فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۸ شهر از ۲۰۳ هزار نفر بیشتر است

•    بعد از اینکه آخوندهای دینفروش، علیرغم مخالفت کارشناسان رژیم، به قیمت جان مردم، در قم بساط نمایش جمعه و عزاداری راه انداختند، رییس نظام پزشکی قم اعلام کرد مراجعات سرپایی افزایش یافته که زنگ خطری برای استان است
•    رئیس دانشگاه پزشکی قم: شخصاً با حضور در بیوت مراجع و ارسال نامه عاجزانه خواهش کردم اجازه برگزاری مراسم و دسته‌جات را ندهند
•    قانعی دبیر علمی ستاد کرونا: تا پیش از پایان خرداد ۱۴۰۰ واکسن ایرانی به شکل عمومی به دست مردم نمی‌رسد
•    محرز: تعداد تست انسانی واکسن کرونای ایرانی، کافی نیست که بتوانیم میزان تاثیرگذاری آن را بگوییم
•    دانشگاه علوم پزشکی مازندران: مازندران همچنان روند صعودی مبتلایان را طی می کند، در روستاها هم باید قرنطینه اجرا شود
•    خبرگزاری قضاییه رژیم: در حالی به بازگشایی مدارس نزدیک می‌شویم که کرونا همچنان می‌تازد. نگرانی به حدی است که فضای مجازی به عرصه ابراز نگرانی والدین تبدیل شده و حتی برخی خواستار تعطیلی مجدد مدارس هستند
    
سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۷۸ شهر از ۲۰۳ هزار نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۷۴۸۸ نفر، در اصفهان به ۱۲۷۷۵ نفر، در ایلام به ۲۱۰۱ نفر، در بوشهر به ۲۰۴۴ نفر، در تهران به ۴۹۴۴۶ نفر، در زنجان به ۲۱۵۵ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۹۰۱ نفر، در قم به ۷۸۹۵ نفر، در گیلان به ۷۱۸۶ نفر، در لرستان به ۸۲۱۳ نفر، در مازندران به ۸۰۱۷ نفر، در مرکزی به ۴۱۷۳ نفر، در همدان به ۴۷۸۳ نفر و در یزد به ۳۶۸۷ نفر رسیده است.

قانعی دبیر علمی ستاد کرونا در خصوص زمان تقریبی دسترسی مردم به واکسن ایرانی کرونا، گفت: «تا پیش از پایان خرداد ۱۴۰۰ واکسن به شکل عمومی به دست مردم نمی‌رسد» (ایسنا ۲۸ دی).

محرز، عضو علمی ستاد کرونا در خصوص آخرین وضعیت تست انسانی واکسن کرونای ایرانی گفت: «فعلا تعداد تست‌های انجام شده کافی نیست که ارتباط خاصی بتوانیم در خصوص میزان تاثیرگذاری آن بدهیم .وی با اشاره به احتمال ورود ایران به پیک بعدی گفت: زمستان سختی در پیش داریم و باید مراقب باشیم چون موج‌های بعدی می‌آید» (برنا ۲۸ دی).

در قم، بعد از اینکه آخوندهای دینفروش، علیرغم مخالفت کارشناسان رژیم، به قیمت جان مردم، در قم بساط نمایش جمعه و عزاداری راه انداختند، رییس نظام پزشکی قم گفت: «در چند روز گذشته مراجعات سرپایی با علایم کرونا افزایش یافته که زنگ خطری برای استان است. افزایش مراجعات در چند روز گذشته این نگرانی را به وجود آورده که شیوع ویروس کرونا در حال شدت گرفتن است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۷ دی).

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به این‌که اگر تجمعات و برگزاری مراسمها در استان ادامه‌دار باشد، صراحتاً جلوی آنها ایستادگی خواهیم کرد افزود: «شخصاً با حضور در بیوت مراجع و ارسال نامه عاجزانه از آنها خواهش کردم اجازه برگزاری مراسم و دسته‌جات را ندهند» وی هشدار داد که «دوره چهارم کرونا بسیار خطرناکتر و جهش‌یافته است و می‌تواند آسیب زیادی را به جامعه وارد کند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۸ دی).

روز گذشته رییسی سخنگوی ستاد کرونا گفته بود که «در قم حتما شاهد پیک بیماری خواهیم بود، هیچگونه پروتکلی رعایت نشد، نه در نماز جمعه‌ای که برگزار کردند. کسانی که این برنامه ریزی‌ها را می‌کنند، بدون تعارف مسئول مرگ مردم در پیک بعدی هستند و باید مجازات بشوند»(همشهری ۲۷ دی).

در مازندران، رییس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «استان همچنان روند صعودی آمار بیماران مبتلا به کرونا را طی می کند و در هفته های اخیر روند توقف آمار بیماران کرونایی را تجربه نکرده است.۱۰شهرستان استان در وضعیت قرمز و ۱۲ شهرستان دیگر نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند. وی همچنین از افزایش آمار بیماران کرونایی در روستاهای استان نیز ابراز نگرانی کرد و گفت: برای کنترل ویروس کرونا در روستاها، باید طرح قرنطینه در این مناطق اجرایی شود» (ایرنا ۲۷ دی).

در قزوین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «بازگشایی مجدد مدارس این روزها به مهمترین دغدغه خانواده ها و کادر بهداشتی و درمانی در مورد تشکیل یک زنجیره جدید برای انتقال کروناست» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۸ دی).

خبرگزاری قضاییه رژیم نوشت: «در حالی به آغاز بازگشایی مدارس نزدیک می‌شویم که کرونا همچنان می‌تازد و شرایط بسیاری از مناطق کشور بحرانی است... ترس از حضور در اجتماع امروز برای خانواده‌هایی که باید فرزندان خود را راهی مدارس کنند دوچندان شده است... این نگرانی به حدی است که فضای مجازی به عرصه ابراز نگرانی والدین تبدیل شده و حتی برخی خواستار تعطیلی مجدد مدارس هستند» (میزان ۲۸ دی)


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ دی ۱۳۹۹ (۱۷ ژانویه ۲۰۲۱)