نشریه هیل نوشت: توافق اتمی با رژیم، فعالیتهای شریرانه رژیم ایران را فعال می کند و این رژیم را به سلاح هسته‌ای و کلاهک موشکی حامل آن نزدیکتر می‌کند. به همین دلیل از نظر دونالد ترامپ این نمی تواند پا برجا بماند.

ایلان برمن در مطلب خود با عنوان «چرا ترامپ به پابرجا ماندن توافق اتمی با رژیم ایران اجازه نخواهد داد» نوشت:
حامیان توافق اتمی مهم دولت اوباما با رژیم ایران دلیل خوبی برای عصبانیت دارند: ترامپ در سخنرانی ۱۹ سپتامبر خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، روشن ترین نشانه‌ای از خودش را به همگان ارائه کرد که او هیج قصدی برای باز تائید توافق اتمی در ماه اکتبر ندارد.
تائید توافق جزو شرایط خود توافق هسته‌ای نیست. مطابق لایحه کورکر ـ کاردین، رئیس جمهور آمریکا باید هر ۹۰  روز یکبار در گزارش خود به کنگره تائید کند که اولاُ‌ رژیم ایران بطور کامل از شرایط برجام تبعیت می‌کند. ثانیاٌ، این رژیم مواد این توافق را نقض نمی‌کند. ثالثاٌ، هیچ اقدامی برای دستیابی به سلاح های اتمی انجام نداده است و رابعاٌ، ادامه تعلیق تحریمهای اتمی علیه رژیم در منافع امنیت ملی آمریکا هست یا به آن خدشه وارد می‌کند.
در حال حاضر, هیچ کدام از این معیارها رضایت بخش نبوده‌اند.
همانطور که سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد, نیکی هیلی، اشاره کرد, دولت ترامپ قادر نیست تائید کند که رژیم ایران بطور کامل از برجام تبعیت می‌کند زیرا بسیار ساده آمریکا دسترسی به کل برنامه هسته‌ای ایران ندارد. بسیاری از تأسیسات اتمی خارج از محدودیت برای بازرسان بین الملی باقی مانده‌اند. ضمن این که آن دسته از تاسیساتی که توسط آژانس بین المللی انرژی هسته ای سازمان ملل متحد فعالانه تحت نظارت هستند، فقط تصویر جزئی از فعالیتهای اتمی را به جامعه جهانی ارائه کرده‌اند.
توافق ایران, فعالیت های شریرانه رژیم ایران را در زمینه موشکی و اتمی فعال می کند. این رژیم را به سلاح هسته‌ای و کلاهک موشکی حامل آن نزدیکتر می‌کند. به همین دلیل از نظر دونالد ترامپ این نمی تواند پا برجا بماند.