استاندار تهران: تهران همچنان در شرایط قرمز قرار دارد. تغییر چشمگیری در کاهش تعداد بستری‌شدگان و فوتی‌ها مشاهده نشده‌ است. حدود سه هزار و ۸۰۰ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در بستری هستند که سه هزار و ۲۰۰ نفر آنان در بخش‌های ویژه به‌سر می‌برند

وزارت بهداشت رژیم: دراستانهای آذربایجان غربی، اصفهان، قزوین، البرز و یزد تعداد شهرهای با وضعیت قرمز افزایش یافته است.
    عضو شورای شهر تهران: کرونا مسئله ای است که حد و مرز ندارد، رفت و آمدهای درون استانی در تهران بسیار بالاست و با توجه به اینکه تهران کانون رفت و آمد است، به مرکز انتقال کرونا تبدیل شده است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۷۹ شهر ایران متأسفانه به بیش از ۸۷ هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۵۳۱ نفر، در آذربایجان غربی به ۲۵۴۰ نفر، در البرز به ۲۶۲۰ نفر، در اصفهان به ۳۸۹۱ نفر، در خراسان رضوی به ۶۴۱۳ نفر، در خراسان شمالی به ۱۳۶۲ نفر، در خوزستان به ۶۰۶۲ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۲۷۷۶ نفر، در فارس به ۲۴۵۵ نفر، در کردستان به ۱۷۶۴ نفر، در کرمان به ۱۳۴۳ نفر، در گلستان به ۲۴۴۴ نفر، در لرستان به ۳۶۰۲ نفر، در مازندران به ۴۱۳۰ نفر، در مرکزی به ۱۰۶۶ نفر، در هرمزگان به ۱۱۳۵ نفر و در همدان به ۲۲۳۹ نفر رسیده است.
 
سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت: «در استانهای آذربایجان غربی، اصفهان، قزوین، البرز و یزد، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز افزایش یافته است. اکنون ۱۳۹ شهر کشور در وضعیت قرمز و ۹۹ شهر در وضعیت هشدار قرار دارند» (ایرنا ۲۳ مرداد).

در حالیکه جنگ گرگها، فساد افسارگسیخته حکومتی و سردرگمی سردمداران رژیم ابعاد فاجعه کرونا را هر چه بیشتر کرده است، روحانی با وقاحت مدعی موفقیت در موجهای اول و دوم کرونا گردید و با لودگی در مورد تصمیمات ستاد کرونای رژیم گفت: «مراجع بین المللی نیز آن را تحسین کرده اند»!

در تهران، استاندار گفت: «استان تهران همچنان در شرایط قرمز قرار دارد. هنوز تغییر چشمگیری در کاهش بستری‌شدگان و فوتی‌ها مشاهده نشده‌ است. حدود سه هزار و ۸۰۰ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند که سه هزار و ۲۰۰ نفر آنان در بخش‌های ویژه به‌سر می‌برند.تا وقتی این شرایط کنترل نشود، باید محدودیت‌هایی چون استفاده از دورکاری، لغو طرح ترافیک و محدودیت استفاده از ظرفیت تالارها ادامه یابد» (ایرنا ۲۲ مرداد).

زالی رییس ستاد کرونا در تهران از تمدید محدودیتها تا پایان مرداد خبر داد و گفت در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳۴ بیمار جدید بستری شده اند که ۱۲۷ تن آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند(خبرگزاری سپاه پاسداران ۲۳ مرداد).

فخاری عضو شورای شهر تهران گفت: «ما در تهران با ابرشهر پیچیده سر و کار داریم. رفت و آمدهای درون استانی در تهران بسیار بالاست و با توجه به اینکه تهران کانون رفت و آمد است، به مرکز انتقال کرونا تبدیل شده است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۳ مرداد).

در قم، «رییس دانشگاه علوم پزشکی قم سیر ابتلا به بیماری کرونا در استان را ممتد، آهسته و صعودی دانست و گفت: تعداد بیماران بستری حدود ۳۷۰ و تعداد بیماران بدحال ۷۵ نفر هستند، تخت‌های ویژه بیمارستانی محدود است و نمی‌توانیم بیش از این پاسخگوی بیماران باشیم» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۲ مرداد).

در ایلام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «آمارها با توجه به شاخص جمعیتی بسیار نگران کننده است. وضعیت قرمز در استان ایلام در تمام شهرستان های ۱۱ گانه حاکم است»(خبرگزاری نیروی قدس ۲۳ مرداد).

در مرکزی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: «شهرستان های خنداب، فراهان و کمیجان هم به مجموعه قرمز های استان اضافه شدند. شهرستان های اراک، خمین، دلیجان، ساوه همچنان قرمز هستند... روز به روز شاهد افزایش شیوع بیماری و بحرانی‌تر شدن وضعیت استان هستیم»(جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۳ مرداد).

در خراسان شمالی، امام جمعه شهرستان راز و جرگلان گفت: «یک فرد بیمار در دورترین نقطه این شهرستان باید سه ساعت را تا بجنورد طی کند تا یک آزمایش را بدهد سپس روز بعد دوباره این مسافت را سپری کند که جواب آزمایش را بگیرد و روز بعدی هم برای نشان دادن جواب آزمایش به پزشک این مسیر طولانی را باید طی کند.این رفت و آمدها (در حالی) که شیوع ویروس کرونا وجود دارد، بسیار خطرناک است.این شهرستان تحت الشعاع مسائل سیاسی است» (ایسنا ۲۳ مرداد).

در خراسان جنوبی، دبیر ستاد دانشگاهی گفت: «میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در کشور ۵.۷ درصد و در خراسان جنوبی به ۵.۲ درصد رشد یافته است. در خراسان جنوبی هر دو یا سه ساعت یک نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست می‌دهد(خبرگزاری حکومتی ۲۲ مرداد).


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ (۱۳ اوت ۲۰۲۰)