روزنامه دیلی تلگراف انگلستان پس از اعلام نتایج نمایش انتخابات آخوندی و بيرون آمدن آخوند روحاني از صندوقهای شعبده انتخابات رژيم در سرمقاله خود نوشت:‌ «رژيم ایران هنوز یک حكومت سرکش است».

دیلی تلگراف نوشت:‌ انتخاب مجدد حسن روحانی هیچ چیزی را تغییر نمی دهد و ایران کماکان کشوری است که  حاکمان مذهبی بر مردم گرسنه دیکتاتوری می کنند.  کاندید کردن ابراهیم رئیسی يعني كسي که در اواخر دهه هشتاد عضو کمیسیونی بود که حکم اعدام هزاران نفر را تائید كرد، فقط  توهم کثرت گرائی در نظام حاكم بر ايران بود.

دیلی تلگراف  با يادآوري مواضع روحاني و رئيسي در رابطه با غرب كه تنها با تاييد و طراحي آخوندهاي حاكم به اجرا گذاشته مي شود به بررسي تهديدهاي رژيم آخوندي عليه جهان و مردم ايران مي پردازد و مي نويسد: این تصور که ( رژیم)  ایران سعی دارد با دنیای خارج از خود ارتباط برقرار کند مضحك است. رژیم ایران رویای یک هلال شیعی را در سر می‌پروراند. آنها در نگهداشتن بشار اسد قاتل در قدرت در سوریه نقش داشتند و از تروریسم  حمایت مالی می کنند.

باراک اوباما چشمان خود را بر روی تمامی این موارد بست تا به رویای خود یعنی دستیابی به یک معامله هسته ای با رژیم ایران برسد، اما نشانه های خوبی از موفق بودن این معامله هنوز در دست نیست. رژیم ایران با آزمایش موشک های قاره پیما متهم است که این قرار داد و یا روح حاکم بر آن را نقض كرده است و کاخ سفید این امر را تخلف در قرارداد امضا شده خوانده است. علاوه بر این، این توافق هیچ دستاوردی برای مخالفان، اقلیت های مذهبی و ایرانیانی که تنها بدنبال یک زندگی عادی هستند نداشته است. رژیم ایران کماکان تهدیدی برای جهان و مردم خود بحساب می‌آید و غرب هرگز نباید این امر را طبیعی جلوه دهد و کماکان باید آنرا بعنوان یک رژيم سرکش محسوب كند.