آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۴۴۰ شهر کشور از ۱۰۸ هزار و ۸۰۰ نفر بیشتر است


    روحانی بازهم تقصیر را به گردن مردم انداخت و گفت انتظار کادر درمان از مردم برای رعایت دستورالعمل‌ها برآورده نشد. او با یک ادعای مسخره گفت دولت از ابتدای کرونا... تامین نیازهای بخش سلامت و کادر درمان را در اولویت قرار داده است.
    نمکی: بخش کمی از یک میلیارد دلاری که خامنه‌ای موافقت کرد گرفته‌ام. نمی‌دانم برای کدام کار مهم‌تر گذاشته‌اند
    حریرچی: کادر درمانی ۳تا ۴ ماه است حقوق نگرفته اند. بیماری در اصفهان، آذربایجان شرقی، قم، کهگیلویه و بویراحمد شبه انفجاری است.
    بنابر گزارش پزشکان و پرستاران: ظرفیت بیمارستان سینا تکمیل است.۴۰۰ نفر از پرسنل کرونا گرفتند که ۲۰۰ تن هنوز بستری هستند. بیمارستان مضیقه شدید مالی دارد و با کمبود تجهیزات اولیه مانند ماسک، دستکش، لباس برای پرسنل مواجه است
    در بیمارستان مسیح دانشوری مراجعه کنندگان کرونایی از ۶۰ نفر در روز به ۲۳۰ نفر رسیده که همه بدحال هستند. آمار فوتی ها ۷ تا ۸ نفر در روز است. برخی بیماران ۳-۴ ساعت پس از رسیدن به بیمارستان فوت میکنند
    در بیمارستان خمینی در شهریور دست کم ۲۵۰ تن فوت کرده اند. از اواخر شهریور فوتی ها در روز بیش از ۱۰ نفر شده است
    در بیمارستان لقمان حکیم، نیمی از کادردرمانی به کرونا مبتلا شده بیمارستان با کمبود شدید پرسنل مواجه است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۴۰ شهر از ۱۰۸هزار و ۸۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۴۱۳ نفر، در آذربایجان غربی به ۲۸۵۶ نفر، در البرز به ۳۰۴۷ نفر، در اصفهان به ۵۲۹۹ نفر، در تهران به ۲۶۰۴۶ نفر، در خراسان رضوی به ۸۰۲۲ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۲۸۳ نفر، در قزوین به ۹۸۶ نفر، در گلستان به ۳۱۱۱ نفر و در یزد به ۱۴۳۵ نفر رسیده است.

روحانی که بعد از خامنه ای بالاترین مسئول فاجعه کروناست امروز در جلسه روسای کمیته های کرونا بار دیگر تقصیر را به گردن مردم انداخت و گفت «متاسفانه انتظار کادر درمان از برخی مردم برای رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی برآورده نشده است». وی در یک ادعای مسخره گفت «دولت از ابتدای شیوع بیماری کرونا... تامین نیازهای بخش سلامت و کادر درمان را در اولویت قرار داده است و این سیاست همچنان تداوم خواهد یافت».

روز گذشته نیز روحانی در یک دروغ مضحک مدعی شد «موفقیت ما در کرونا قابل مقایسه هست با کشورهای پیشرفته و خوب عده‌ای خارج نشین خیلی ناراحت هستند از اینکه ما هم با کرونا مبارزه می‌کنیم هم فعالیت اقتصادی می‌کنیم هم فعالیت فرهنگی می‌کنیم هم مناسک دینی را انجام می‌دهیم... دلشان می‌خواست کشور تعطیل بشود...همه چیز خاموش بشود، به هم بریزد از عصبانیت آنها پیداست که آنها در چه فکر هایی بودند... همه خارج‌نشینان و کانال های ضد انقلاب بفهمند متقاضی گرفتن جواز فعالیت صنعتی ۳۳ درصد در این ۶ ماه از پارسال بیشتر شده» است.

اما نمکی وزیر بهداشت روحانی گفت: «پاییز سنگینی فرامی‌رسد. موج حمله جدیدی شکل گرفته، یک میلیارد دلاری که رهبری از صندوق توسعه موافقت کردند، ماه‌هاست به جز سهم کوچکی نگرفته‌ام. نمی‌دانم برای کدام کار مهم‌تر گذاشته‌اند؟ برای آنکه مردم مشوش نشوند روزه سکوت گرفته‌ام. همکارانم با حال خراب می‌پرسند یک میلیارد یورو چه شد» (همشهری ۳ مهر).

حریرچی، معاون وزارت بهداشت رژیم گفت: «کارکنان بهداشتی ما ۳ تا ۴ ماه است نه کارانه، نه اضافه کار و حتی حقوقشان را که نیز کمتر از حداقل حقوق وزارت کار است دریافت نکرده اند. روند افزایش بیماری در اصفهان، آذربایجان شرقی، قم، کهگیلویه و بویراحمد حالت شبه انفجاری دارد» (تابناک ۳ مهر).

شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارتجاع گفت: از یک میلیارد یوروی صندوق ارزی «حدود ۲۷ درصد آن تا حالا اختصاص پیدا کرده به وزارت بهداشت و همان را هم از بودجه‌یی که روال قبلی وزارت بهداشت بوده کم کردند. به‌نظر میآید پول جای دیگری هزینه شده. مدافعان سلامت خسته شدند. شش ماه هشت ماه ده ماه مطالباتشان عقب است قرار بود در استخدامها تسریع شود، شما پول آدم‌هایی که هستند را نمی‌دهید و بعد می‌گویید می‌خواهیم ۱۰هزار تخت اضافه کنیم. فقط الآن یک چیزی وجود دارد به نام توصیه ماسک بزنید» (تلویزیون رژیم ۲ مهر).

در تهران، بنا به گزارش پزشکان و پرستاران بسیاری از بیمارستانها با بحران مواجهند:
در بیمارستان سینا ۶ بخش بیمارستان و دو بخش ICU به بیماران کرونایی اختصاص یافته و ظرفیت آنها تکمیل است. از تیرماه، روند افزایش بیماران کرونایی ادامه دارد. ۴۰۰ نفر از پرسنل کرونا گرفتند که هنوز ۲۰۰ تن از آنان بستری هستند. بیمارستان با مضیقه شدید مالی مواجه است و قدرت تامین نیازهای اولیه اش را ندارد. بدلیل کرونا، خیلی از بخشهای بیمارستان تعطیل شده و در آمد آن بسیار کم شده است. قرار بود استانداری مقداری کمک به بیمارستان بدهد، ولی تا کنون چیزی پرداخت نشده است. بیمارستان با کمبود تجهیزات اولیه مانند ماسک N-۹۵ و ماسک معمولی، دستکش، لباس یکسره برای پرسنل مواجه است.

بیمارستان مسیح دانشوری تخت خالی وجود ندارد، تختهای ICU هم پرشده و بسیاری از بیماران ناگزیر در بخش های معمولی مانده‌اند. مراجعه کنندگان کرونایی از ۶۰ نفر در روز به ۲۳۰ نفر رسیده است که همه بدحال هستند. با اینکه تیم پزشکی مسیح دانشوری بسیار قوی است با اینحال آمار فوتی ها به ۷ تا ۸ تا در روز هم میرسد. برخی بیماران ۳-۴ ساعت پس از رسیدن به بیمارستان فوت میکند. وضع در بقیه بیمارستانها بدتر است.

در بیمارستان خمینی در شهریور دست کم ۲۵۰ تن فوت کرده اند و مراجعه کنندگان روزانه افزوده میشود. در اواخر شهریور شمار فوتی ها در روز از ۱۰ نفر بیشتر شده است.

در بیمارستان لقمان حکیم، نیمی از کادردرمانی به کرونا مبتلا شده و توان اولیه خود را از دست داده اند. بیمارستان با کمبود شدید پرسنل مواجه است.

در اصفهان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «بیمارستان های ما در حالت خوبی قرار ندارد؛ بسیاری از کادر درمان مبتلا شده اند و متأسفانه ۵ مادر باردار براثر کرونا جان خود را ازدست داده‌اند که چهار نفر آن ها از خمینی شهر بوده اند» (عصرایران ۲ مهر).

در قم، رییس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «قم بیشترین آمار بستری شدگان و فوتی ها نسبت به جمعیت را با اختلاف فاحش با سایر استان ها دارد. امروز ۱۰ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند و ما نگران هستیم که موج سوم بی رحم تر از پیک اول باشد. هیچ پرستار متقاضی کار وجود ندارد و همان هایی هم که هستند خسته شده اند. باید منتظر فاجعه ای در مساله بستری ها و فوتی ها باشیم» (انتخاب ۳ مهر).


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳ مهر ۱۳۹۹ (۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰)