شورای ملی مقاومت ایران بعداز ظهر امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ اعلام كرد آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۴۳۳ شهر از  ۱۰۳هزار و ۹۰۰ نفر بیشتر است.

•    حریرچی معاون وزیر بهداشت: ما از موضوع موج گذشتیم . درگیر یك دریای طوفانی هستیم. تهران به چهار راه تبادل کرونا دركشور تبدیل شده است .خیلی رک و شفاف، هیچ استان کشور ایمن نیست
•    نمکی وزیر بهداشت: کل کشور در شرایط قرمز کرونا است. در بسیاری از استان ها خیز جدید بیماری را شاهد هستیم
•    رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم: ما از مجموعه مدیریت استان درخواست می‌کنیم آرامستانها را تا اطلاع بعدی تعطیل کنند. طی یک هفته اخیر تعداد بستری و نمونه‌های مثبت کرونایی در قم تا ۷۰ درصد افزایش‌یافته است...این استان در وضعیت فوق بحرانی قرارگرفته است
•    بیمارستان مسیح دانشوری تهران: داریم وارد موج سوم می‌شویم، این دفعه متأسفانه هم مرگ و میر بالاتر خواهد رفت هم دردسر خیلی بیشتر خواهد شد.  ۲۱شهریور میزان مراجعه کننده به اورژانس کرونا ۶۸نفر بود ولی ۲۴  و۲۵ شهریور۱۸۰و ۱۶۰نفر بود
•    سخنگوی وزارت بهداشت رژیم: شمار فوت شدگان ۲۴ ساعت گذشته را ۱۷۹ نفر اعلام كرد كه بالاترین رقم در ۳۵ روز گذشته است. وی آمار مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته را ۲۹۸۱ نفر اعلام کرد که بالاترین رقم در سه ماه و نیم گذشته است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعداز ظهر امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ اعلام كرد آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۴۳۳ شهر از  ۱۰۳هزار و ۹۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۰۱۸ نفر، در اردبیل به ۱۲۶۰ نفر، در اصفهان به ۴۸۱۹ نفر، در بوشهر به ۱۳۰۰ نفر، در تهران به ۲۵۱۱۵ نفر،  در خراسان جنوبی به ۶۱۲ نفر، در خراسان رضوی به ۷۵۵۳ نفر، در خراسان شمالی به ۱۷۶۴ نفر، در خوزستان به ۶۷۹۷ نفر، در سمنان به ۱۳۷۶ نفر، در فارس به ۲۹۰۱ نفر، در قزوین به۹۳۱ نفر، در قم به ۴۷۱۵ نفر، در کرمان به ۱۶۵۵ نفر، در لرستان به ۴۶۱۸ نفر و در مرکزی به ۱۳۵۴ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در آمار مهندسی شده خود، شمار فوت شدگان ۲۴ ساعت گذشته را ۱۷۹ نفر اعلام كرد كه بالاترین رقم در ۳۵ روز گذشته است. وی آمار مبتلا یان در ۲۴ ساعت گذشته را ۲۹۸۱ نفر اعلام کرد که بالاترین رقم در سه ماه گذشته است.
نمکی، وزیر بهداشت رژیم گفت: «باید اصل را بر این بگذاریم که کل کشور در شرایط قرمز کرونا است. حالا در بسیاری از استان ها خیز جدید بیماری را شاهد هستیم»(سایت انتخاب ۲۵ شهریور).

حریرچی، معاون وزیر بهداشت گفت: «بیشترین نگرانی ما از بابت شیوع کرونا استان تهران است که به چهار راه تبادل کرونا در کشور تبدیل شده است. در روزهای اخیر شاهد افزایش مبتلایان در استان های آذربایجان شرقی و قم نیز بوده ایم.خیلی رک و شفاف می‌توان گفت که در حال حاضر هیچ استان کشور ایمن» نیست(ایسنا ۲۵ شهریور).

حریرچی در تلویزیون رژیم با اشاره به تجمعات به خاطر مراسم عزاداری و مدارس گفت: «ما از موضوع موج گذشتیم... درگیر یك دریای طوفانی هستیم امواج متعددی هست و بیماری بدون هیچ ملاحظه‌ای بدون هیچ شوخی بدون هیچ تسامحی منتظر غفلت‌های ما هست. هیچ فرقی نمی‌كند تجمع ما به‌خاطر یك كار ضروری باشد، به‌خاطر یك مسافرتهای غیرضروری باشد، به‌خاطر یك مراسم مقدس باشد، به‌خاطر لهو لعب باشد، به خاطر مدرسه باشد هر چه باشد، عروسی باشد، عزا باشد، تجمع مترادف با افزایش بیماری است» (۲۵ شهریور).

این در حالی است كه سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت: «از بازگشایی مدارس در تهران استقبال زیادی نشد ۱۵درصد تقریباً آمده بودند» (تلویزیون رژیم ۲۵ شهریور).

طبرسی معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: «ما داریم وارد موج سوم می‌شویم البته امیدواریم که نشود ولی اگر انجام بشود این دفعه متأسفانه هم مرگ و میر بالاتر خواهد رفت. ۲۱شهریور میزان مراجعه کننده به اورژانس کرونا ۶۸نفر بود ولی پریروز و دیروز۱۸۰نفر و ۱۶۰نفر یعنی تقریباً دو و نیم تا سه برابر شد» (تلویزیون رژیم ۲۵ شهریور).

 مردانی عضو کمیته علمی ستاد کرونا گفت: «آمار واقعی باید یک مقداری بالاتر از این باشد که مردم می‌دانند. چون آمار آماری است که به بیمارستانها مراجعه می‌کنند و تست پی سی آر مثبت دارند خیلی از افراد اصلاً به بیمارستان نمی رسند. طغیان بیماری در  تیرماه از ابتدای بیماری وضعش بدتر بود طوری بود که واقعاً سیستم بهداشت و درمانی کشور را کاملاً کلافه کرد. خیلی از بیمارها روی دست ما مانده بود گاهی تخت خالی نبود اتاق ICU نبود. ما به جد مشکل کرونا داریم» (تلویزیون رژیم۲۶ شهریور).  

در اصفهان، مدیر درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی گفت: «از مرداد ماه شرایط بیماری در اصفهان روز به روز پیچیده‌تر و سخت‌تر شده است. مرگ و میر ۳ برابر شده است، یعنی روزانه یک مینی بوس ته دره می‌رود که متأسفانه همه فوت می کنند. اردیبهشت و خرداد ۳۰۰ بیمار و امروز بیش از ۱۱۰۰ بیمار بستری در استان داریم كه نسبت به دوره قبلی بسیاری از آنها بدحال تر هستند. به دلیل اینکه زنجیره بیماری را در استان قطع نکرده ایم، شرایط درست نمی شود. دیروز ۲ هزار و ۷۰۰ بیمار در کشور مبتلا شدند که ۹۳۸ نفر مربوط به اصفهان بود. هم مبتلایان بیشتر و هم مرگ و میر بیشتر طی ۲ تا ۴ هفته آینده را پیش بینی می کنیم. وضعیت خطیری است، اگر مداخله جدی نکنیم، در مهر ماه این اعداد رشد چشمگیری پیدا خواهند کرد» (ایسنا ۲۶ شهریور).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «موج سوم کرونا آغازشده و تعداد افراد بستری نسبت به موج دوم بشدت افزایش‌یافته است ما دیگر به هیچ تجمع و همایشی در قم اجازه برگزاری نمی‌دهیم. پروتکل‌های بهداشتی معجزه نمی‌کند و مهم‌ترین عامل قطع چرخه کرونا محدود کردن تجمعات است. ما از مجموعه مدیریت استان درخواست می‌کنیم آرامستانها را تا اطلاع بعدی تعطیل کنند. از وزارت بهداشت درخواست می‌کنیم قم را با کودکان کرونایی تنها نگذارد و مدارس این استان فقط به‌صورت غیرحضوری برگزار شود. طی یک هفته اخیر تعداد بستری و نمونه‌های مثبت کرونایی در قم تا ۷۰ درصد افزایش‌یافته است...این استان در وضعیت فوق بحرانی قرارگرفته است». رییس مرکز اورژانس ۱۱۵ قم نیز گفت: «در حال حاضر ۶۱ دستگاه آمبولانس فعال در قم وجود دارد که دست‌کم باید به ۷۸ دستگاه برسد .تا پایان سال جاری باید ۱۲ پایگاه جدید اورژانس در قم دایر شود که با وضعیت بودجه‌ای موجود بعید به نظر می‌رسد» (ایرنا ۲۶ شهریور).

در البرز،سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در هفته‌های گذشته میزان بستری شدگان جدید روزانه ۶۰ تا ۷۰ نفر بود اما طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۰۴رسید و شش بیمار جان خود را از دست دادند» (ایسنا ۲۶ شهریور).دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶  شهریور ۱۳۹۹ (۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰)