فراخوان به لغو حکم اعدام حامد قره اوغلایی، آزادی زندانیان سیاسی و بازدید هیات بین المللی از زندانهای ایران

رژیم ضدبشوی آخوندی در یک حکم جنایتکارانه زندانی سیاسی حامد قره‌اوغلایی، را به اعدام و ۱۳ سال و سه ماه زندان محکوم کرده است. علت صدور حکم اعدام بخاطر «عضویت در سازمان مجاهدین» و ۱۳ سال و سه ماه زندان بخاطر «شرکت در دوره های نظامی و حمله به پایگاه های بسیج، تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات، و توهین» به خامنه ای عنوان شده است. حامد که از بیماری صرع رنج میبرد، در تیرماه امسال توسط وزارت اطلاعات دستگیر و پس از چند هفته به زندان ارومیه منتقل شد.

از سوی دیگر، شمار زیادی از هواداران و خانواده های مجاهدین که در سالگرد قیام آبان و در وحشت از بالاگرفتن اعتراضات مردمی دستگیر شدند، همچنان در زندان بسر می برند.

مقاومت ایران در اطلاعیه های ۲۷ آبان و اول آذر ۱۳۹۹ ازموج دستگیری خانواده ها و هواداران مجاهدین در آستانه سالگرد قیام خبر داد و اسامی شماری از دستگیر شدگان در شهرهای تهران، سنقر و سمنان را اعلام کرد. در میان دستگیرشدگان آبان همچنین می توان به مسعود اسماعیلی ۳۷ ساله اهل کرمانشاه اشاره کرد. وی که به شغل نانوایی اشتغال دارد در ۱۲ آبان ماه دستگیر شده است. همچنین علی رفیعی ۳۲ ساله اهل اصفهان، در ۱۷ آبان ماه دستگیر شده است. از سرنوشت هیچیک از این دو زندانی خبری در دست نیست.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در ۲۸ شهریورماه گذشته در گرامیداشت یاد شهید قیام نوید افکاری گفت: «خامنه ای بقای خود را در سرکوب و اعدام می‌بیند. اگر اعدام نکند شیرازه رژیمش از هم می‌پاشد قیام‌هایی که در دل جامعه ایران بی‌تابی می‌کند، دوباره طغیان خواهد کرد و قیام و سرنگونی بر سر رژیم ولایت فقیه فرود خواهد آمد».

مقاومت ایران توجه ملل متحد و عموم مراجع مدافع حقوق بشر را به اقدام فوری برای لغو حکم اعدام حامد قره اوغلایی و آزادی عموم زندانیان سیاسی، آنهم در شرایط شیوع کرونا فرامیخواند و بر ضرورت تشکیل یک هیات بین المللی تحقیق برای بازدید از زندانها و دیدار با زندانیان در ایران بویژه زندانیان سیاسی تاکید میکند.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۴ آذر ۱۳۹۹ (۴ دسامبر ۲۰۲۰)