العرب: افشای رژیم ایران

عبدالله معلمی عضو انجمن اقتصادی عربستان طی مقاله یی که در العرب قطر درج شده با عنوان ”افشای رژیم ایران” نوشت: «مریم رجوی رئیس جمهور شورای ملی مقاومت ایران در افشای“ رژیم ایران و روشن کردن واقعیت آن موفق شده است. مریم رجوی می‌گوید شبه نظامیان حوثی به فرمان خامنه ای و زیر نظر ”نیروی قدس“مکه را با موشک هدف قرار دادند. مریم رجوی همچنین تاکید کرد هدف قرار دادن مکه به منزله اعلام جنگ علیه تمام مسلمانان جهان است و طبعا تمامی دنیا باستثنای رژیم ایران اینکار را که توسط شبه نظامیان حوثی انجام شد، محکوم کردند.

همه آگاه هستند که هدف تهران از پشتیبانی تسلیحاتی از حوثیها و حزب الله و شبه نظامیان عراقی و جنبشهای جدایی طلب تقویت هرج و مرج و بی ثباتی سیاسی در این منطقه است.
پاسدا سردار آب نوش دستیار هماهنگ کننده عمومی مقر نظامی” خاتم الانبیا‌ء“ سپاه پاسداران در این روزها تلاش می‌کند برای دفاع از باصطلاح ”ولایت“یک سپاه پاسداران جدید در اقصی نقاط جهان تشکیل دهد. این طرح عجیب نیست و رژیم ایران یک نهاد پلیسی است که در آن سپاه پاسداران حکم می‌رانند و برای گسترش هرج و مرج و تروریسم در این منطقه، از سازمانهای تروریستی پشتیبانی مالی و تروریستی می‌نماید.
چه عاملی تهران را برای انجام این تعدیات تشویق می‌کند؟ و تاثیر تحریمهای اقتصادی غرب کجاست
صادرات نفت ر ژیم ایران به کشورهای آسیا در اوت ۲۰۱۶، نود و دو درصد به نسبت همین دوره در سال ۲۰۱۵ افزایش یافت و این پیشرفت خطرناک، تلاشهای تهران برای برگرداندن سهم بازار خود به سطحی که قبل از تحریمها بود و در نتیجه بهره مالی تقویت نمود.
این تحول اقتصادی که بسود تهران انجام شد حتما به تامین مالی و توسعه دستگاه نظامی ایران سوق داده خواهد شد.شاخصها بسیارند و در دوره اخیر مسئولین نظامی رژیم ایران در اظهارات انقلابی خود، طرحهای خود را برای گسترش سازمان نظامی ای که وابسته به سپاه پاسداران است و نام ”تیپ فاتحان“ روی آن گذاشته اند را تکرار کردند. علاوه بر این مقامهای نظامی رژیم ایران تهدید کرده اند که مرزها را به رسمیت نمی‌شناسند و وظیفه اصلی آنها دفاع از ولایت فقیه در ایران و فراتر از آن است.
نظارت بین المللی چه شد؟ تهران آگاهانه از این نظارت ناچیز طفره می‌رود و بطور پنهانی زرادخانه نظامی و اطلاعاتی خود را می‌سازد.یکی از شواهد این موضوع, توسعه موشکهای بالستیک توسط تهران و علاوه بر این تامین آموزش و اطلاعات و ارتباطات و پول سازمانهای تروریستی است.
مرحله آینده در طرح مهدی هداوند سرهنگ سپاه پاسداران و فرمانده ”تیپهای فاتحان“ متبلور می‌شود. هداوند تصریح کرد که برای نیروهای ”مقاومت “ که شامل نیروهای رژیم ایران و ”خارجی“ است دوره های آموزشی در نظر گرفته شده است و این بدین معنی است‌که تهران تغذیه درگیریها و جنگهای داخلی و حمایت از باندها و ارازل و اوباش را در منطقه ادامه می‌دهد.
استراتژی رژیم ایران روشن است و نقش عمده ای در هر تصمیم گیری برای گفتگو با غرب خواهد داشت.
روشن است که حسن روحانی برای محقق شدن 2هدف له له می‌زند. هدف اول گفتگو با اتحادیه اروپا برای عادی کردن روابط میان طرفین است و اما هدف دوم بسته شدن پرونده های تحریم اقتصادی و آزمایشهای موشکی و حقوق بشر است.
نظام ولایت فقیه از دست زدن به جنایت در مورد مکه و بیت الله الحرام و بطور عام سعودی دست برنخواهد داشت. تاریخ اینکه تهران چگونه در سال ۱۹۸۶ مواد منفجره به سعودی فرستاد تا حمله به سفارت سعودی و کنسولگری آن در مشهد در سال ۲۰۱۶ و سپس موشک زدن به بیت الحرام از داخل خاک یمن را ثبت کرده است.
سخنگوی رسمی جنبش طالبان در افغانستان می‌گوید که این جنبش ”روابط خیلی خوبی با رژیم ایران دارد“. آیا چیزی بیش از این وجود دارد که ادامه حمایت از تروریسم توسط ایران را اثبات کند؟».
العرب(قطر): ۳ نوامبر ۲۰۱۶ – ۱۳ آبان ۱۳۹۵