اعتراف بی سابقه سرتیپ بسیجی پوردستان:
به دستور قاسم سلیمانی ارتش تحت امر ولی فقیه با نقض فاحش قطعنامه‌های شورای امنیت ملل متحد
مستمراً سلاح و مهمات و نیرو به سوریه منتقل و با تشکیل یک تیپ رزمی مردم را کشتار کرده است
بمباران استان دیالی در عراق با جنگنده‌های ارتش رژیم

سرتیپ بسیجی احمدرضا پوردستان، رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش تحت امر ولی فقیه و فرمانده سابق نیروی زمینی این ارتش در مصاحبه با تلویزیون رژیم اعتراف کرد که این ارتش به دستور قاسم سلیمانی سلاح، مهمات و نیرو به سوریه منتقل میکرده و با تشکیل یک تیپ رزمی در سوریه در کشتار مردم این کشور مشارکت فعال داشته است. او همچنین اذعان کرد که جنگنده های ارتش چندین نوبت استان دیالی در عراق را بمباران کرده‌اند. این جنایتها تماماً در نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت به ویژه قطعنامه ۲۲۳۱ است.

پوردستان در تلویزیون حکومتی رژیم گفت: «سپاه نیروی عمده پشتیبان سپاه قدس بود، ارتش هم اعلام آمادگی کرد. در وهله اول ارتش عهده‌دار پشتیبانی لجستیکی شد. هواپیماهای کارگوی ارتش مهمات و نفرات را از تهران به سوریه منتقل می‌کردند، به دمشق منتقل می‌کردند. مهمات در کالیبرهای مختلف، کالیبر سبک کالیبر سنگین و انواع موشکها، آر پی جی ۷، اس پی جی ۹، موشکهای ۱۰۷میلیمتری، کاتیوشا توسط نیروی زمینی تأمین می‌شد، ما روزانه چندین تریلی مهمات بارگیری می‌کردیم یک بخشی را می‌آوردیم در فرودگاه توسط هواپیماها می‌رفت دمشق، یک بخشی را می‌آوردیم در مرزهای خسروی و جاهای دیگر تریلیهای عراق بارگیری می‌کردند...بعد از مدتی ما تکاوران نیروی مخصوص را فرستادیم و در مرحله بعدی توپخانه‌ها را فرستادیم و این ارتباط نزدیک ارتش و نیروی قدس ادامه داشت.... بخشهای حاج قاسم ضرورت احساس کردند که جنگنده‌ها وارد بشوند در استان دیالی چند نوبت خلبانها رفتند و بمبارانهایی را انجام دادند. وقتی هواپیمای ۷۴۷ می‌نشیند به سمت آن تیراندازی می‌شود. شما بیایید هواپیماها را ببینید خیلی از جاهای هواپیما سوراخ شدند به‌خاطر گلوله‌هایی که خوردن... توی فرودگاه تاریک خلبان بدون چراغ راهنما بدون گاید می‌نشست مهمات و نفرات را پیاده می‌کرد و مجدداً برمی‌گشت...هشت نفر از بچه‌های ارتش، تکاوران شهید شدند... حاج قاسم فرمودند اینها (نفرات ارتش در سوریه) نباید پخش بشوند، باید خودشان یک تیپ تشکیل بدهند بچه های تکاوری که ما فرستادیم شدند کادر یک تیپ که اسم آن را گذاشتیم مالک اشتر و با نیروهای فاطمیون (نیروهای افغان) این ظرف پر شد و در منطقه حلب مرز به اینها داده شد... جانشین نیروی (زمینی)، تعدادی از معاونین، یک رسته خلبان، یک رسته آماد، یک رسته مهمات را فرستادیم و بحمدالله یک ظرفیتی ایجاد شد....»(تلویزیون رژیم ۱۲ دی).

اعترافات بی سابقه یکی از سرکردگان قدیمی ارتش تحت امر ولی فقیه بخوبی نشان میدهد، فاشیسم دینی این ارتش را در خدمت تروریسم، جنگ افروزی و جنایت علیه بشریت در عراق و سوریه به کار گرفته است.

مقاومت ایران در ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ اعلام کرد: «به دنبال شکستهای پی در پی پاسداران، خامنه ای ارتش تحت امر آخوندها را نیز روانه سوریه کرده است».


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۴ دی ۱۳۹۹ (۳ ژانویه ۲۰۲۱)