آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۴۵۰ شهر کشور از ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر بیشتر است


    زالی: روز گذشته تلخ‌ترین روز کرونایی در تهران تجربه شد. بالاترین بستری (۱۰۳۸ تن) و بالاترین فوتی ها را از ابتدا تا کنون داشتیم
    معاون ستاد کرونا در تهران: در تهران ۴۳۰۰ بستری داریم که ۱۲۰۰ نفر در ICUهستند
    فرماندار تبریز: آمار فوتی‌های روزانه تبریز به بالای ۳۰ نفر رسیده در حالیکه اوایل سال کمتر از ۱۰ نفر بود
    دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ نفرفوت کردند. ۱۷۷ نفر در ICU ۴۳ نفر به ونتیلاتور وصل هستند
    مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی: ۲۴۴ نفر از همکاران ما در مدارس و ۲۳۲ دانش آموز به کرونا مبتلا شده اند، ۲۱ نفر از همکاران ما و ۵ دانش آموز فوت کرده اند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۱۰مهر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۵۰ شهر از ۱۱۳هزار و ۵۰۰ نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۸۳۸ نفر، در آذربایجان غربی به ۲۹۶۷ نفر، در اصفهان به ۵۶۱۴ نفر، در ایلام به ۹۴۸ نفر، در خراسان جنوبی به ۷۹۹ نفر، در خراسان رضوی به ۸۴۲۹ نفر، در خراسان شمالی به ۲۰۰۹ نفر، در خوزستان به ۷۳۸۳ نفر، در زنجان به ۱۰۶۸ نفر، در فارس به ۳۰۵۶ نفر، در قزوین به ۱۰۵۴ نفر، در کردستان به ۲۰۹۶ نفر، در کرمان به ۱۷۵۳ نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۸۱۲ نفر، در گلستان به ۳۳۳۱ نفر، در گیلان به ۴۵۸۱ نفر، در لرستان به ۵۰۱۸ نفر، در مازندران به ۵۳۹۲ نفر، در هرمزگان به ۱۵۴۰ نفر، در همدان به ۳۰۱۵ نفر و در یزد به ۱۵۲۱ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در آمار مهندسی شده خود شمار مبتلایان جدید در ۲۴ ساعت گذشته را سه هزار و ۸۲۵ نفر ذکر کرد که از ابتدای شیوع کرونا در ۸ ماه گذشته بی سابقه است. وی همچنین از جان باختن ۲۱۱ نفر در شبانه روز گذشته خبر داد که از حدود دو ماه پیش به این سو بالاترین رقم است.

برغم شرایط فاجعه بار کرونا آخوند روحانی در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا، کمترین بحثی در باره نحوه مقابله با کرونا نکرد و تنها در باره «جرائمی متناسب با تخلفات در سه سطح ادارات، اصناف وکسب و کارهای خصوصی و فضاهای عمومی» صحبت کرد و گفت: «عدم رعایت دستورالعمل ها در سطح جامعه، مستلزم جریمه متخلفان است بویژه اینکه در ماه های پیش رو بر اثر امکان تلاقی کرونا با سرماخوردگی و آنفلوآنزا با مخاطراتی مواجه خواهیم شد که برای کنترل آن، وضع جرائم برای متخلفان را ضروری تر می‌سازد».

در تهران، زالی، رییس ستاد کرونا گفت: «روز گذشته تلخ‌ترین روز کرونایی در تهران تجربه شد. بالاترین میزان مرگ و میر در استان تهران از ابتدای شیوع کرونا تا کنون مربوط به دیروز بود. بالاترین میزان مرگ و میر در تهران ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۸ بود که پیک بعدی در ۴ فروردین ۱۳۹۹ تجربه شد و در نوبت بعد افزایش میزان مرگ و میر را در دوم و چهارم مرداد ماه داشتیم، اما متاسفانه آمار روز قبل از همه‌ی پیک‌های مرگ و میر قبلی بیشتر بود. در ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۸۷۰ بیمار جدید در بخش‌های عادی و ۱۶۸ بیمارهم در بخش‌های ویژه کرونا بستری شدند. در ۴۸ ساعت گذشته عدد بستری جدید به هزارنفر نزدیک شده است» (ایسنا ۹ مهر).

توکلی معاون ستاد کرونای تهران گفت: «در حال حاضر بالغ بر ۴۳۰۰ بستری داریم که نوعأ بیماران بدحالی هستند و تقریباً ۱۲۰۰تن از آنها در ICU هستند. امروز دانشگاه علوم پزشکی ایران حدود ۴۶ بستری کودک دارد. حتی ما نوزادان آلوده به ویروس کرونا را داریم»
(تلویزیون رژیم۱۰مهر).

در آذربایجان شرقی، فرماندار تبریز گفت: «آمار فوتی‌های کرونا در تبریز به شدت افزایش یافته و سیر صعودی دارد. در اوایل سال روزانه کمتر از ۱۰ نفر فوتی داشتیم اما اکنون آمار مرگ و میر کرونایی بیش از ۳۰ نفر در روز شده است» (عصرایران ۹ مهر).

در آذربایجان غربی، رییس اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه شمار قربانیان کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ نفر بوده گفت «تعداد کل فوت‌شدگان در استان به یک‌هزار و ۶۴ نفر رسیده که روند افزایشی آنان بسیار خطرناک است» (ایرنا ۹ مهر).

در خراسان رضوی، مدیر کل آموزش و پرورش گفت: «۲۴۴ نفر از همکاران ما در مدارس و ۲۳۲ دانش آموز به کرونا مبتلا شده‌اند. ۲۱ نفر از همکاران و ۵ دانش آموز فوت کرده اند. ممکن است موارد متعددی مبتلا شده اما به ما اطلاع نداده باشند» (ایسنا ۹ مهر)

در فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گفت: “مجموع جان باختگان به ۹۹۱ نفر رسید. هم اکنون ۸۰۹ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند که ۹۲ تن در ICU هستند.» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۰ مهر)


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۰ مهر ۱۳۹۹ (اول اکتبر ۲۰۲۰)