فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۸ شهر از ۲۰۳ هزار و ۴۰۰ نفر بیشتر است

•    موحدی عضو مجمع تشخیص مصلحت: منع خرید واکسن از آمریکا و انگلیس توسط خامنه ای صد در صد علمی است! هیچ بعید نیست آمریکایی‌ها واکسن‌های جعلی بفرستند تا پولی از ما بگیرند و مردم را بیمارتر کنند یا بکشند
•    سرکرده نیروی انتظامی: دیدید که رسانه های خارجی در مورد موضع خامنه ای در باره واکسن چه کردند، متاسفانه یک سری از ایادی داخلی آن‌ها هم دامن زدند به اینکه باید فکر مردم بود بیماری مردم را برطرف کرد
•    زالی: با کاهش نسبی فاصله گذاری در سه هفته اخیر مواجه بوده ایم که باعث افزایش فوتی ها و شعله ور شدن بیماری میشود
•    روسای دانشگاههای مازندران و بابل: ۲۶۶ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند. ۱۳۳۵ نفر بستری که ۲۴۲ نفر از آن ها به دستگاه کمک تنفسی متصل هستند
•    مشاور وزیر بهداشت: کرونا کنترل نشده، مهار نشده و فقط مدیریت شده یعنی کنترل نسبت ابتلا به ظرفیت بیمارستانها

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۷۸ شهر از ۲۰۳ هزار و ۴۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۷۷۸۳ نفر، در البرز به ۵۲۵۸ نفر، در اصفهان به ۱۲۸۰۵ نفر، در تهران به ۴۹۵۲۶ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۱۶۲۵ نفر، در خراسان جنوبی به ۱۹۲۶ نفر، در خراسان رضوی به ۱۳۷۹۰ نفر، در خراسان شمالی به ۳۱۲۸ نفر، در خوزستان به ۱۰۱۷۰ نفر، در سمنان به ۳۰۲۰ نفر، در فارس به ۶۱۷۷ نفر، در قزوین به ۲۱۴۷ نفر، در کرمان به ۴۴۹۰ نفر، در کرمانشاه به ۴۲۲۴ نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۴۹۹ نفر، در گلستان به ۵۱۱۰ نفر و در مازندران به ۸۰۴۷ نفر رسیده است.

در حالیکه خشم و انزجار مردم از منع خرید واکسن از سوی خامنه ای ادامه دارد موحدی کرمانی عضو مجمع تشخیص مصلحت رژیم بنحو ابلهانه ای این تصمیم را صد در صد علمی خواند و گفت: «هیچ اعتمادی به این کشورها نیست. هیچ بعید نیست آمریکایی‌ها واکسن‌های جعلی بفرستند تا پولی از ما بگیرند و بعدا مردم ما را بیمارتر کنند یا بکشند» (عصر ایران ۲۹ دی).

اشتری سرکرده نیروی انتظامی گفت: دیدید رسانه‌های خارجی در مورد موضع خامنه ای در باره واکسن چه کردند و «یک سری ایادی داخلی آنها هم دامن زدند به این‌که باید فکر مردم بود بیماری مردم را برطرف کرد» (خبرگزاری ایران پرس رژیم ۲۹ دی).
تعلل در خرید واکسن در حالیست که وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت تصریح میکند: «کرونا کنترل نشده، مهار نشده و فقط مدیریت شده است، همین !! یعنی کنترل نسبت ابتلا به ظرفیت تخت های بیمارستانی، نه رد شدن از پیک، نه روند ابتلای نزولی؛ هیچ وضعیت سفیدی در کار نیست» (ایرنا ۲۹ دی).

حمید عمادی عضو علمی ستاد کرونا بازگشایی‌های زودهنگام را ”سهل‌انگاری و عادی‌انگاری” خواند که «می‌تواند منجر به موج دیگری از بیماری شود. در حالی این اتفاق می‌افتد که همه تاکید می‌کنند که هنوز اوضاع بیماری در کشور، ثابت و پایدار نبوده و با وضعیت شکننده‌ای مواجه هستیم» (ایسنا ۲۹ دی).

در تهران، زالی رییس ستاد کرونا شرایط تهران را شکننده خواند و گفت: «ما با کاهش نسبی فاصله گذاری در سه هفته اخیر مواجه بوده ایم که بسیار پرخطر است. میان عدم رعایت فاصله گذاری با افزایش آمار فوتی ها پیوستگی عمیق و جدی وجود دارد و ممکن است موجب شعله ور شدن بیماری شود. هفته گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد بار بیماری در تهران بیشتر شده که می تواند به آلودگی هوا وابسته باشد.» (ایسنا ۲۹ دی).

سعید خال مدیرعامل بهشت زهرا گفت: «در صورت کوچترین غفلت به شرایط سخت و غیر قابل تصور آبانماه باز خواهیم گشت. نباید از یک سوراخ دوبار گزیده شویم و بر تمامی مسوولان و دست اندرکاران و نهادهای مختلف است که تا شرایط اطمینان بخش، رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی گرفته و محدودیت ها را رعایت کنند» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۲۹ دی).

در مازندران به گفته روسای دانشگاههای مازندران و بابل “۲۶۶ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند. در حال حاضر ۱۳۳۵ نفر بستری که ۲۴۲ نفر از آن ها به دستگاه کمک تنفسی متصل هستند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۸ دی).

در کرمان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «زمانی که بیماران بستری سیر افزایشی پیدا می‌کند موج‌های بزرگ بیماری ایجاد می‌شود و به نظر می‌آید دو هفته اخیر این اتفاقات در استان در حال وقوع است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۹ دی).

در یزد، رییس بیمارستان ضیایی اردکان گفت: «آمار بستری‌ها طی ۲ روز اخیر افزایش یافته است. اگر این بار گرفتار شویم، موج و شدت خیز کرونا شاید بیشتر باشد و نیروهای ما ممکن است توان و انرژی مقابله نداشته باشند» (ایرنا ۲۹ دی).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۹ دی ۱۳۹۹ (۱۸ ژانویه ۲۰۲۱)