آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۴۳۹ شهر کشور از ۱۰۴ هزار و ۵۰۰ نفر بیشتر است
    سخنگوی وزارت بهداشت رژیم: در هفته جاری تعداد شهرستان‌های با وضعیت قرمز از ۸۸ به ۱۰۹ افزایش یافت.

    حریرچی: بیمارستان جای مقابله با ویروس کرونا نیست بلکه بیمارستان ته خط است و احتمال مرگ و میر در آن بسیار بالا است
    زالی رئیس ستاد کرونا: موارد مرگ و میر در استان تهران با یک سیر شتابان رو به افزایش است
    طبرسی معاون بیمارستان مسیح دانشوری: اگربه همین منوال ادامه بدهیم در آبان ماه مرگ و میر به ۶۰۰ نفر در روز میرسد
    معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: ۱۶۳ دانش آموز و ۴۸ معلم در این ایام به کرونا مبتلا شده و ۲۸۶۳ دانش‌آموز هم یکی از اعضای خانواده‌شان گرفتار بیماری شده است. شرایط سخت‌تر و پیچیده‌تر شده و شمار مبتلایان و مرگ و میر۴-۵ برابری را در پی خواهد داشت
    رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر: روزهای مرگباری را پیش رو خواهیم داشت
    معاون دانشگاه علوم پزشکی کردستان: این پیک می‌تواند شدیدتر و مرگبارتر از پیک خرداد و تیر باشد

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۳۹ شهر از ۱۰۴هزار و ۵۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۰۶۳ نفر، در آذربایجان غربی به ۲۷۵۶ نفر، در البرز به ۲۹۵۱ نفر، در اصفهان به ۴۸۵۴ نفر، در ایلام به ۸۷۹ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۷۷۱ نفر، در خراسان رضوی به ۷۵۹۳ نفر، در خراسان شمالی به ۱۸۰۴ نفر، در زنجان به ۹۹۶ نفر، در فارس به ۲۹۱۶ نفر، در کردستان به ۲۰۴۱ نفر، در کرمانشاه به ۲۴۲۲ نفر،در گیلان به ۴۳۰۱ نفر، در لرستان به ۴۶۴۸ نفر، در مازندران به ۵۱۱۲ نفر، در هرمزگان به ۱۴۴۱ نفر،در همدان به ۲۶۸۷ نفر و در یزد به ۱۳۵۴ نفر رسیده است.

در حالیکه فاجعه کرونا سراسر ایران را فراگرفته و کارگزاران رژیم وضعیت را فوق قرمز، بحرانی و طوفانی و نظام درمانی کشور را در حال فروپاشی توصیف میکنند روحانی امروز گفت: «امیدوارم پزشکان، پرستاران و مدافعان سلامت را یاری کنیم تا با کمک هم و با افتخار و آبرومندی همانطور که تا امروز بوده و در آمار و ارقام از کشورهای پیشرفته جهان عقب نبودیم».

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت: «در هفته جاری، تعداد شهرستان‌های با وضعیت قرمز از ۸۸ به ۱۰۹ و شهرستان‌های با وضعیت هشدار از ۹۰ به ۱۰۸ شهرستان رسیده است» (ایرنا ۲۷ شهریور).

حریرچی، معاون وزیر بهداشت رژیم گفت: «پرسنل بهداشتی و درمانی به دلیل فعالیت مستمر در حال فرسودگی هستند... بیمارستان جای مقابله با ویروس کرونا نیست بلکه بیمارستان ته خط و انتهای رودخانه است، بنابراین احتمال مرگ و میر در آن بسیار بالا است» (ایلنا ۲۷ شهریور).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا تهران گفت: «در ۲۴ساعت گذشته تعداد مبتلایانی که در بیمارستانهای شهر تهران بستری شدند بالغ بر ۷۲۰ بیمار کرونایی بوده که ۱۴۷نفر در بخش مراقبتهای ویژه بستری شدند. در مقابل تنها حدود ۴۲۰ بیمار مجموعاً ترخیص شدند... تقریباً هر روز ما با افزایش مراجعین بستری و سرپایی در تهران روبه‌رو بودیم در نظر بگیریم موج سوم در تهران شکل گرفته و هفته آینده هم ما با رشد شتابان این موضوع در شهر تهران روبه‌رو باشیم» (شبکه خبر رژیم ۲۶ شهریور).

طبرسی معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: «اگر ما به همین منوال ادامه بدهیم در آبان ماه مرگ و میر ما به ۶۰۰ نفر در روز خواهد رسید. الآن ما متأسفانه وارد یک فاجعه دیگری شدیم» (خبر فوری رژیم ۲۶ شهریور).

در اصفهان، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در چند روز اخیر ۱۶۳ دانش آموز مبتلا به کرونا داریم و ۲ هزار و ۸۶۳ دانش آموز هم یکی از اعضای خانواده‌شان گرفتار این بیماری شده است. در این مدت ۴۸ معلم مبتلا به ویروس و ۱۸۳ معلم در خانواده فرد مبتلا از این استان بوده‌اند. از اواسط تابستان شرایط شیوع ویروس کرونا در استان سخت‌تر و پیچیده‌تر شده است و شمار مبتلایان و مرگ و میر حتی تا چهار تا پنج برابری را در پی خواهد داشت» (ایرنا ۲۶ شهریور).

در خوزستان، رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: «روزهای مرگباری را پیش رو خواهیم داشت. از هفته گذشته موارد بیماری به صورت محسوس افزایش یافت و نسبت به هفته قبل از آن تقریبا به پنج برابر افزایش یافت» (ایسنا ۲۶ شهریور).

در کردستان، «از ۲۰ شهریور ماه روند افزایش افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان وارد سیر صعودی شده است و این رشد همچنان ادامه دارد. نکته نگران کننده تر، افزایش شمار افراد بستری شده و در تمامی شهرهای استان همچنان در حال افزایش است. معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: این مسئله باعث پیک مجدد بیماری و برگشت مرگ و میر خواهد شد و این پیک می‌تواند شدیدتر و مرگبارتر از پیک خرداد و تیر باشد» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۷ شهریور).

یک روزنامه حکومتی نوشت: «ایران از منظر تعداد فوتی‌ها در یک روز، یکی از پنج کشور بحرانی دنیاست. این در حالی است که از منظر جمعیت ایران در پله نوزدهم ایستاده و این یعنی نرخ ابتلا و تلفات کرونا در ایران، از میانگین جهانی بالاتر است. آن‌قدر هر روز دستورالعمل‌ها تغییر می‌کند که بسیاری از شهروندان نمی‌دانند صبح شنبه پیش‌رو، باید حضوراً به محل کار خود مراجعه کنند یا دورکار باشند، نمی‌دانند طرح ترافیک تهران به قوت خود باقی است یا لغو شده» (رسالت ۲۷ شهریور).


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ (۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰)