آلودگی شدید هوا همراه با قطعی برق شهرهای ایران

آلودگی شدید هوا همراه با قطعی برق علاوه بر تهران در بسیاری از شهرهای میهن از سرایان در خراسان جنوبی تا مشهد و تبریز و ارومیه و کرج و قزوین و اصفهان و اراک و اهواز و ماهشهر و شوش ادامه دارد.

از سه شنبه شب شاخص آلودگی هوای ۸ منطقه تهران بنفش شد! که یک شاخص مرگبار است.
آلودگی هوا در تهران و برخی دیگر از کلانشهر‌ها از وضعیت ناسالم برای همه گروهها، وخیم تر شده و از قرمز به بنفش رسیده است. آلودگی در پایتخت به حدی است که هوا برای همه گروه‌ها «بسیار ناسالم» بوده است. و سه شنبه شب از عدد ۲۷۵ گذشت که بسیار برای سلامت مردم خطرناک است. روز گذشته ۱۳ شهر هوای آلوده داشتند که همچنان ادامه دارد و کرج، تبریز، مشهد و اراک هم شرایط مشابهی دارند.

همزمان قطع گسترده برق در بسیاری از شهرها از جمله تهران، تبریز و مشهد که از سه شنبه شب شروع شد و از صبح چهارشنبه افزایش یافته، موجب تشدید سختی ها برای مردم و اعتراض آنان شده است. کارگزاران رژیم بهانه های مختلفی برای قطع برق مردم ارائه می کنند یک کارگزار رژیم در مشهد گفت اگر این قطعی های مقطعی صورت نگیرد با قطعی برق به نحوه گسترده مواجه خواهیم شد...

سرکردگان رژیم به جای هر اقدام جدی، دروغ و فریبکاری تحویل مردم می دهند و تقصیر قطعی برق راهم به گردن مردم می اندازند که گویا مصرف زیاد می کنند. اما این دروغگوییها به حدی مسخره است که رسوایی آن در منابع حکومتی نیز منعکس میشود.

یک رسانه رژیم می نویسد: جان مردم همچنان بر اثر بی‌تدبیری مسولان، آلودگی هوا و کرونا به خطر افتاده است. به اعتراف یک کارگزار رژیم در محیط زیست میزان گوگرد در سوخت نیروگاهها تا ۸۰۰۰ppm است که میزان مرگ آور ۱۶۰ برابری گوگرد در این سوخت ها را نشان می دهد.
در این شرایط به اعتراف کارگزاران و رسانه های رژیم مشخص می شود که دستگاههای سنجش آلودگی هوا در بسیاری از نقاط تهران قابلیت اندازه گیری ذرات خطرناک کمتر از دو و نیم میکرون را ندارند و برخی روزها هم از کار انداخته می شوند تا مردم از میزان شدید آلودگی هوا مطلع نشوند.

تلویزیون رژیم شبکه
مجری: من خیلی پیامک داشتیم که برخی از این دستگاهها حتی سطح شهر تهران خیلی روزها کار نمی‌کند خراب است اصلاً کالیبره هستند؟ چی را دارند اندازه می‌گیرند؟ چرا ما احساس خفگی بیشتری داریم از اون چیزی که مسئولان اعلام می‌کنند؟‌.

... راجع به کیفیت هوا ما یک خطوط راهنمای سازمان بهداشت جهانی داریم که اگر ما با اون وضعیت هوا را بسنجیم فکر کنم ۷۰درصد وضع روزهایمان از حد استاندارد سازمان بهداشت جهانی فراتر می‌رود.
مجری: یعنی اگر ما با معیارهای سازمان بهداشت جهانی هوایمان را بسنجیم ۷۰درصد روزها قرمز هست اوضاع
رشیدی: تقریباً آره و از حد استاندارد...