بیانیه ۱۲۴ شخصیت برجسته از ۱۵ کشور عربی: باید به تروریزم رژیم ایران در منطقه و اروپا پایان داده شود

۱۲۴ شخصیت برجسته سیاسی و حقوقی عربی شامل وزیر حقوق بشر یمن و ۹وزیر سابق، ۱۸پارلمانتر، ۲۱ پارلمانتر سابق و هم چنین شخصیتهای حقوقی از ۱۵ کشور عربی، طی بیانیه یی بر لزوم حسابرسی از حکومت آخوندی به خاطر استمرار نقض حقوق بشر که ۶۷قطعنامه ارگانهای ملل متحد علیه آن صادرشده و هم چنین به خاطر صدور تروریسم که محاکمه دیپلومات تروریست رژیم و سه مزدور جنایتکار همدستش در بلژیک گواه بارز آن است، تاکید کردند.
شخصیتهای عربی از کشورهای اردن، مصر، فلسطین، امارات متحده عربی، لبنان، مراکش، تونس، الجزائر، بحرین، کویت، عربستان، عراق، یمن وسوریه در بیانیه خود براین موارد تأکید کردند:
۱-حسابرسی از رژیم ایران در مورد تروریسم افسارگسیخته اش بویژه در منطقه وکشورهای اروپایی
۲-بسته شدن مراکز و سفارتهای درگیر در اقدامات تروریستی رژیم در خاک اروپا و منطقه
۳- اخراج و محاکمه سفرا، ماموران وزارت اطلاعات و عوامل تروریست آن تحت نام دیپلمات
۴-محکومیت شکنجه و اعدام و آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی و تظاهرکنندگان از زندانهای رژیم
۵-تشکیل کمیته مستقل بین المللی تحقیق برای بازدید از زندانها و حسابرسی از عاملان وآمران شکنجه و اعدامهامتن بیانیه ۱۲۴ شخصیت برجسته از ۱۴ کشور عربی
استمرار نقض وحشیانه حقوق بشر در ایران جامعه بین المللی را نگران کرده است . رژیم حاکم بر ایران رکودار اعدام در جهان به نسبت جمعیت است . نهادهای سازمان ملل تا کنون در(۶۷) قطعنامه سرکوب، خفقان، شکنجه و اعدام ها ایران را محکوم کرده اند.
در نوامبر ۲۰۱۹( آبان۹۸) به‌دنبال افرایش ناگهانی قیمت بنزین مردم ایران به خیابان آمدند تا اعتراض خود را ابراز کنند. اما ارگانهای رژیم ماشین سرکوب خود را برای کشتن تظاهر کنندگان بسیج کردند. طی چند روز، حداقل ۱۵۰۰ تن کشته و نزدیک به ۱۲۰۰۰ نفر دستگیر و زندانی شده و تحت شکنجه قرار گرفتند.
عفو بین الملل در ۲ سپتامبر ۲۰۲۰ گزارشی با عنوان ”ویرانگران انسانیت” منتشر کرد که در آن به انواع شکنجه هایی که رژیم در زندانها علیه قیام کنندگان و زندانیان سیاسی اعمال می‌کند پرداخته است.
آنچه در آبان۹۸ رخ داد مصداق بارز جنایت علیه بشریت و ادامه کشتارهای بزرگ شامل قتل عام ۳۰۰۰۰ زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷ فقط به جرم تاکید بر مواضع شان در دفاع از آزادی بود. عفو بین الملل در سال ۲۰۱۸ در یک گزارش مفصل اسناد این قتل عام توسط رژیم ملاها را افشا کرد و آن را یک ”جنایت ادامه دار علیه بشریت” نامید که عاملان و آمران آن باید مورد حسابرسی سازمان ملل و جامعة بین المللی قرار گیرند.
زیرنویس: بیانیه ۱۲۴ شخصیت برجسته از ۱۵ کشور عربی: باید به تروریزم رژیم ایران در منطقه و اروپا پایان داده شود
در آن روی سکه سرکوب در داخل ایران ما در کشورهای عربی شاهد مداخلات مخرب و صدور تروریزم افسارگسیختة این رژیم در منطقه وکشورهای همسایه هستیم. از جمله در عراق، سوریه، لبنان، یمن و بحرین که حاصل آن کشتار صدها هزار نفر از مردم و آوارگی میلیونها تن دیگر در این کشورها شده است. ما این سیاست های مخرب رژیم ایران در منطقة خاورمیانه از جمله حمایت از گروه‌های نیابتی تروریستی و برنامة موشک‌های بالستیک آن را محکوم می کنیم و این رفتار رژیم ایران را علیه صلح و ثبات در منطقه و جهان می‌دانیم.
تروریسم رژیم ایران فقط به منطقه خاورمیانه محدود نمی‌شود. و به اورپا گسترش یافته است هم اکنون در بلژیک چهار نفر شامل یک دیپلمات در حال خدمت رژیم ایران بدلیل توطئه تروریستی علیه گردهمایی ایران آزاد در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ تحت محاکمه قرار دارند. بسیاری از ما در این برنامه شرکت داشتیم.
در میان ۴ متهم، اسدالله اسدی دیپلمات رسمی رژیم ایران است که در وین کار میکند اگر این توطئه موفق میشد بدون تردید بزرگترین عملیات تروریستی اروپا و یک فاجعه انسانی بود.
در ۱۹ آوریل ۲۰۱۸ نخست وزیر آلبانی یک توطئه بزرگ تروریستی رژیم ایران در آلبانی علیه گردهمایی مجاهدین در سال نو ایرانی را فاش کرد که به اخراج سفیر رژیم ایران و رئیس ایستگاه اطلاعات آن از این کشور منجر شد.
طی سالهای گذشته دیپلماتهای دیگری از رژیم بدلیل طرحهای تروریستی از فرانسه، هلند، دانمارک و آلبانی اخراج شدند.
با توجه به پرونده رژیم ایران در سرکوب و تروریسم، باید که به این وضعیت خاتمه داد و زمان آن فرا رسیده که جامعه جهانی اقدامات عملی قاطع در رابطه با رژیم ایران اتخاذ کند:
ما امضا کنندگان از دبیرکل سازمان ملل، کمیسرعالی حقوق بشر، رهبران اروپا و جامعه بین المللی درخواست داریم:
۱-حسابرسی از رژیم ایران در مورد تروریسم افسارگسیخته اش بویژه در منطقه وکشورهای اروپایی
۲-بسته شدن مراکز و سفارتهای درگیر در اقدامات تروریستی رژیم در خاک اروپا و منطقه
۳- اخراج و محاکمه سفرا، ماموران وزارت اطلاعات و عوامل تروریست آن تحت نام دیپلمات
۴-محکومیت شکنجه و اعدام و آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی و تظاهرکنندگان از زندانهای رژیم
۵-تشکیل کمیته مستقل بین المللی تحقیق برای بازدید از زندانها و حسابرسی از عاملان وآمران شکنجه و اعدامها