آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۴۶۰ شهر از ۱۳۰ هزار و ۹۰۰ نفر گذشتبه گزارش وزارت بهداشت شمار مبتلایان در ۲۴ ساعت برای اولین بار از مرز ۶۰۰۰ گذشت


•    زالی: از نظر میزان مرگ و میر نسبت به روز گذشته ۱۵درصد رشد داشتیم
•    نماینده مجلس ارتجاع: با مدیریت نادرست با مرگ بالای ۳۰۰ نفر مواجهیم. مسئولیت به عهده روحانی است و باید پاسخگو باشد
•    دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: ۱۶۹۴ بیمار بستری و ۳۲۰ نفر درICU هستند. ۴۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند
•    دانشگاه علوم پزشکی تبریز: میزان ابتلا و بستری‌ها هر روز بیشتر میشود. ۱۲۴۰ نفر بستری و ۲۳۸ نفر در ICU هستند
•    دانشگاه علوم پزشکی قزوین: میزان بستری در ICU به شدت افزایش یافته و تخت‌های ICU بیماران غیر کرونایی به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۶۰ شهر از ۱۳۰ هزار و ۹۰۰ نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۴۶۲۶ نفر، در آذربایجان غربی به ۳۷۴۱ نفر، در البرز به ۳۶۲۳نفر، در اردبیل به ۱۴۷۳ نفر، در اصفهان به ۷۰۷۲ نفر، در تهران به ۳۱۵۱۱ نفر، در خراسان جنوبی به ۱۰۱۴ نفر، در خراسان رضوی به ۹۸۵۷ نفر، در خوزستان به ۸۰۷۸ نفر، در زنجان به ۱۲۳۵ نفر، در سمنان به ۱۹۴۲ نفر، در فارس به ۳۴۳۱ نفر، در قم به ۵۴۳۵ نفر، در کرمان به ۲۰۳۵ نفر، در گلستان به ۳۶۶۶ نفر، در گیلان به ۵۰۴۱ نفر، در لرستان به ۵۶۲۸ نفر، در مازندران به ۵۷۸۲ نفر، در مرکزی به ۱۸۲۷ نفر، در هرمزگان به ۱۶۵۵ نفر و در همدان به ۳۵۰۰ نفر نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در یک رکورد بی سابقه شمار مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته را ۶۱۳۴ نفر و شمار بیماران وخیم را ۴۹۳۳ نفر اعلام کرد که هر دو رقم از ابتدای شیوع کرونا در ۸ ماه گذشته بی سابقه است.

حریرچی معاون کل وزارت بهداشت رژیم امروز بار دیگر تکرار کرد که «تعداد زیادی بیمار در بیمارستان ها هستند که آن ها را به عنوان افراد کرونایی درمان می کنیم در حالی که علائم آن ها با آنچه سازمان جهانی بهداشت معرفی کرده است یکسان نیست و در نتیجه فرد کرونایی محسوب نمی شود، این میزان آمار فوتی با آمار واقعی بسته به وضعیت هر استان از یک ونیم برابر تا ۲ و ۲/۲ دهم برابر متغییر است» (خبرگزاری نیروی قدس ۱ آبان).

علیرضا رییسی، معاون وزارت بهداشت رژیم گفت: “چرا نقاهتگاهها در کشور ما موفق نبود؟ خیلی از افراد از رفتن به نقاهتگاهها سر باز می‌زدند اصلاً نمی‌خواستند بروند یعنی با اجبار هم اینها را می‌خواستی ببریم اونجا. نقاهتگاه خیلی فضای مناسبی نداشتند خیلی از دنیا، هتلها را در اختیار گذاشتند. خب تو کشور ما در این کشور به این پهناوری همچین امکانی وجود نداشت این‌که ما یک‌سوله درست کنیم [قطعی] بگوییم این نقاهتگاه است کسی نمی‌رود» (تلویزیون رژیم ۱ آبان).

اقبال شاکری نماینده تهران در مجلس ارتجاع گفت: «امروزه با مدیریت نادرست ستاد با مرگ و میر بالای ۳۰۰ نفری در کشور مواجه هستیم. مسئولیت فوت این تعداد از هموطنان به عهده ستاد و رئیس آن شخص رئیس جمهور است و باید پاسخگو باشد. کادر درمانی در وضعیت مناسبی نیستند. همه و همه نشان از عدم مدیریت درست در این زمینه است» (سایت مجلس ارتجاع ۱ آبان).

اکبری، مشاور عالی وزیر بهداشت، درباره وضعیت مدیریت ویروس کرونا گفت: «در حال حاضر در مسیری حرکت می کنیم که باید هشت ماه پیش انجام می دادیم. بسیاری از کشورهایی که در تلویزیون می گوییم وضع شان بد است، بسیار وضع بهتری از ما دارند» (ایرنا ۱ آبان).

در تهران، زالی، رییس ستادکرونا گفت: «آمار ۲۴ساعت گذشته مرگ و میر ما ۱۵درصد افزایش رشد را نسبت به ۲۴ساعت قبل نشان می‌دهد. در مورد مبتلایان با PCR مثبت این هم حدود ۱۸درصد ما رشد را در طول هفته اخیر داشتیم» (تلویزیون رژیم ۱ آبان).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت «تعداد کل بیماران بستری ۱۶۹۴ نفر است که ۳۲۰ نفر از آنها در بخش ICU نگهداری می‌شوند. وی تعداد فوتی‌ها در ۲۴ ساعت اخیر را ۴۷ نفر اعلام کرد» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲ آبان).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت «هم اکنون ۶۷۵ بیمار کرونایی بستری هستند که ۱۵۱ نفر از آن ها در ICU بستری شده و حال آنها وخیم گزارش شده است» (جوان ارگان سپاه پاسدران ۲ آبان).

در آذربایجان شرقی، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «میزان ابتلا و بستری‌های کرونا در استان هر روز روند رو به افزایشی دارد. ۱۲۴۰ نفر بستری هستند که ۲۳۸ نفر از آنها در ICU هستند. تعداد بیماران بستری شده یک رکورد تلقی می‌شود» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۲ آبان).

در قزوین، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «با بستری شدن ۸۵ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته از ابتدای شیوع کرونا رکورد جدیدی ثبت شد. میزان بستری در ICU نیز به شدت افزایش یافته است، تخت‌های ICU بیماران غیر کرونایی بیمارستان‌های رحیمیان و ولایت به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است. امکانات ICU کافی نیست» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۲آبان).


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲ آبان ۱۳۹۹ (۲۳ اکتبر ۲۰۲۰)