قطع گسترده برق در بسیاری از شهرها از جمله تهران، تبریز و مشهد در سرمای زمستان و آلودگی شدید هوا که نفس مردم را بریده است موجب تشدید سختی ها برای مردم و اعتراض آنان شده است.

کارگزاران رژیم بهانه های مختلفی برای قطع برق مردم ارائه می کنند اما تنها دروغ و فریبکاری تحویل مردم می دهند و تقصیر قطعی برق راهم به گردن مردم میاندازند اما این دروغگوییها به حدی مسخره است که رسوایی آن در منابع حکومتی نیز منعکس شد.
پس از اعتراف یک سرکرده رژیم بنام صادق پرنیان مدیرعامل شهرک‌های صنعتی تهران که پیش‌تر با قطع ناگهانی برق بیش از ۲۳۰۰واحد صنفی گفته بود استخراج رمز ارز و بیت‌کوین دلیل قطع برق است؛
رسانه های رژیم گزارشهای مبسوطی به علل قطع برق و استفاده چینی ها از برق ارزان ایران برای استخراج بین کوین ارز اینترنتی با تیترهای
 از ارس تا‌ کرمان؛ ردپای بیت‌کوین
۳۰۰ مگاوات برق مصرفی مزارع بیت‌کوین و معمای خاموشی های خفگی و سرطان در خاموشی، اختصاص دادند.

یک رسانه رژیم نوشت: سرنخ قطع برق به چینی‌ها رسیده است، نه افزایش مصرف گاز یا برق. شواهد نشان می‌دهد چینی‌ها در رفسنجان و ارس مزارع بزرگ استخراج بیت‌کوین راه‌انداخته‌اند یک عضو اتاق بازرگانی رژیم با انتشار دقیق محل یک مزرعه استخراج بیت کوین در این باره نوشت:: چینی‌ها در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در مجاور خطوط انتقال و پست برق ۲۶۰ کیلوولتی فروکروم رفسنجان، مزرعه استخراج بیت‌کوین به ظرفیت مصرف ۱۷۵ مگاوات احداث کرده‌اند. در همین راستا امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات رژیم با تا‌یید وجود مزرعه بیت‌کوین چینی‌ها در ایران اعلام کرد که نه فقط در رفسنجان که آنها در مناطق دیگری از ایران مانند ارس، بیت‌کوین استخراج می‌کنند.... گروه توسعه سرمایه‌گذاری رژیم ایران و چین بیش از یک‌سال است که در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان فعالیت می‌کند

استخراج بیت‌کوین ۸۰۰ میلیون تومانی، تنها ۳۶ میلیون تومان هزینه دارد. ... استخراج یک بیت‌کوین می‌تواند سود ۲۲ برابری نصیب سرمایه گذار بکند. این سود چشمگیر هزینه اولیه راه‌اندازی یک مزرعه بزرگ رمزارز با قابلیت استخراج سالانه هشت بیت‌کوین را در کمتر از یک سال جبران می‌کند. ..... محاسبات حدودی نشان می‌دهد بزرگ‌ترین مرکز استخراج بیت‌کوین در کرمان ۷.۱ (هفت و یک دهم ) بیت‌کوین استخراج می‌کند که سود آن رقمی حدود یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان است.

یک روزنامه دیگر رژیم، جهان صنعت در این باره نوشت:‌. به دلیل قیمت ارزان برق در ایران، چینی‌ها میلیون‌ها مزرعه در کشور ایجاد و میلیاردها دلار بیت‌کوین استخراج می‌کنند. البته در این راه چینی‌ها تنها نیستند! متاسفانه گویا ما باید در دود و تاریکی زندگی کنیم تا چینی‌ها پولدار شوند.
این رسانه رژیم با استفاده از مازوت در نیروگاهها برای تولید برق نوشت: مازوت از زغال‌سنگ آلاینده‌تر است. به دلیل سرطان‌زا بودن آن هیچ کشوری آن را نمی‌خواهد. به همین علت ما واقعا مجبوریم مازوت بسوزانیم. در حال حاضر باید تاریکی و خفگی با هم را تحمل کنیم و در آینده نه چندان دور سرطان هم به آن اضافه می‌شود.