االحدث الیوم: آیا رفتار رژیم ایران اوضاع را به سمت برخورد نظامی پیش می برد؟

دکتر عماد حرب مدیر مرکز پژوهشهای شورای روابط عربی ـ آمریکایی در واشینگتن می گوید رژیم ایران با دخالتهایش در منطقه و رفتار بی ثبات کننده اش ممکن است به سمت برخورد نظامی پیش برود.

دولت آمریکا طی روزهای اخیر هشت نهاد رژیم ایران را به دلیل ارتباط با تروریسم و ۱۷ نهاد دیگر را به دلیل ارتباط با فعالیت های موشک بالستیک مجازات کرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت در پاسخ به آزمایش موشک های بالستیکی رژیم ایران تمامی گزینه ها روی میز است.
پیش از این نیز کاخ سفید گفته بود دولت آمریکا علیه آزمایش موشک توسط رژیم ایران و اعمال خصمانه آن پاسخ خواهد داد.
ترامپ گفته بود که ایران قبل از اینکه توسط توافق اتمی نجات بیابد در حال فروپاشی بود.
رژیم ایران به دنبال آزمایش موشکی و ناامن کردن منطقه با فشارهای منطقه یی و بین المللی فزاینده یی روبروست.
امارات متحده عربی یکی از کشورهای ائتلاف عربی که عملیات نظامی مشترکی را در یمن پیش می برد کاردار رژیم ایران را احضا کرد و به خاطر حمایت نامشروع تسلیحاتی این رژیم از شبه نظامیان حوثی به آن اعتراض کرد. ارسال سلاح برای این شبه نظامیان نقض قطعنامه های شورای امنیت و تجاوز به دولت قانونی یمن می باشد.
 
دکتر عماد حرب مدیر مرکز پژوهشهای شورای روابط عربی ـ آمریکایی در واشینگتن به تلویزیون الحدث گفت مجازاتهای جدید مجازات رژیم ایران توسط آمریکا قابل انتظار بود. این مجازات مانعی بر سر راه رژیم ایران است که تلاش می کرد وارد بازار جهانی شود.
اکنون سؤال این است که بعد از این مجازاتها، واشینگتن چه خواهد کرد.
 آیا طرح دیگری وجود دارد . دولت ترامپ با نیروی نظامی تهدید می کند.تصمیم استفاده از نیروی نظامی در دست فرمانده کل کشور است. البته نهادهای امنیتی و نظامی هم باید این مسئله را دنبال کنند. امکان دارد در خلیج فارس هم اقدامهایی صورت گیرد. بسیاری از نیروهای نظامی آمریکا که در منطقه پایگاه دارند و شورای همکاری خلیج فارس تحت تأثیر هرگونه عملیات نظامی قرار می گیرند.
الحدث الیوم - ۲۰ بهمن ۹۵