دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا طی کنفرانسی استمرار برنامه ضد ایرانی اتمی آخوندها برای تضمین بقای فاشیسم مذهبی را افشا کرد.

در این کنفرانس که روز جمعه ۲۵مهر در واشینگتن با شرکت خبرنگاران از طریق آنلاین برگزار گردید، مرکز جدید اتمی رژیم آخوندی در منطقه سرخه حصار و فعالیت های ادامه دار سازمان پژوهشهای نوین دفاعی - «سپند» - افشا شد.

در کنفرانس آنلاین دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشینگتن همچنین جزییات جدیدی از ساخت سایت اتمی در شمال شهر آباده در استان اصفهان توسط سپاه پاسداران، فاش شد و تأکید شد تخریب این سایت در سال ۱۳۹۸ توسط سپاه پاسداران برای پاکسازی آثار فعالیتهای هسته‌یی نظامی بوده است.
تغییر گوینده
سونا صمصمامی نماینده شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا در شروع کنفرانس مطبوعاتی واشینگتن گفت در کنفرانس امروز ۲مورد از فعالیتهای اتمی رژیم ایران برای رسیدن به بمب اتمی افشا می‌شوند.

مورد اول یک سایت جدید اتمی است که رژیم در منطقه سرخه حصار در شرق تهران ساخته است. این سایت جدید نشان می‌دهد سازمان پژوهشهای نوین دفاعی -سپند - (که دستیابی به بمب اتم را به کمک وزارت دفاع رژیم ایران دنبال می کند)، همچنان به فعالیتهای خود ادامه می دهد.
دومین مورد افشاگری امروز در مورد تلاشهای رژیم ایران برای پاک کردن رد فعالیتهای اتمی نظامی در یکی از سایتهایی است که توسط سپند اداره می‌شود.
وی تاکید کرد: برنامه اتمی رژیم از همان شروع، برای دستیابی به‌تسلیحات اتمی طراحی شده و نه برای ایجاد انرژی هسته‌یی. بعد از این‌که تأسیسات اصلی اتمی رژیم در نطنز و اراک توسط شورای ملی مقاومت ایران در اوت۲۰۰۲ فاش شد، سیاست مماشات کشورهای غربی به‌این رژیم اجازه داد تا به‌فعالیت‌های خود برای دستیابی به‌تسلیحات اتمی سرعت ببخشد؛ این در همان دورانی صورت گرفت که آنها با اروپا در حال مذاکره بودند.
حسن روحانی که در آن زمان مذاکره‌کننده اصلی رژیم بود، چند سال بعد در کتاب خودش به‌فریب‌دادن اروپایی‌ها اذعان کرده است.

سونا صمصمامی افزود: توافق اتمی در سال۲۰۱۵ شماری از جنبه‌های انکارناپذیر ابعاد نظامی احتمالی برنامه اتمی رژیم ایران را نادیده گرفت. جای تعجب نیست که رژیم گامی در راستای از بین‌بردن زیرساخت‌هایش در این رابطه، برنداشته است.

افشاگری امروز ما بار دیگر این واقعیت را اثبات می‌کند که برجام فعالیت رژیم آخوندی برای کسب تسلیحات اتمی را متوقف نکرده و حتی این رژیم تعهداتش طبق برجام را هم نقض کرده است. این فعالیت‌ها از زمان توافق بر سر برجام در سال۲۰۱۵ و حتی قبل از خروج آمریکا از توافق اتمی صورت گرفته است.
خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شواری ملی مقاومت ایران، در ۱۴ژوئیه۲۰۱۵ چند ساعت بعد از توافق اتمی، تأکید کرد این توافق و لغو ۶قطعنامه تحریم شورای امنیت سازمان ملل متحد راه رژیم ایران به سمت دستیابی به بمب اتمی را نمی‌بندد. خانم رجوی تأکید کرد اگر قدرت‌های جهان با قاطعیت و بدون در نظر گرفتن ملاحظات اقتصادی و سیاسی عمل می‌کردند، می‌توانستند تماماً جلوی دستگاه بمب‌سازی رژیم را در همان دور از مذاکرات بگیرند.
نماینده شورا در آمریکا هم چنین گفت: واقعیت این است که کسب تسلیحات اتمی جزء لاینفک استراتژی آخوندها برای بقای حکومتشان است. با افزایش اعتراض‌ها در ایران که به‌روشنی آن‌را در قیام سراسری آبان۹۸ مشاهده کردیم و با تغییر تعادل قوا در منطقه به‌زیان رژیم آخوندی، این رژیم بیش از هر زمان دیگر به دستیابی به بمب (اتمی) نیاز دارد.
ساده‌لوحانه است که فکر کنیم با امتیاز دادن به‌رژیم و نادیده‌گرفتن نقض‌های آن، این حکومت رفتارش را تغییر خواهد داد. این امر اتفاق نیفتاده و رخ نخواهد داد. افعی هرگز کبوتر نمی‌زاید.
سونا صمصمامی تأکید کرد شکی نیست که اعمال مجدد شش قطعنامه شورای امنیت یک گام ضروری و لازم در راستای جلوگیری از دستیابی این رژیم به بمب (اتمی) است. راه‌حل نهایی البته، تغییر رژیم توسط مردم و مقاومت سازمان‌یافته آنهاست.

در قسمت بعدی این کنفرانس علیرضا جعفر زاده معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا جزئیات سایت اتمی جدید رژیم در منطقه سرخه حصار را با ارائه عکسهای هوایی و اطلاعاتی در مورد گردانندگان این سایت افشا کرد و گفت: اطلاعات دریافتی از منابع داخل رژیم ایران نشان می‌دهد یک مرکز جدید برای ادامه فعالیت‌های تسلیحات اتمی رژیم ساخته شده است. این پروژه توسط سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی (سپند) دنبال می‌شود.
موقعیت دقیق آن، جاده دماوند در شرق تهران، در کیلومتر ۲ خروجی جاده سرخه حصار است.
این یک منطقه نظامی است که تماماً توسط سپاه پاسداران کنترل می‌شود. در جنوب این مرکز جدید مجموعه سایت خجیر است که بزرگترین مجموعه ساخت موشکهای بالستیک رژیم شامل گروه صنایع موشکی همت و گروه صنایع موشکی باکری است. در شمال سایت جدید سازمان هوا- فضای سپاه و صنایع «محلاتی» واقع شده است. وی افزود: به این ترتیب رژیم سایت جدید اتمی خود را در منطقه مجموعه سایتهای موشکی خود ایجاد کرده که پوشش مناسبی را برای فعالیت‌های اتمی‌اش ایجاد می‌کند.
پروژه ساخت این مرکز از سال ۲۰۱۲ شروع شده و چند سال بطول انجامید. عکسهای هوایی این منطقه در همان سال شروع ساخت این سایت را نشان می دهد و عکسهای سالهای بعد میزان پیشرفت ساخت این سایت را مشخص می کند
از حدود سال ۲۰۱۷ بخش‌هایی از گروههای مختلف سازمان سپند ازجمله گروه ژئوفیزیک شروع به انتقال به این محل کردند و پروژه ساخت بخشهای مختلف آن در سالهای بعد تکمیل شد. با قرار گرفتن در منطقه نظامی پوشش مناسبی برای مخفی نگهداشتن ترددات و هویت پرسنل گروه ژئو فیزیک ایجاد شد.

علیرضا جعفرزاده در مورد سازنده این سایت یعنی سازمان پژوهشهای نوین دفاعی که همراه با وزارت دفاع رژیم طرح ساخت بمب اتمی را دنبال می کند گفت: این سازمان در فوریه سال ۲۰۱۱ ایجاد شد. مقاومت ایران در همان سال این ارگان را افشا کرد. در سال ۲۰۱۴ وزارت خارجه آمریکا سپند را در لیست تحریمها قرار داد. از زمان برجام تاکنون سپند همچنان به فعالیتهای خود ادامه می دهد. ساختار آن نه تنها دست نخورده است بلکه گسترش نیز یافته است. سرکرده سپند فردی به اسم محسن فخری زاده است که مقاومت ایران او را در سال ۲۰۰۰ افشا کرد.
 وی پس از ارائه اطلاعاتی از ارتباط سرکرده سازمان سپند با نیروی تروریستی قدس، به افشای جزئیاتی در مورد گروه ژئوفیزیک سازمان سپند که فعالیتهایش را به سایت جدید در سرخه حصار منتقل کرده است پرداخت و گفت: رئیس گروه ژئوفیزیک فردی به‌نام دکتر محمد جواد ذاکر است که استاد دانشگاه موسوم به بهشتی نیز هست. معاون وی فردی به‌نام حامد عابر یک کارشناس ژئوفیزیک رژیم آخوندی است.
گروه ژئوفیزیک سپند روی آزمایشات انفجاری زیرزمینی برای ساخت سلاح اتمی و ثبت نتیجه آن توسط زلزله‌نگار کار کرده است. بخشی از این آزمایشات در سال ۲۰۰۰ (۱۳۷۹) در منطقه نزدیک به‌سایت موشکی سپاه در جنوب سمنان انجام شده است. به‌این منظور رژیم با حفر چاههای به عمق ۴۰۰ متر اقدام به آزمایش انفجار تی ان تی در حجم یک تا ۴ تن کرده است. این آزمایشات بخشی مراحل ضروری برای ساخت سلاح اتمی است.
محل اولیه گروه ژئوفیزیک در داخل سایت مژده در طبقه همکف یک ساختمان دو طبقه قرار داشت که مقاومت ایران در سال ۲۰۰۸ آن را افشا کرد. در این طبقه بخشی از دستگاه ایجاد خلا و سایر تجهیزات الکترونیک نگهداری می‌شد. برخی از پرسنل گروه الکترونیک در طبقه بالای ساختمان کار می‌کردند. برخی تجهیزات هم در زیرزمین نصب شده و یک آسانسور هم در آنجا موجود است. اما اکنون تمام این فعالیتها به سایت سرخه حصار منتقل شده است.

دومین بخش افشاگری نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشینگتن اختصاص به سایت اتمی آباده در استان اصفهان داشت که سپاه پاسداران آن را در ارتباط با طرح ساخت کلاهک اتمی ایجاد کرده است.
در مورد این سایت علیرضا جعفرزاده گفت: سایت آباده که به اسم که به اسم سایت مریوان نیز شناخته می شود وقتی که دو سال پیش توسط مقاومت ایران افشا شد توجه آژانس بین المللی انرژی اتمی را به خود جلب کرد چون مجموعه اسناد افشا شده حاکی از انجام آزمایشاتی در این سایت بودکه برای ساخت بمب اتم ضروری بود. سپاه پاسداران از نیمه دوم دهه هفتاد منطقه بزرگی را در شمال شهر آباده در کنترل خود گرفته و در آنجا این سایت را در ارتباط با طرح ساخت کلاهک اتمی موسوم به طرح آماد ایجاد کرده است.
تاسیس این سایت زیر نظر پاسدار سرلشگر علی شمخانی انجام شده که در آن مقطع وزیر دفاع آخوند خاتمی بود. این پروژه توسط شرکتهای تحت امر قرارگاه ضدخاتم الانبیاء سپاه پاسداران انجام شده است و یکی از مهندسان اصلی ساخت این سایت فردی به اسم «هاشمی‌تبار» بود که در پروژههای مخفی سپاه همچون ساخت تونلهای زیرزمینی و سایتهای مخفی دست دارد.این سایت در ارتباط با فعالیتهای «مرکز تحقیقات فنآوری انفجار و ضربه» با اسم اختصاری «متفاض» است که از زیر مجموعه های سازمان سپند است.
 یکی از کارشناسان کلیدی رژیم در ارگان متفاض شخصی به اسم «سعید برجی» است. او با متخصص اتمی اکراینی بنام ویچسلاو دانیلکو Vyacheslav V. Danilenko روی آزمایشات انفجاری شدید و همچنین محفظه انفجاری مربوط به سلاح اتمی در سایت پارچین کار کرده است. نام سعید برجی در افشاگریهای مقاومت ایران در فوریه ۲۰۰۸ برای اولین‌بار فاش شد.

علیرضا جعفرزاده افزود: سعید برجی در سال ۲۰۱۱ به همراه دو نفر از کارشناسان سپند بنامهای خداد میهمی و حسین غفوری روی یک پروژه مرتبط با ارگان متفاض کار می‌کردند. محل پروژه در گزارشات داخلی سازمان سپندد آن هنگام احمد آباد ذکر شده است. با توجه به شواهد جدید از فعالیت اتمی رژیم، احتمالا احمد آباد همین سایت آباده بوده است.
موردی که امروز می خواهیم افشا کنیم این است که بعد از اینکه سپاه از لو رفتن محل این سایت مطلع شد، بصورت ناگهانی همه تاسیسات داخل این سایت را در ژوئیه ۲۰۱۹ تخریب کرد؛ زیرا این تاسیسات میتوانست آزمایشات مربوط به سلاح اتمی را ثابت کند.
مطابق عکسهای هوایی منتشر شده در ژوئن ۲۰۱۹ تاسیساتی در این سایت وجود داشته، اما بطور کامل توسط پاسداران تخریب شده است. بعد از یک سال از تخریب این محل رژیم به‌آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امکان دسترسی به‌آن‌را در ۲۶ اوت ۲۰۲۰ (۵شهریور۱۳۹۹) داد.
به این ترتیب رژیم آخوندی بار دیگر تلاش کرد آثار فعالیتهای تسلیحات اتمی خود را در ژوئیه۲۰۱۹ پاک کند که نشاندهنده استمرار فعالیتهای مخفی نظامی اتمی است.
وی در پایان نتجه گرفت: فعالیتهای سازمان پژوهشهای نوین دفاعی ادامه دارد و گسترش یافته است. رژیم ایران به پنهانکاری و تقلب در مورد پروژه اتمی خود همچنان ادامه می دهد. مسئله پی.ام.دی یعنی ابعاد نظامی پروژه اتمی رژیم ایران اکنون بیش از هر زمان دیگر آشکار است. با توافق اتمی جنبه های نظامی پروژه اتمی رژیم مورد چشم پوشی قرار گرفت و رژیم نیز هچگاه به سؤالات و ابهامات جامعه جهانی در اینباره پاسخ نداد. اکنون با این اطلاعات جدید تلاش رژیم ایران برای ساخت بمب اتمی بیش از پیش آشکار می شود. واقعیت این است که رژیم ایران هیچوقت طرح خود برای دستیابی به بمب اتمی را کنار نگذاشته است و تا همین امروز نیز به آن ادامه می دهد.

افشای سایت جدید سازمان سپند در منطقه سرخه حصار تهران
اطلاعات جدید از منابع داخل رژیم ایران نشان می‌دهد که یک مرکز جدید برای ادامه فعالیت‌های تسلیحاتی در برنامه اتمی این رژیم ساخته شده است. سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی (سپند)که پروژه ساخت سلاح هسته‌ای رژیم را در وزارت دفاع دنبال می‌کند این پروژه را دنبال می‌کند.
وزارت دفاع شدیداً توسط سپاه پاسداران کنترل می‌شود. بنا به اطلاعات بسیار محرمانه که توسط شبکه سازمان مجاهدین در داخل ایران از درون رژیم به‌دست آمده، سپند بعد از برجام، به‌فعالیت‌های خود ادامه داده است. ساختار و پرسنل سپند دست‌نخورده باقی مانده و بخشی از این نهاد گسترش یافته است. به‌همین دلیل به‌رغم برجام، وزارت دفاع و سپاه، توانمندی‌های خود را برای ساخت سلاح اتمی حفظ کرده‌اند. در آوریل۲۰۱۷، دفتر نمایندگی شورا در آمریکا استمرار چنین فعالیت‌هایی را در مرکزی به‌اسم آکادمی تحقیقات در مجموعه پارچین در جنوب تهران، فاش کرد.

هماهنگی محل جدید سپند در سرخه حصار
سازمان سپند یک سایت جدید در منطقه سرخه حصار در شرق تهران ساخته است. موقعیت دقیق این سایت جدید، جاده دماوند در شرق تهران، در کیلومتر ۲ خروجی جاده سرخه حصار است. در ابتدای ورود به این جاده، یک ایست بازرسی وجود دارد چون منطقه نظامی محسوب می‌شود.
محل این مرکز جدید در شمال مجموعه سایت خجیر است که بزرگترین مجموعه ساخت موشکهای بالستیک رژیم شامل گروه صنایع موشکی همت و گروه صنایع موشکی باکری است. در شمال سایت جدید (شمال جاده دماوند) مرکز فرماندهی سازمان هوا-فضای وزارت دفاع و صنایع مکانیک سازمان هوا-فضا (موسوم به صنایع محلاتی) در منطقه حکیمیه قرار دارد. به این ترتیب رژیم سایت جدید اتمی خود را در منطقه مجموعه سایتهای موشکی خود ایجاد کرده که پوشش مناسبی را برای فعالیت‌های اتمی‌اش ایجاد می‌کند.

پروژه ساخت این مرکز از سال ۲۰۱۲ شروع شده و چند سال بطول انجامید. از حدود سال ۲۰۱۷ بخش‌هایی از گروههای مختلف سازمان سپند ازجمله ژئوفیزیک موسوم به گروه چمران شروع به انتقال به این محل کردند و پروژه ساخت بخشهای مختلف آن در سالهای بعد تکمیل شد. با انتقال بخشهایی از سایت سپند، محیط فعالیت بخشهای مختلف آن گسترش پیدا کرده؛ ضمن اینکه با قرار گرفتن در منطقه نظامی پوشش مناسبی برای مخفی نگهداشتن ترددات و هویت پرسنل آن پیدا کرده است.

درباره فعالیتهای گروه ژئوفیزیک سازمان سپند:
رئیس گروه ژئوفیزیک فردی به‌نام دکتر محمد جواد ذاکر است که استاد دانشگاه موسوم به بهشتی نیز هست. معاون وی فردی به‌نام حامد عابر یک کارشناس ژئوفیزیک است.
گروه ژئوفیزیک سازمان سپند روی پروژه‌های مرتبط با آزمایش‌های زیرزمینی اتمی کار می‌کند؛ مثل کشف تونلهای زیرزمینی و ثبت آثار انفجارات با دستگاههای زلزله‌سنج...
برخی از دستگاههای فنی مورد استفاده این گروه بنامهای GPR و CG۵ گراوی‌متر (Gravity meter) یا گرانی‌سنج است.
این گروه دستگاههای فنی مورد نیازش را با دور زدن تحریم‌ها وارد کرده است. بعضاً اقلام ممنوعه را تحت نام کشور دیگری خریداری کرده‌اند و بعد آن‌را به‌مقصد ایران منتقل کرده‌اند.
محل اولیه گروه ژئوفیزیک در داخل سایت مژده در طبقه همکف یک ساختمان دو طبقه قرار داشت. در این طبقه بخشی از دستگاه ایجاد خلا و سایر تجهیزات الکترونیک نگهداری می‌شد. برخی از پرسنل گروه الکترونیک در طبقه بالای ساختمان کار می‌کردند. برخی تجهیزات هم در زیرزمین نصب شده و یک آسانسور هم در آنجا موجود است.

سوابق فعالیت گروه ژئوفیزیک در آزمایشات ساخت سلاح اتمی
گروه ژئوفیزیک چمران روی آزمایشات انفجاری مقدماتی برای ساخت سلاح اتمی و ثبت نتیجه آن توسط زلزله‌نگار کار کرده است. بخشی از این آزمایشات در سال ۲۰۰۰ (۱۳۷۹) در منطقه نزدیک به‌سایت موشکی سپاه در جنوب سمنان انجام شده است. به‌این منظور رژیم با حفر چاههای به عمق ۴۰۰ متر اقدام به آزمایش انفجار تی ان تی در حجم یک تا ۴ تن کرده است. این آزمایشات بخشی از طرح آماد بود که نام قبلی سازمان سپند است و برای ساخت سلاح اتمی کار می‌کرد.
مطابق افشاگری مقاومت ایران در آوریل۲۰۱۷، سازمان سپند برای انجام آزمایشات مواد منفجره خود از سایت موشکی سپاه در جنوب شهر سمنان استفاده میکند. سازمان سپند برای آزمایش مواد منفجره در این محل، به‌یک منطقه حصار کشی شده گسترده دسترسی دارد.

خرید قاچاق دستگاههای زلزله سنج برای آزمایش‌های اتمی
سپاه پاسداران و وزارت دفاع رژیم، اقدام به خرید دستگاههای زلزله سنج نظامی بصور قاچاق از کشور روسیه کرده است.

آزمایشات مربوط به کشف تونلهای زیرزمینی
یکی از پروژه هایی که از طرف سپاه در دستور کار گروه چمران قرار گرفته، شیوه‌های کشف تونلهای زیرزمینی حفر شده در جنگ سوریه بوده است و به همین دلیل برخی از کارشناسان سپاه مستقر در سوریه با گروه ژئوفیزیک ارتباط داشته‌اند.
یکی از محلهایی که برای آزمایشات تونل‌یابی توسط گروه ژئوفیزیک از آن استفاده میشود، در مجمتع میثمی سپاه قرار دارد، سپاه در آن محل یک سری تونلهای زیرزمینی حفر کرده است.
مجتمع میثمی متعلق به صنایع ویژه سپاه برای ساخت مواد و سلاح شیمایی است. سازمان سپند نیز از این محل استفاده میکند. بطور مشخص گروه شیمی سازمان سپند ارتباط فعالی با مجمتع میثمی دارد. آدرس مجمتع میثمی جاده مخصوص کرج، کیلومتر ۲۷ روبروی قطعه سازی فولاد است. (مجمتع میثمی در افشاگریهای گذشته مقاومت ایران افشا شده است)

اطلاعاتی درباره سایت اتمی در شمال شهر آباده:
مطابق اطلاعات رسیده از درون رژیم، سپاه پاسداران از نیمه دوم دهه هفتاد (اواسط دهه۱۹۹۰) منطقه بزرگی را در شمال شهر آباده در کنترل خود گرفته و در آنجا یک سایت مرتبط با طرح ساخت کلاهک اتمی موسوم به طرح آماد (سازمان سپند فعلی) را ایجاد کرده است. به همین منظور سپاه منطقه وسیعی از زمینهای آنجا را شامل معادن سنگ این منطقه را در کنترل خود گرفت.
تاسیس این سایت زیر نظر پاسدار سرلشگر علی شمخانی انجام شده که در آن مقطع وزیر دفاع محمد خاتمی بوده است. این پروژه توسط شرکتهای تحت امر قرارگاه خاتم الانبیاء مهندسی سپاه پاسداران انجام شده است.
یک مهندس سپاه به‌نام هاشمی‌تبار دنبال شده است که مدیر پروژه‌های محرمانه سپاه بوده و در طرحهای مختلف ساخت تونلها و مراکز مخفی سپاه نقش داشته.
مطابق گزارشات، شرکتهای وابسته به سپاه اقدام به ساخت اماکن بتنی بزرگی برای آزمایشات مرتبط با انفجارات شدید کردند. ورود به محدوده این منطقه برای اهالی ممنوع است و با سیم خاردار بسته شده است.
محدوده شمالی این منطقه به جاده اسفالته که از روستای شورستان به سمت شمال شرقی کشیده شده موسوم به ۱۵ خرداد محدود میشود. این جاده بعد از عبور از یک منطقه نسبتا کوهستانی، به یک دوراهی ختم میشود که به سمت جنوب معادن سنگ و سایت اتمی میرود و تردد از آن دوراهی به جنوب ممنوع است و منطقه سپاه محسوب میشود.
محدوده شرقی این منطقه تحت کنترل سپاه است و با یک رشته کوه که در فاصله جاده اصلی آباده به شهرضا قرار دارد محدود شده است.
این سایت در ارتباط با فعالیتهای مرکز تحقیقات فنآوری انفجار و ضربه (متفاض) از زیر مجموعه های سازمان سپند (طرح آماد سابق) ارگان ساخت سلاح اتمی بوده است.
یکی از کارشناسان کلیدی ارگان متفاض سعید برجی بوده که با متخصص اتمی اکراینی بنام ویچسلاو دانیلکو Vyacheslav V. Danilenko روی آزمایشات انفجاری شدید و همچنین محفظه انفجاری مربوط به سلاح اتمی در سایت پارچین کار کرده است. نام سعید برجی در افشاگریهای مقاومت ایران در فوریه ۲۰۰۸ برای اولین‌بار فاش شد.
 مطابق گزارشات داخلی سازمان سپند، سعید برجی در سال ۲۰۱۱ به همراه دو نفر از کارشناسان سپند بنامهای خداد میهمی و حسین غفوری روی یک پروژه مرتبط با ارگان متفاض کار می‌کردند. محل پروژه در گزارشات داخلی سازمان سپند بنام احمد آباد ذکر شده است. با توجه به شواهد جدید از فعالیت اتمی رژیم، احتمالا احمد آباد همین سایت آباده بوده است. طرح و برنامه این طرح در دست فردی بنام میرتاج‌الدینی از کارشناسان دانشگاه ضد امام حسین سپاه بود.
پروژه های انفجارات شدید مرتبط با سلاح اتمی در سال ۲۰۰۳ در این سایت تحت نام پروژه مریوان انجام شد.

بعد از اینکه سپاه از لو رفتن محل این سایت مطلع شد، بصورت ناگهانی همه تاسیسات داخل این سایت را در ژوئیه ۲۰۱۹ تخریب کرد؛ زیرا این تاسیسات میتوانست آزمایشات مربوط به سلاح اتمی را ثابت کند.

مطابق عکسهای هوایی منتشر شده در ژوئن ۲۰۱۹ تاسیسات در این سایت وجود داشته، اما بطور کامل توسط پاسداران تخریب شده است. بعد از یک سال از تخریب این محل رژیم به‌آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امکان دسترسی به‌آن‌را در ۲۶ اوت ۲۰۲۰ (۵شهریور۱۳۹۹) داد.

به این ترتیب رژیم آخوندی بار دیگر تلاش کرد آثار فعالیتهای تسلیحات اتمی خود را در ژوئیه۲۰۱۹ پاک کند که نشاندهنده استمرار فعالیتهای مخفی نظامی اتمی است.
نتیجه‌گیری:
خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شواری ملی مقاومت ایران، به‌طور مکرر از جمله در ۲۴نوامبر۲۰۱۳ بلافاصله بعد از توافق اولیه پنج به‌علاوه یک با رژیم آخوندی تأکید کرده است که اگر قدرت‌های جهان با قاطعیت و بدون در نظر گرفتن ملاحظات اقتصادی و سیاسی عمل می‌کردند، می‌توانستند تماماً جلوی دستگاه بمب‌سازی رژیم را در همان دور از مذاکرات بگیرند. خانم رجوی در آن موقع هشدار داد: اجرای کامل قطعنامه‌های شورای امنیت، به‌خصوص توقف کامل غنی‌سازی اورانیوم، پذیرش پروتکل الحاقی و دسترسی آزادانه و بلامانع بازرسان آژانس به‌همه مراکز و تأسیسات مشکوک ضروری است تا این رژیم از تلاش برای دستیابی به‌تسلیحات اتمی دست بردارد.
خانم رجوی بار دیگر در ۱۴ژوئیه۲۰۱۵ چند ساعت بعد از توافق بر سر برجام، بر فراخوان خود تأکید کرد. برنامه اتمی رژیم ایران از همان شروع، برای دستیابی به‌تسلیحات اتمی طراحی شده و نه برای ایجاد انرژی هسته‌یی. بعد از این‌که تأسیسات اصلی اتمی رژیم در نطنز و اراک توسط شورای ملی مقاومت ایران در اوت۲۰۰۲ فاش شد، سیاست مماشات کشورهای غربی به‌این رژیم اجازه داد تا به‌فعالیت‌های خود برای دستیابی به‌تسلیحات اتمی سرعت ببخشد؛ این در همان دورانی صورت گرفت که آنها با اروپا در حال مذاکره بودند.
حسن روحانی رئیس‌جمهور کنونی این رژیم که در آن زمان مذاکره‌کننده اصلی رژیم بود، در کتاب خودش که چند سال بعد نوشته، به‌فریب‌دادن اروپایی‌ها اذعان کرده است. توافق اتمی (برجام) در سال۲۰۱۵ شماری از جنبه‌های انکارناپذیر ابعاد نظامی احتمالی برنامه تسلیحات اتمی رژیم ایران را نادیده گرفت. جای تعجب نیست که رژیم گامی در راستای از بین‌بردن زیرساخت‌هایش در این رابطه، برنداشته است.
افشاگری امروز ما بار دیگر این واقعیت را اثبات می‌کند که برجام جلوی فعالیت‌های آخوندها را در راستای کسب تسلیحات اتمی نگرفت و حتی این رژیم تعهداتش طبق برجام را هم نقض کرده است. این فعالیت‌ها از زمان توافق بر سر برجام در سال۲۰۱۵ و حتی قبل از خروج آمریکا از توافق اتمی (صورت گرفته است).
واقعیت این است که کسب تسلیحات اتمی جزء لاینفک استراتژی آخوندها برای بقای حکومتشان است. با افزایش اعتراض‌ها در ایران که به‌روشنی آن‌را در قیام سراسری آبان۹۸ مشاهده کردیم و با تغییر تعادل قوا در منطقه به‌زیان رژیم آخوندی، این رژیم بیش از هر زمان دیگر به دستیابی به بمب (اتمی) نیاز دارد.
ساده‌لوحانه است که فکر کنیم با امتیاز دادن به‌رژیم و نادیده‌گرفتن نقض‌های آن، این حکومت رفتارش را تغییر خواهد داد. این امر اتفاق نیفتاده و رخ نخواهد داد. افعی هرگز کبوتر نمی‌زاید.
شکی نیست که اعمال مجدد شش قطعنامه شورای امنیت یک گام ضروری و لازم در راستای جلوگیری از دستیابی این رژیم به بمب (اتمی) است. راه‌حل نهایی البته، تغییر رژیم توسط مردم و مقاومت سازمان‌یافته آنهاست.