خانم رجوی اعدام پیاپی زندانیان سیاسی بلوچ را در عداد قتل‌عام زندانیان سیاسی و ادامه جنایت علیه بشریت خواند

دژخیمان خامنه‌ای بامداد روز یکشنبه ۱۴دی۹۹ دو زندانی سیاسی به‌نامهای «حسن دهواری» و «الیاس قلندرزهی» را پس از حدود ۷ سال حبس، در زندان زاهدان اعدام کردند. همزمان یک زندانی دیگر به‌نام امید محمودزهی که از سال ۹۴ در زندان بوده است، در همین زندان اعدام شد.

دهواری و قلندرزهی در فروردین ۹۳ توسط مأموران رژیم آخوندی بازداشت و در آذر ۱۳۹۵ یک بیدادگاه رژیم آخوندی آنها را به اعدام محکوم کرد. تسنیم خبرگزاری نیروی تروریستی قدس امروز نوشت «حسن دهواری و الیاس قلندرزهی به سبب اقدامات تروریستی » اعدام شدند.

خانم رجوی این اعدامها را قویا محکوم کرد و اعدام پیاپی زندانیان سیاسی بلوچ را آنهم پس از سالها زندان، در عداد قتل عام زندانیان سیاسی و ادامه جنایت علیه بشریت خواند و بار دیگر خواهان اقدام شورای امنیت ملل متحد گردید.

روز ۶ دی‌ماه، عبدالحمید میربلوچ زهی یک زندانی سیاسی دیگر که به ۱۵ سال زندان محکوم شده بود،‌ با مداخله اطلاعات سپاه پاسداران در زندان زاهدان اعدام شد.
 
روز ۱۱ دیماه نیز سه زندانی اهل سنت به نام های حمید راست بالا، کبیر سعادت جهانی و محمدعلی آرایش به اتهام آخوند ساخته «بغی» در زندان وکیل آباد مشهد حلق آویز شدند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۴ دی ۱۳۹۹ (۳ ژانویه ۲۰۲۱)