آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۴۵۸ شهر از ۱۲۸ هزار نفر گذشت

طبق آمار وزارت بهداشت شمار مبتلایان در ۲۴ ساعت برای اولین بار از مرز ۵۰۰۰ نفرگذشت

•    مردانی: آمار روزانه مرگ ناشی از کرونا به ۳۳۷ رسیده است این آمار واقعی نیست. باید ضرب در ۵/۲ شود تا عدد اصلی به دست آید.
•    بیمارستان مسیح دانشوری: آمار کنونی مرگ ومیر پیش‌بینی شده بود و اگر مراعات نشود، به ۶۰۰ قربانی در روز می‌رسد.
•    محرز: اوضاع بسیار اسفناک است. برای قرنطینه هم خیلی دیر است. ۴۷۰۰ نفر در ICU بستری هستند در تمام ۴۵ سال فعالیت پزشکی خود این تعداد مریض بدحال و مرگ و میر ندیده بودم
•    سخنگوی شورای شهر تهران: ناتوانی در مهار کرونا نشانه چیست؟!چرا تهران تعطیل نمی شود؟ کرونا با نصایح مشفقانه مهار نمیشود
•    خانم مریم رجوی با تسلیت به خانواده های داغدار: این فاجعه هولناک حاصل سیاستهای جنایتکارانه و چپاولگرانه خامنه ای و روحانی است که بجای تامین هزینه کارگران و زحمتکشان، آنها را به میدانهای مین کرونا می فرستند. سپس طلبکاری هم میکنند که مردم پروتکلها را رعایت نمی‌کنند
•    در یک نمونه دیگر از چپاول و جنایت، در حالیکه با نایاب شدن داروهای دیابت سلامتی میلیونها ایرانی به خطر افتاده، پاسداران و باندهای مافیایی رژیم با قاچاق دارو به کشورهای همسایه جیب خود را پر میکنند و یا هزینه اقدامات تروریستی را تامین میکنند. مردم ایران با فریاد موشک نمیخواهیم، دارو میخواهیم خشم و نفرت خود را از رژیم ابراز میکنند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۵۸ شهر از ۱۲۸ هزار نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۴۵۴۴ نفر، در آذربایجان غربی به ۳۶۳۱ نفر، در البرز به ۳۵۳۳ نفر، در اردبیل به ۱۴۵۸ نفر، در اصفهان به ۶۶۹۲ نفر، در بوشهر به ۱۵۲۵ نفر، در تهران به ۳۰۷۵۱ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۹۷۷ نفر، در خراسان رضوی به ۹۶۸۷ نفر، در خراسان شمالی به ۲۱۷۹ نفر، در سمنان به ۱۹۲۲ نفر، در فارس به ۳۳۷۱ نفر، در قزوین به ۱۲۴۸ نفر، در کردستان به ۲۲۹۶ نفر، در کرمان به ۱۹۷۳ نفر، در کرمانشاه به ۲۷۷۸ نفر، در گلستان به ۳۶۳۱ نفر، در مازندران به ۵۷۴۷ نفر، در هرمزگان به ۱۶۴۰ نفر، در همدان به ۳۳۷۳ نفر و در یزد به ۱۸۸۱ نفر رسیده است.
 
در یک رکورد بی سابقه طبق آمار مهندسی شده وزارت بهداشت، شمار مبتلایان جدید در ۲۴ ساعت گذشته برای اولین بار از ۵۰۰۰ گذشت و به ۵۰۳۹ نفر رسید که ۲۲۵۴ نفر از آنها بستری شدند.

روحانی که از فاش شدن بخشی از حقایق فاجعه کرونا خشمگین بود روز گذشته در دیدار با وزیر و مدیران وزارت بهداشت گفت «متخصصین و بزرگان پزشکی ما گاهی با لحن واحد صحبت نمی‌کنند و لحن‌ها گاهی متفاوت است. ضمن هشدار به مردم و ضمن بیان عواقب، در عین حال ترس و واهمه ایجاد نکنیم... کسی طوری سخن نگوید که مردم احساس کنند که دولت از همه توانش برای مقابله استفاده نمی‌کند». وی در پاسخ به فراخوانهای گسترده به تعطیلی فعالیتها برای مهار کرونا بار دیگر مردم را مقصر شمرد و گفت «اینکه تعطیل می‌کنیم تا طرف در خانه بماند را چه جوری تضمین کنیم. بگوییم سر کار نرو، به این معنی است که از خانه خارج نمی‌شود و یا همه کارهای گذشته را در ایام تعطیلات انجام می دهد. بعضی چیزها ممکن است در ذهن ما چیز خوبی باشد ولی اجرایی و عملیاتی نباشد».

مردانی عضو کمیته علمی ستاد کرونا گفت: «۳۳۷ فوت در روز هم آمار واقعی نیست. برای آنکه بدانیم در واقعیت چند نفر روزانه تلف می شوند این عدد باید ضرب در ۵/۲ شود تا عدد اصلی به دست آید» (ایسنا ۲۹ مهر).

محرز، عضو ستاد کرونا گفت: «اوضاع بسیار اسفناک است. برای قرنطینه هم خیلی دیر است. همه جای کشور وضعیت وحشتناکی پیدا کرده است. تهران اوضاع وحشتناک تری دارد. بر اساس علم پزشکی باید تعطیلی انجام گیرد. تعطیل نکردن ها به نظر سیاسی است نه بر اساس علم پزشکی. هر شب بستری یک نفر در ICU چند میلیون خرج دارد. الان ۴۷۰۰ نفر در ICU بستری هستند. این کنار تمام امکاناتی است که برای پیشگیری تهیه می کنند و خرج آنها نیز بر شانه دولت است. اقتصاد بهداشت کمرشکن است. دولت باید متوجه باشد که خرج همه این ها را باید بدهد. باید بسنجد که این هزینه ها را تقبل می کند یا حمایت معیشتی و تعطیلی را. من در تمام ۴۵ سال فعالیت پزشکی، این تعداد مریض بدحال و مرگ و میر ندیده بودم. تماشای این حد از مرگ و میر روحا هم کادر درمان را خسته می کند» (سایت خبرفوری رژیم ۲۹ مهر).

در تهران، طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: «آماری که اکنون از مرگ و میرهای کرونا می‌بینیم، پیش‌بینی شده بود و اگر مراعات نشود، به ۶۰۰ قربانی در روز می‌رسد» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۲۹ مهر).

ریاحی رئیس بیمارستان رسول اکرم گفت: «اگر فردا بهترین پروتکلها رعایت بشود اصلاً کل کشور تعطیل بشود باید فکر کنیم تا دو سه هفته دیگه همینجور تعداد موارد و فوتیها متأسفانه بالا خواهد ماند» (تلویزیون رژیم، ۲۹ مهر).

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران گفت: «چرا تهران تعطیل نمی شود؟ چرا در استانهای در وضعیت قرمز، محدودیت های جدی اعمال نمی شود؟! مهار کرونا با توصیه ها و نصایح مشفقانه، امکان پذیر نیست» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۹ مهر).

در کرمانشاه، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «شمار بستری روزانه در این استان حدود ۲۰ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و همچنین بروز موارد مرگ و میر در این استان، ۵/۲۸ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده که هر دو شاخص بالاتر از میانگین کشوری است» (ایرنا ۲۹ مهر).

در آذربایجان غربی، با تشدید بی سابقه کرونا وزیر بهداشت برای بررسی وضعیت به ارومیه رفت. رییس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد ابتلای ۱۶۱ نفر و فوت ۲۹ بیمار کرونایی بودیم. این روند افزایشی همچنان ادامه خواهد داشت. کل بستری‌هابه ۱۱۹۳ رسیده که ۲۲۸ نفر آنها در ICU هستند و ۶۹ نفر به ونتیلاتور متصل هستند. تعداد کل فوت‌شدگان در استان به ۱۴۱۷ نفر رسیده که روند افزایشی آنان بسیار خطرناک است» (ایرنا ۲۹ مهر).

خانم مریم رجوی با تسلیت به خانواده های داغدار گفت این فاجعه هولناک حاصل سیاستهای جنایتکارانه و چپاولگرانه خامنه ای و روحانی است که بجای تامین هزینه کارگران و زحمتکشان، آنها را به میدانهای مین کرونا می فرستند. سپس طلبکاری هم میکنند که مردم پروتکلها را رعایت نمی‌کنند.

وی افزود در یک نمونه دیگر از چپاول و جنایت، در حالیکه با نایاب شدن داروهای دیابت سلامتی میلیونها ایرانی به خطر افتاده است اما پاسداران و باندهای مافیایی رژیم با قاچاق دارو به کشورهای همسایه جیب خود را پر میکنند و یا هزینه اقدامات تروریستی را تامین میکند. مردم ایران با فریاد موشک نمیخواهیم، دارو میخواهیم خشم و نفرت خود را از رژیم ابراز میکنند.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۹ مهر ۱۳۹۹ (۲۰ اکتبر ۲۰۲۰)