آقای مهرداد هرسینی به نمایندگی از جوامع آلمان سالگرد تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران را به آقای مسعود رجوی ـ معمار و خالق این مقاومت بزرگ ـ و خانم مریم رجوی و اعضاء سازمان و به خانواده‌های شهدای مقاومت و اسرا تبریک گفت.

آقای مهرداد هرسینی گفت: ما امسال در حالی به استقبال این روز خجسته می رویم که مجاهدین توانسته‌اند به یمن رهبری هوشیار برادر مسعود که بواقع در تاریخ نوین ما ایرانیان, رجلی بی همتا, ممتاز, هوشیار می‌باشد, به یمن انقلاب درونی اين سازمان با خواهر مریم و به یمن فداکاری, صداقت و مقاومت جانانه‌اشون در مقابل ارتجاع مذهبی  و به یمن حمایت‌های بی‌دریغ مردم میهن‌مون, رژیم آخوندی را متحمل سنگین‌ترین شکست‌های استراتژیک بکنند, بطوریکه الان دشمن زبون ناچار شده تا پرده‌ها را کنار بزند و به زبان اشهد خودش روزانه آدرس تنها بدیل حاکمیت را به مردم ایران و جهانیان بدهد.
آقای هرسینی در مورد شرایط بین‌المللی و بسته شدن مسیر امداد رسانی به آخوندها توسط مماشاتگران گفت:  
« این روزها سخن از اعمال مجدد تحریمهای سازمان ملل علیه رژیم است. اين خواستي است كه مجاهدين و شوراي ملي مقاومت از روز اول خواهان آن بوده اند. البته لابیهای رژیم تلاش خواهند کرد خودشان را دلسوز مردم جا بزنند که گویا تحریمها علیه مردم و عليه منافع ملي ايران است. اما اين حنا ديگر رنگي ندارد، دفاع از منافع ملي در ايران امروز با سازمان مجاهدين گره خورده است. هيچكس مانند مقاومت مدافع منافع ملي ايران نبوده و نيست. مخالفت با جنگ ضد ميهني و براه انداختن كارزار صلح، افشاي پروژه هاي ضد ملي اتمي، فراخوانهاي پيگير براي تحريم عين منافع ملي ايران است. در هم شكستن ماشين جنگي و بساط اتمي رژيم، بيشترين كمك به منافع ملي ايران بود.
آقای هرسینی در پاسخ مدعیانی که درد و رنج مردم را حاصل تحریم‌ها می‌دانند توضیح داد: « ما از مدعیان میپرسیم آیا بلایی هست که رژیم بر سر مردم ایران نیاورده باشد که تحریمها بخواهد بیاورد؟ مگر نه اینکه خانه‌های مردم اهواز را بر سرشان خراب می‌کند اما۳۰۰۰۰ واحد مسکونی برای نیروهای سرکوبگر اسد در سوریه می‌سازد؟ اعمال مجدد تحریم‌ها و انحلال سپاه پاسداران خواسته برحق مردم ماست كه ميگويند سوریه را رها کن فکری به حال ما کن. اين منافع ملي مردم ايران است.
یقین میدانیم که ایران با مجاهدین و کانونهای شورشی آزاد وبر اهریمن آخوندی پیروز  خواهد شد
 
بقول معروف  
بانگ خروس از سرای دوست برآمد.
خیز و صفا کن که مژدۀ سحر آمد.
رزم تو پیروز باد!
بزم تو پر نور باد
پایدار باشید