پیام تسلیت خانم مریم رجوی به خانواده های جانباختگان کرونا

 آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۵۳۵ شهر از ۲۴۴ هزار نفر گذشت

پیام تسلیت خانم مریم رجوی به خانواده های جانباختگان

 


فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۵۳۵ شهر از ۲۴۴ هزار نفر گذشت
وزارت بهداشت: وضعیت تهران، کرج، اصفهان و شیراز قرمزشد و مبتلایان شبانه روز گذشته به مرز ۱۴۰۰۰ نفر رسید
خانم مریم رجوی: خامنه ای اولین مسئول کشتار بزرگی است که در میهن ما جریان دارد

•    نمکی: امروز با یکی از سهمگین ترین امواج کرونا مواجه هستیم. هنوز بستری ها در حد پیش بینی نیست و مشخص نیست چه اتفاقی در انتظار ماست منابع کافی وجود ندارد و ارز را به دلایل مختلف به ما ندادند
•    حریرچی: الان ۸۸ شهرستان قرمز و ۱۳۹تا نارنجی و۱۹۸ تا زرد هستند. موارد ابتلا و بستری قبلا پلکانی بالا میرفت الآن آسانسوری
•    توکلی: تعداد بستری کرونایی در تهران ۲ برابر شده، همه بیمارستانها به حالت آماده باش در آمده اند
•    رئیس بیمارستان شریعتی تهران: وضعیت ۴۸ ساعت گذشته وحشتناک و شوکه کننده است. برای روزهای خیلی سخت باید آماده شویم
•    دانشگاه علوم پزشکی مازندران: نسبت به روز اول فروردین بالغ بر حدود ۲۵۰درصد رشد ورودی و بستری به بیمارستانها داریم
•    خانم مریم رجوی: موج سهمگین و جدید کرونا که هر روز قربانیان بیشتری به جای میگذارد نتیجه سیاستهای جنایتکارانه و چپاولگرانه رژیم آخوندی است و قبل از هرکس خامنه ای مسئول این کشتار بزرگ است. او ورود واکسن آمریکایی، انگلیسی را ممنوع میکند و کمترین کمکی به زحتمکشان و کارگران از محل صدها میلیارد دلار اموال به سرقت رفته مردم ایران در بنیادهای تحت کنترل ولی فقیه نمیکند و آنها را برای تامین حداقل زندگی شان روانه میدانهای مین کرونا میکند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۵۳۵ شهر از ۲۴۴ هزار نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۹۷۷۳ نفر، در آذربایجان غربی به ۹۱۴۸ نفر، در البرز به ۶۰۵۸ نفر، در اردبیل به ۳۰۲۲ نفر، در اصفهان به ۱۵۹۰۵ نفر، در بوشهر به ۲۴۶۴ نفر، در تهران به ۵۶۱۹۱ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۱۹۶۰ نفر، در خراسان جنوبی به ۲۳۷۱ نفر، در خراسان رضوی به ۱۵۷۴۵ نفر، در خراسان شمالی به ۳۶۷۸ نفر، در خوزستان به ۱۴۴۷۴ نفر، در زنجان به ۲۶۴۵ نفر، در سمنان به ۴۲۶۰ نفر، در کرمان به ۵۳۹۴ نفر، در گلستان به ۶۲۹۵ نفر، در گیلان به ۸۵۵۱ نفر، در مازندران به ۱۰۴۱۰ نفر و در مرکزی به ۵۰۷۳ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در آمار مهندسی شده خود، شمار جان باختگان ۲۴ ساعت گذشته را۱۷۲ نفر و تعداد مبتلایان جدید را برای اولین بار بعد از چهار ماه ۱۳۸۹۰ نفر اعلام کرد(ایرنا ۱۶ فروردین۱۴۰۰).

نمکی وزیر بهداشت رژیم گفت: «این موج بسیار سهمگین تر از چیزی است که برخی دوستان می بینند. برای نظام سلامت ایام پرچالشی را می بینم؛ می توانستیم به این مرحله نرسیم؛ خوزستان به ما نشان داد مدیریت این ویروس، بسیار سخت است و سختی‌های کادر بهداشت در خوزستان از تلاشهای ۱۲ ماهه برای کل کشور سخت تر بود. هنوز بستری ها در حد پیش بینی نیست و مشخص نیست چه اتفاقی در انتظار است. منابع کافی وجود ندارد و ارز را به دلایل مختلف به ما ندادند» (ایرنا ۱۶ فروردین۱۴۰۰).

حریرچی معاون وزیر بهداشت گفت: «امروز ۹۶ شهرستان یعنی ۲۱ درصد ۴۴۸شهرستان کشور به شهرهای قرمز و نارنجی اضافه شدند امروز ۷مرکز استان قرمز و ۶ مرکز نارنجی شدند. از امروز تهران و کرج و اصفهان و شیراز و ایلام و شهرکرد و زنجان قرمز شدند. ویروس جهش‌یافته الآن غرب را فرا گرفته، بیشتر دارد به شرق و شمال حرکت می‌کند. قبلا پلکانی می‌رفت بالا الآن آسانسوری. الان ۸۸ شهرستان قرمز و ۱۳۹تا نارنجی و ۱۹۸ تا زرد و شهرهای آبی ۲۳ تا است» (تلویزیون رژیم ۱۶ فروردین۱۴۰۰»

در تهران، توکلی، معاون ستاد کرونا گفت: «همه بیمارستانها به حالت آماده باش درآیند. بیمارستان ها وارد فعالیت های غیر اورژانس نشوند. بستریهای روزانه از ۳۰۰ نفر به ۶۰۰ نفر و مراجعات سرپایی به ۵۵۰۰ نفر رسیده است»(ایرنا ۱۵ فروردین۱۴۰۰).

مهرپور رئیس بیمارستان شریعتی گفت: «ما در ۴۸ساعت پیش شوکه شدیم، مردمی که نیاز به بستری دارند فوق‌العاده زیاد است یعنی ما باید بپذیریم وارد یک بحران جدی شدیم. واقعاً فاجعه است. ما باورمان نمی‌شد به چنین وضعیتی برسیم فکر می‌کردیم که اگر پیکی بزند پیک خیلی شدیدی نیست ولی مشاهدات ۴۸ ساعت گذشته وحشتناک است. ما از موج سوم هم بالاتر خواهیم رفت برای روزهای خیلی سختی باید خودمان را آماده بکنیم» (تلویزیون رژیم ۱۵ فروردین۱۴۰۰).

در مازندران، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: “نسبت به روز اول فروردین حدود ۲۵۰درصد رشد ورودی به بیمارستانها را داریم و میزان بستری شدگان افزایش پیدا کرده و کسانی که قابلیت ترخیص دارند کاهش پیدا کرده. روند افزایشی واقعاً بسیار بسیار نگران کننده‌ای است و به طرز انفجاری بیماران هم در حوزه سرپایی بالا رفتند هم در میزان بستری و هم در نسبت کسانی که تست مثبت دارند» (تلویزیون رژیم ۱۵ فروردین ۱۴۰۰).

در آذربایجان شرقی، معاون دانشگاه پزشکی تبریز گفت: «بیماران بستری نسبت به سی‌ام اسفند که ۳۸۵ نفر بود، دو برابر شده است و۱۸۰ نفر در ICU بستری هستند؛ روزهای وخیمی در انتظار کادر درمان و بیمارستان‌ها است» (ایسنا ۱۶ فروردین۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، معاون استاندار گفت: «هم اکنون ۶۶۰ نفر بستری هستند که ۱۶۷ تن در "ICU" میباشند. در شبانه روز گذشته نیز ۱۵ تن جان باختند و شمار جانباختگان به ۳۸۰۲ تن رسید» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۶ فروردین۱۴۰۰).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «اصفهان، کاشان، شاهین شهر و میمه، لنجان، گلپایگان، بوئین میاندشت، خوانسار، فریدن، نجف آباد، فلاورجان و سمیرم در وضعیت بسیار پرخطر و قرمز قرار گرفته‌اند. به زودی شاهد قرمز شدن کل استان خواهیم بود» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۶ فروردین۱۴۰۰).

در سیستان و بلوچستان، رئیس دانشگاه پزشکی زاهدان از افزایش ۳ برابری موارد مثبت بستری طی ۵ روز گذشته خبر داد و گفت: شناسایی ۱۳۴ مورد مبتلا به ویروس انگلیسی حاکی از انتشار گسترده ویروس در سطح استان است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۶ فروردین۱۴۰۰).

خانم مریم رجوی، رییس جمهور برگزیده مقاومت، با صمیمانه ترین تسلیتها و همدردیها با خانواده‌های جانباختگان گفت موج سهمگین و جدید کرونا که هر روز قربانیان بیشتری به جای میگذارد ناشی از سیاستهای جنایتکارانه و چپاولگرانه رژیم آخوندی است و قبل از هرکس خامنه ای مسئول این کشتار بزرگ است. او با قساوت حیرت آور ورود واکسن آمریکایی، انگلیسی را به کشور ممنوع کرده و از سوی دیگر از محل صدها میلیارد دلار اموال به سرقت رفته مردم ایران در بنیادهای تحت کنترل ولی فقیه،کمترین کمکی به زحمتکشان و کارگران نمیکند و آنها را برای تامین حداقل زندگی‌شان روانه میدانهای مین کرونا میکند. خانم رجوی با تاکید بر اینکه تا این رژیم بر سرکار است مردم نه از عوارض سیل و زلزله و بیماری در امان خواهند بود و نه از افزایش فقر و تورم وبیکاری، عموم جوانان کشور را به همبستگی و کمک به بیماران و مردم آسیب پذیر فراخواند.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۶ فروردین ۱۴۰۰ (۵ آوریل ۲۰۲۱)