودگی خواهند شد و ظرفیت بیمارستان‌ها نیز با توجه به محدودیت شان، ممکن است پر شود»(ایرنا ۱۲ مرداد).

در خراسان رضوی، رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد از فوت ۱۳ تن از کادر درمانی مشهد خبر داد و گفت: «در حال حاضر تقریبا بیش از ۸۰ درصد از کادر درمان مشهد در مبارزه با بیماری کرونا در حال فعالیتند....یکی از معضلات کادرپزشکی تهیه اقلام حفاظتی است. مراکز درمانی مطب ها هنوز با کمبود تجهیزات پزشکی روبه رو هستند. مراکزی که در تهیه اقلام مورد نیاز مشکل دارند، مجبورند با چندین برابر قیمت آن را از بازار آزاد تهیه کنند»( ایسنا ۱۱ مرداد).

 در مرکزی، استاندار وضعیت استان را خلاف گزارش وزارت بهداشت اعلام کرد و گفت امروز با وجود اعلام وزارت بهداشت مبنی بر بهبود وضعیت در ادارات، بانک ها و آرامستان ها اما در استان چنین چیزی مشاهده نمی شود و دستگاه های دولتی، بانک ها و جایگاه های سوخت وضعیت خوبی ندارند(خبرگزاری حکومتی مهر ۱۱ مرداد).


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ (۲ اوت ۲۰۲۰)