فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۸ شهر از ۲۰۲ هزار و ۶۰۰ نفر بیشتر است

•    روحانی وقیحانه مردم را مسئول موج بعدی کرونا معرفی کرد و گفت هر جا مردم مراعات کردند توانستیم کنترل کنیم و هر جا مردم گفتند لازم نیست، دچار مشکلات شدیم. وی اذعان کرد واکسن‌های داخلی مربوط به تابستان آینده است
•    نمکی: به شدت نگران خیز جدید بیماری و شروع موج چهارم با ارتفاعی به مراتب بیشتر از امواج قبلی بوده و هستیم
•    سوری: در شرایط فعلی با بازگشایی مدارس، کامل مخالف هستم. درباره کودکان، رعایت نکات بهداشتی بسیار مشکل است
•    رییسی: در قم حتما شاهد پیک بیماری خواهیم بود، در نماز جمعه‌ای که برگزار کردند هیچگونه پروتکلی رعایت نشد. کسانی که این برنامه ریزی‌ها را می‌کنند، بدون تعارف مسئول مرگ مردم هستند و باید مجازات بشوند
•    رییس سازمان نظام پزشکی: ‌تهیه فوری ‌واکسن حق مردم است. هرگونه ‌تاخیر موجب ابتلا و مرگ و میر بیشتر و مستلزم پاسخگویی است.
•     مسئول و پاسخگوی اصلی این مرگها خامنه ای و روحانی و دیگر سردمداران رژیم هستند که هم کارگران و زحمتکشان را روانه قربانگاه کرونا میکنند و هم خرید واکسن را ممنوع میکنند
    
سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۷۸ شهر از ۲۰۲ هزار و ۶۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۷۷۵۸ نفر، در البرز به ۵۲۴۳ نفر، در اردبیل به ۲۵۰۷ نفر، در اصفهان به ۱۲۷۴۵ نفر، در تهران به ۴۹۳۶۶ نفر، در خراسان رضوی به ۱۳۷۵۵ نفر، در خوزستان به ۱۰۱۴۵ نفر، در فارس به ۶۱۵۷ نفر، در قزوین به ۲۱۳۷ نفر، در کردستان به ۳۴۶۱ نفر، در کرمان به ۴۴۷۲ نفر، در گلستان به ۵۰۹۵ نفر، در مازندران به ۷۹۸۲ نفر و در هرمزگان به ۲۱۲۰ نفر رسیده است.

در حالیکه کارشناسان رژیم نسبت به موج چهارم و بازگشاییهایی که توسط حکومت شکل میگیرد هشدار میدهند، روحانی با وقاحت، مسئولیت این موج را مردم معرفی کرد و گفت «هر جا که مردم مراعات کردند توانستیم کنترل کنیم و هر جا مردم گفتند دیگر لازم نیست بیماری ضعیف و تمام شده، دچار مشکلات زیادی شدیم».

اراجیف روحانی در حالیست که معزی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی او در توئیتی نسبت به ‏«خطر موج چهارم ‎کرونا» و «شیب سرکش نمودار ابتلا و مرگ» هشدار داد و سوری، رئیس کمیته اپیدمیولوژی نسبت به تصمیم حکومت برای بازگشایی مدارس بشدت ابراز نگرانی کرد و گفت: «درباره کودکان، رعایت نکات بهداشتی بسیار مشکل است. در شرایط فعلی با بازگشایی مدارس، کامل مخالف هستم» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۷ دی).

نمکی در نامه به وزیر کشور با تاکید بر اینکه «به شدت نگران خیز جدید بیماری و شروع موج چهارم با ارتفاعی به مراتب بیشتر از امواج قبلی» می باشد خواستار محدود کردن «مراسم عزاداری» و “تردد به استانهای شمالی» شد(شفقنا ۲۷ دی).

مهمتر اینکه امروز نمکی و رییسی در ستاد کرونا در حضور روحانی گزارش دادند در یک روز «۶ هزار ماشین وارد جزیره قشم شدند، ۸ هزار نفر با لنج وارد شدند و ۸ پرواز هم داشتند، حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر همزمان وارد جزیره شدند». رییسی افزود: «در قم حتما شاهد پیک بیماری خواهیم بود، هیچگونه پروتکلی رعایت نشد، نه در نماز جمعه‌ای که برگزار کردند. فقط ۳۰ درصد از ماسک استفاده کردند. کسانی که این برنامه ریزی‌ها را می‌کنند، بدون تعارف مسئول مرگ مردم در پیک بعدی هستند و باید مجازات بشوند. اینها مسئول مرگ هستند، دارند آدم می‌کشند».

در مورد واکسن نیز روحانی پس از یک سری وعده های مبهم و دروغ اذعان کرد تا تابستان از واکسن خبری نیست. وی گفت: «یک واکسن هست که با کمک کشور دیگر مشترکاً نهایی می‌کنیم آن هم مربوط به بهار آینده است. واکسن‌ داخلی دیگری هم که برای دو موردش، مجوز تست بالینی صارد شده مربوط به تابستان سال آینده می‌شود».

ظفرقندی، رییس کل سازمان نظام پزشکی در توییتی نوشت: «‌تهیه فوری ‌واکسن مناسب و علمی برای مردم و به ویژه گروه‌های آسیب پذیر انتظاری به حق و بدیهی است. هرگونه ‌تاخیر موجب ابتلا و مرگ و میر بیشتر و اوج‌گیری مجدد بیماری‌ و مستلزم پاسخگویی است. تحریف، جنجال و هیاهوی یک سویه، مردم و جامعه پزشکی را از ‌مطالبه این حق منصرف نخواهد کرد».

واقعیت اینست که مسئول این مرگها پیش و بیش از کارگزاران محلی رژیم، خامنه ای و روحانی و دیگر سردمداران رژیم هستند که هم کارگران و زحمتکشان را روانه قربانگاه کرونا میکنند و هم خرید واکسن را ممنوع کرده اند.

در مازندران، رییس دانشگاه پزشکی از ۵/۲ برابر شدن مبتلایان در استان خبر داد و رئیسی سخنگوی ستاد کرونا گفت: «۱۰ شهر مازندران در وضعیت قرمز قرار گرفته است. گیلان و گلستان هم درگیر هستند. ۲۳ شهر نارنجی در گلستان، گیلان و مازندران قرار دارند. موج چهارم می تواند اواخر بهمن و اوایل اسفند شکل بگیرد و هرموجی برابر ۸ تا ۱۰ هزار فوت بیشتر است» (ایسنا ۲۷ دی).

در فارس، به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا، به ۳۰۸۳ نفر رسیده است.در حال حاضر ۴۹۷ بیمار کرونایی بستری هستند که ۸۹ نفر در ICU هستند» (ایسنا ۲۶ دی).

در خوزستان، مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان از افزایش شدید مبتلایان در دو ماه گذشته خبر داد و معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به استفاده مازوت در نیروگاه‌های تولید برق گفت: “۱۴روز پس از انتشار گاز دی‌اکسید نیتروژن در هوا احتمال ابتلا به کووید - ۱۹ به میزان زیادی افزایش می‌یابد» (ایلنا و ایسنا ۲۷ دی).

در البرز، دبیر ستاد کرونای دانشگاه پزشکی گفت: “آمار بستری‌ها مجددا به ۳۲۰ نفر رسید و احتمال دارد وارد موج چهارم شیوع شویم. البرز مجاور استان‌های گیلان و مازندران قرار دارد و همین خطر بزرگی برای البرز محسوب می‌شود» (ایسنا ۲۷ دی).

در خراسان شمالی، رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: «شاهد افزایش بستری‌های کرونایی هستیم. با این وضعیت دور از ذهن نیست که شهرستان بزودی وضعیت خودش را به قرمز تغییر دهد» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۷ دی).


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷ دی ۱۳۹۹ (۱۶ ژانویه ۲۰۲۱)