آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۴۵۰ شهر کشور از ۱۱۵ هزار و ۱۰۰ نفر بیشتر استآمار جانگداز قربانیان کرونا در ۴۵۰ شهر کشور از ۱۱۵ هزار و ۱۰۰ نفر بیشتر است

   زالی: فاصله بین بستری و فوت در موارد زیادی در تهران به کمتر از ۴۸ ساعت رسیده، در ۲۴ ساعته فوت شده، فرصت نشده کادر درمانی رسیدگی کنه، بیماری اگر افزایش پیدا کنه ما در تهران بین ۳ تا ۵ برابر مبتلا و یک و نیم تا سه برابر فوت خواهیم داشت
    سخنگو وزارت بهداشت رژیم: شیب صعودی ابتلاء و بستری در تهران به شکل نگران کننده‌ای در حال امتداد است. در حال حاضر ۴۶۰۵ بیمار کرونایی بستری که تعداد ۹۱۲ نفر از آنان در ICU هستند.
    دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: هفته اول شهریور ۱۸۰بیمار را از دست دادیم بعد به بالای ۲۰۰ و در هفته گذشته ما حدود ۲۷۰بیمار از دست دادیم یعنی روزانه ۳۰ تا ۴۰بیمار از دست می‌دهیم. ما باید عزای عمومی اعلام کنیم.
    ۹ زندانی زن در تبریز مبتلا شده اند. زندانی سیاسی معصومه صنوبری در میان بیماران است که به اتهام توهین به خامنه ای و تبلیغ علیه نظام و به نفع مجاهدین به ۸ سال زندان محکوم شده است. در زندان تبریز پزشک برای زنان زندانی و محلی برای بستری کردن آنها وجود ندارد. بیماران را از سایر زندانیان جدا نمیکنند و سرعت شیوع بالاست
    فراخوان مقاومت ایران به اقدام فوری ملل متحد برای آزادی موقت زندانیان و جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی و تشکیل یک هیات تحقیق بین‌المللی برای بازدید از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان بویژه زندانیان سیاسی زن

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۵۰ شهر از۱۱۵هزار و ۱۰۰ نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۹۴۳ نفر، در آذربایجان غربی به۳۰۰۲ نفر، در اردبیل به ۱۳۵۶ نفر، در اصفهان به ۵۷۷۴ نفر، در ایلام به ۹۶۰ نفر، در تهران به ۲۷۲۰۱ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۸۷۳ نفر، در خراسان جنوبی به ۸۳۷ نفر، در خراسان رضوی به ۸۵۸۴ نفر، در خراسان شمالی به ۲۰۳۴ نفر، در خوزستان به ۷۴۷۳ نفر، در زنجان به ۱۰۸۳ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۳۸۶ نفر، در فارس به ۳۱۰۱ نفر، در قزوین به ۱۰۶۹ نفر، در لرستان به ۵۰۹۷ نفر و در همدان به ۳۰۷۷ نفر رسیده است.

در بحبوحه شیوع کرونا، روحانی خشم خود را از فاش شدن ابعاد فاجعه بر ملا کرد وگفت «تشکر از همه رسانه‌ها و صدا و سیما که بسیار کوشش کردند در برابر کانالهای خارجی معاند ایستاد گی بکنند که رویکرد آنها رویکرد هراس‌افکنی است می‌خواهند مردم و جامعه را بترسانند بی‌اعتمادی ایجاد کنند بگویند این آمار دقیق نیست این نحوه درمان دقیق نیست... مردم را هم نگران بکنند». وی در یک دروغ مضحک گفت «اقتصاد آلمان امسال منهای۲/۵ درصد کوچک می‌شود... حتماً اقتصاد ما شرایط بهتری خواهد داشت ما حتی امیدواریم تا پایان سال احتمالاً یا مثبت بشه اگر هم منفی بشه خیلی پایین‌تر از رقم‌هایی است که برای آلمان اعلام شد». روحانی راست میگوید چون از نظر او اقتصاد چیزی جز سرقت و غارت اموال مردم و پرشدن جیب سردمداران رژیم و پاسداران جنایتکار و آقازاده های فاسد و تبهکار نیست، که آنهم همواره رشد مثبت داشته است!

در تهران، زالی رییس ستاد کرونا گفت: «موارد زیادی در تهران داریم که بین بستری و فوت کمتر از ۴۸ ساعت رسیده ۲۴ ساعته فوت شده، اصلاٌ فرصت نشده که کادر درمانی بهش رسیدگی کنه، سیر تصاعدی این بیماری اگر افزایش پیدا کنه ما در تهران بین ۳ تا ۵ برابر مبتلا و یک و نیم تا سه برابر مرگ و میر داریم» (خبرگزاری قضاییه رژیم ۱۱مهر). وی طی نامه ای به استاندار تهران خواستار اعمال محدودیت و تعطیلی یک هفته ای در سطح استان شد(ایسنا ۱۲ مهر).

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت: «از اوایل شهریور نمودار ابتلاء و بستری روزانه تهران مجدداً روند صعودی به خود گرفته و این شیب به شکل نگران کننده‌ای در حال امتداد است. در صورت تداوم این روند، شاهد بالا رفتن موارد مرگ و میر طی هفته‌های آتی خواهیم بود. موارد بستری در استان تهران بالاتر از میانگین کشوری است. تعداد ۴۶۰۵ بیمار مبتلا به کرونا در تهران بستری هستند که ۹۱۲ نفر در ICU هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۲مهر).

در اصفهان، بهروز کلیدری معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در شهریور بیش از ۷۳۰۰ بیمار بستری کردیم. اگر توجه بفرمایید بیمارانی که سرپایی تست هایشان مثبت شده آمارشان قطعاً بالاتر است. ما در اسفند بعضی از روزها ۴۰-۵۰ تا ۱۰۰بیمار را شناسایی می‌کردیم. اما در دو هفته اخیر ما روزانه بیش از یکهزار بیمار شناسایی می‌کنیم. در دو هفته اخیر بیش از ۳۰۰بیمار طی ۲۴ساعت بستری شدند. در هفته اول شهریور ۱۸۰بیمار را از دست دادیم... در هفته گذشته ۲۷۰بیمار از دست دادیم. روزانه ۳۰ تا ۴۰بیمار. ما باید عزای عمومی اعلام کنیم. به‌نظر می آید این روند هم رو به صعود هست. الآن نزدیک به ۱۵۰۰بیمار بستری داریم و روزانه ۳۰ تا ۴۰بیمار هم اضافه می‌شود. الآن بیمارانی را از دست می‌دهیم که غیرقابل باور است در یکی از شهرستانها شب گذشته یک پدر ۵۳ساله و پسر ۲۴ساله به فاصله دو ساعت از دست رفتند. هفته گذشته یک جوان به یکی از مراکز درمانی مراجعه کرده بود و در فاصله ۱۵دقیقه از مراجعه دچار ایست قلبی شد و از دست رفت. تاب آوری سیستم به جایی رسیده که ممکن است از این به بعد بیماران در صف انتظار قرار بگیرند و ممکن است ما تعداد زیادی بیمار را از دست بدهیم» (تلویزیون شبکه اصفهان ۱۱ مهر)

همزمان شمار زیادی از زندانیان درشهرهای مختلف به این ویروس مبتلا شده اند. دست کم ۹ زندانی زن در زندان تبریز جزو مبتلایان هستند. در این زندان پزشک برای زنان زندانی و محلی برای بستری کردن آنها وجود ندارد. از آنجایی که بیماران را از سایر زندانیان جدا نمیکنند، سرعت شیوع بالاست. زندانی سیاسی معصومه صنوبری ۳۲ ساله در میان مبتلایان زندان تبریز است. وی که دارای یک فرزند است در ۱۵ اسفند ۹۷ دستگیر و در بازداشتگاه اطلاعات تبریز بشدت مورد شکنجه قرار گرفت که هنوز از آثار آن رنج می برد. وی در مرداد ۹۸ با وثیقه آزاد شد و مجددا در ۱۶ بهمن ۹۸ بازداشت و در ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ به اتهام توهین به خامنه ای، تبلیغ علیه نظام و به نفع مجاهدین به ۸ سال زندان محکوم شد. تلاش خانواده زندانیان برای آزادی موقت آنان با مخالفت دژخیمان مواجه شده است. در حالیکه غذای زندان بسیار بد و برای بیماران قابل استفاده نیست، آنها قادر به تامین حداقل مایحتاج خود نیستند.

مقاومت ایران، خواستار اقدام سریع دبیرکل، کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر و گزارشگران ذیربط ملل متحد و سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر برای آزادی موقت زندانیان و جلوگیری از وقوع یک فاجعه در میان صدها هزار زندانی می باشد و بار دیگر بر فراخوان خانم مریم رجوی مبنی بر تشکیل یک هیات تحقیق بین‌المللی و بازدید از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان بویژه زندانیان سیاسی زن تاکید می‌کند.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۲ مهر ۱۳۹۹ (۳ اکتبر ۲۰۲۰)