آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۴۵۸ شهر کشور از ۱۱۹ هزار و ۴۰۰ نفر بیشتر است

    حریرچی: با توجه به کثرت مراجعین سرپایی و بستری کرونا، بستری بیماران غیر اورژانس تا اطلاع ثانوی ممنوع شد
    دانشگاه علوم پزشکی البرز: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان استان به ۱۲۸۱ رسید. البرز در سه روز گذشته، به ترتیب با ۶۳۶، ۶۶۳ و ۶۸۹ بستری، بالاترین میزان بستری ۷ ماه گذشته را داشت
    دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: شمار بستری‌های تحت پوشش این دانشگاه به جز دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به ۱۵۵۳ نفر رسید. ۲۸۴ بیمار در ICU هستند. در ۲۴ ساعت اخیر ۱۹ بیمار جان باختند
    دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان: با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا ظرفیت تختهای بیمارستانی استان تکمیل است
    هشت ماه بعد از شروع پاندمی کرونا، بعد از جانباختن حداقل ۱۱۸ هزار نفر، خامنه ای در وحشت از انفجار خشم مردم در یک اقدام نمایشی دستور داده بیمارستانهای نیروهای مسلح در خدمت بیماران کرونایی قرارگیرد
    مسئول شورای ملی مقاومت ۷ ماه پیش اعلام کرده بود: «بیمارستانهای سپاه و مراکز درمانی نمایندگان ولی فقیه که دارای بالاترین امکانات پزشکی است، باید به روی همة بیماران باز شود و در اختیار مردم قرار بگیرد. حقوق معوقة پرستاران و کادر پزشکی و کارکنان زحمتکش بیمارستانها باید بلادرنگ از بودجه و کلان سرمایه‌های سپاه پاسداران پرداخت شود».

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز جمعه ۱۸مهر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۵۸ شهر از۱۱۹هزار و ۴۰۰ نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۳۲۵۷ نفر، در البرز به ۳۲۶۵ نفر، در اصفهان به ۶۱۰۴ نفر، در تهران به ۲۸۵۱۱ نفر، در خراسان رضوی به ۸۹۷۰ نفر، در خوزستان به ۷۵۹۸ نفر، در سمنان به ۱۸۱۶ نفر، در قزوین به ۱۱۴۱ نفر، در قم به ۵۱۵۰ نفر، در کردستان به ۲۱۵۶ نفر، در گیلان به ۴۷۳۱ نفر، در مازندران به ۵۵۰۲ نفر و در همدان به ۳۱۸۳ نفر رسیده است.

حریرچی، معاون وزارت بهداشت رژیم گفت: «با توجه به کثرت مراجعین سرپایی و بستری مبتلا به کرونا، بستری سایر بیماران غیر اورژانسی در بیمارستانها (طبق بخشنامه معاونت درمان وزارت بهداشت) تا اطلاع ثانوی ممنوع شد» (ایسنا ۱۸ مهر).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در حال حاضر تعداد کل بستری‌های استان به ۹۶۴ نفر رسیده. تعداد بستری شدگان در ICU نیز ۱۸۲ نفر بوده که از این تعداد، ۵۴ نفر به ونتیلاتور متصل هستند و تعداد کل فوت شدگان به ۱۱۷۶ نفر رسیده است که روند افزایشی آنان بسیار خطرناک است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۸مهر).

در خوزستان، رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان گفت: «ظرفیت بیمارستانها پر و جای خالی برای بیمار جدید کرونایی نداریم مدیر درمان تأمین اجتماعی ۴ بیمارستان در سطح استان دوباره به چرخه پذیرش بیماران کرونایی بازگشتند». رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: «ما امروز در پیک دوم کرونا بیشترین تعداد بیمار را در بیمارستانهای استان بستری کردیم» (تلویزیون شبکه خوزستان ۱۷ مهر).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «کل موارد بستری در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه به جز دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به یک هزار و ۵۵۳ نفر رسیده است. ۲۸۴ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ICU هستند. طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۹ بیمار جان خود را از دست داده اند» (سایت خبرفوری رژیم۱۷ مهر).

در کردستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: “با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا ظرفیت تختهای بیمارستانی استان برای بستری بیماران در حال تکمیل است» (تلویزیون شبکه کردستان ۱۷ مهر).

در کرمان، رئیس بیمارستان علی بن ابیطالب (ع) رفسنجان “از تکمیل ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی خبر داد و گفت: بخش ICU بیمارستان دیگر گنجایش ندارد. تصمیم گرفتیم بیماران ICU را به مرکز بحران انتقال دهیم. موج سوم کرونا وضعیت بحرانی را در شهر رفسنجان رقم زده و آمار بیماران به شدت رو به افزایش است و خطرات جانی همشهریان را تهدید می کند» (ایسنا ۱۸ مهر).

در البرز، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان به ۱۲۸۱ نفر رسید. از سه روز گذشته، به ترتیب با ۶۳۶، ۶۶۳ و ۶۸۹ بیمار بستری، البرز در بالاترین میزان بستری بیماران طی هفت ماه گذشته قرار گرفته است» (ایلنا ۱۸ مهر).

هشت ماه بعد از شروع پاندمی کرونا، در شرایطی که ماههاست کارگزاران و متخصصان رژیم از کمبود امکانات بیمارستانی و بهداشتی و درمانی شکایت میکنند و بعد از جانباختن حداقل ۱۱۸ هزار نفر، ستاد کل نیروهای مسلح رژیم آخوندی اعلام کرد پس ازصدور فرمان خامنه ای به پاسدار «محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در تاریخ ۱۷ مهر ۹۹ کلیه مراکز درمانی و بیمارستانهای نیروهای مسلح با حداکثر ظرفیت در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار گرفت». این فرمان که متن آن نیز منتشر نشده، یک اقدام نمایشی نظام منحوس ولایت فقیه است که خامنه ای در وحشت از انفجار خشم مردم به آن متوسل شده است.

مسئول شورای ملی مقاومت روز ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ در اولین هفته‌های بروز کرونا اعلام کرد: «بیمارستانهای سپاه و مراکز درمانی نمایندگان ولی فقیه که دارای بالاترین امکانات پزشکی است، باید به روی همة بیماران باز شود و در اختیار مردم قرار بگیرد. همة تجهیزات ریز و درشت در این مراکز متعلق به مردم ایران است. خامنه ای باید ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه و دارایی‌های ”ستاد اجرایی فرمان خمینی“ ملعون و ثروت عظیم انباشته در تعاونی‌های سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و بنیاد مستضعفان و پولهایی را که در عراق و سوریه و یمن و غزه و لبنان هزینه میکند به بهداشت و درمان مردم ایران اختصاص دهد... بودجه اتمی و موشکی رژیم و سرمایه‌ها و امکانات هلال‌احمر که برای صدور ارتجاع و تروریسم مراکز متعددی در خاورمیانه و آفریقا دایر کرده است، باید صرف درمان مبتلایان کرونا و بیماران محروم شود. حقوق معوقة پرستاران و کادر پزشکی و کارکنان زحمتکش بیمارستانها باید بلادرنگ از بودجه و کلان سرمایه‌های سپاه پاسداران پرداخت شود».


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۸ مهر ۱۳۹۹ (۹ اکتبر ۲۰۲۰)