فرانسه - گرامیداشت شهدای حمله موشکی به لیبرتی با حضور مریم رجوی در اور سور اواز

هم اکنون مراسم بزرگداشت شهیدان حمله موشکی لیبرتی در مقر اقامت رئیس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی در اور سور اواز  برگزار میشود.

 اخبار این مراسم را از سایت همبستگی ملی ایران و شبکه اجتماعی سایت همبستگی ـ توییتر،  فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.

ادای احترام مریم رجوی به شهدای حمله موشکی لیبرتی

مریم رجوی: سلام بر فرمانده دلیر نبردهای ارتش آزادیبخش حسین ابریشم‌چی که سر به پای آزادی گذاشت

 

 

سخنرانی خانم مریم رجوی در آغاز گرامیداشت شهدای حملی موشکی لیبرتی:

مریم رجوی:‌سلام بر شهیدان و سلام بر قهرمانان آزادی

حالا زمان به زیر کشیدن رژیمی است که جز با خونریزی نمی‌تواند ادامه پیدا کند

مریم رجوی: حمله به لیبرتی، درماندگی رژیم آخوندی در برابر بی‌تابی ملت ایران برای آزادی است

مریم رجوی:‌ تا به حال سابقه نداشته که رژیم ولایت فقیه تا این حد مفلوک و آشفته و ضربه‌خورده وبی ‌راه حل باشد

مریم رجوی:‌فقط یک راه برای برقراری آزادی و دمکراسی در ایران وجود دارد: سرنگونی رژیم ولایت فقیه در تمامیت آن


خانم رجوی در این مراسم ضمن ادای احترام به شهدای این حمله جنایتکارانه و مراسم گل گذاری، در قسمتی از سخنان خود با یادآوری نام و خاطره شهدای مجاهد قهرمان این حمله موشکی گفت: سلام بر فرمانده ارتش آزادیبخش ملی ایران ایران، برادر من حسین ابریشمچی که جان خود را در راه آزادی فدا کرد .
هموطنان اخبار تکمیلی این مراسم را در سایت همبستگی ملی ایران دنبال کنید.
ویدیو تصویری مراسم بزرگداشت شهیدان حمله موشکی لیبرتی بصورت زنده بر روی لینکها از سایت مریم رجوی و سایت کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت پخش میشود.

سخنرانی سید احمد غزالی نخست وزیر پیشین الجزایر

سخنرانی خانم انیسه بومدین بانوی اول الجزایر در دوره بومدین فقید

سخنرانی خانم  اینگرید بتانکور کاندیدای سابق ریاست جمهوری کلمبیا

سخنرانی الخو ویدال ئیس کمیته بین المللی در جستجو عدالت


در مراسم بزرگداشت مجاهدانی که در جریان حمله موشکی به کمپ لیبرتی در عراق به شهادت رسیدند، شخصیتهای برجسته سیاسی و حقوق بشری حضور یافتند.
خانم اینگرید بتانکورت در این مراسم گفت: من همبستگی خود را با خانم مریم رجوی این زن شجاع و مخالفان ایران در کمپ لیبرتی که مورد این حمله قرار گرفتند اعلام میکنم. خانم بتانکورت کاندیدای پیشین ریاست جمهوری کلمبیا از جامعه جهانی خواهان حفاظت از مجاهدین مستقر در کمپ لیبرتی در عراق شد.
همچنین شخصیتهای برجسته سیاسی و حقوق بشری شرکت کننده در این مراسم نیز این حمله را محکوم کرده و از جامعه بین المللی و آمریکا و سازمان ملل خواهان حفاظت از جان مجاهدین خلق ایران مستقر در کمپ لیبرتی در عراق شدند.
در این حمله تعداد زیادی از مجاهدین خلق ایران ساکنان کمپ لیبرتی در عراق روز پنجشنبه 9آبان مجروح و زخمی شدند.
در این مراسم خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران ضمن گل گذاری و ادای احترام به شهدای قهرمان مجاهد خلق سخنانی ایراد کردند.
یادآوری میشود به دنبال حمله وحشیانه موشکی به لیبرتی که بر اثر آن 23تن از مجاهدان شهید شدند و بخشهای وسیعی از کمپ منهدم شد نه تنها هیچ اقدامی از سوی دولت عراق برای کمک به تأمین نیازمندیهای فوری کمپ به‌عمل نیامده، بلکه کمیته دولتی سرکوب به‌ریاست فالح فیاض که دستورات خود را از رژیم ایران دریافت می‌کند، طی سه روز گذشته محاصره ضدانسانی لیبرتی را شدت بخشیده است.

این رفتار ضدانسانی در حالیست که در روزهای گذشته وزیر خارجه آمریکا، نماینده عالی اتحادیه اروپا، دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد، نمایندگان دولتهای انگلستان، آلمان، نروژ و... سناتور مک کین، رئیس فراکسیون حزب دموکرات و رهبران کمیته خارجی در مجلس نمایندگان آمریکا، عفو بین‌الملل و دیگر سازمانهای مدافع حقوق‌بشر و صدها قانونگذار در سراسر جهان جنایت وحشیانه 7آبان را محکوم کرده و خواستار شناسایی مجرمان و قرار گرفتن آنها در برابر عدالت و تأمین امنیت و سلامت مجاهدان لیبرتی شدند.

در چنین شرایطی کمیته سرکوب در روز یکشنبه 10آبان به کامیون یخچالدار مواد غذایی ساکنان اجازه ورود به کمپ را نداد و آن را برگرداند. با توجه به منهدم شدن بسیاری از یخچالها و فریزرها، ساکنان نیاز بیشتری به مواد غذایی برای تأمین حداقلهای ضروری دارند.

در یک اقدام خصمانه دیگر کمیته سرکوب در روزهای 8 و 9 و 10آبان از ورود تانکرهای تخلیه منابع سپتیک که توسط مجاهدین کرایه شده‌اند، جلوگیری کرده‌اند. این در شرایطی است که با توجه به بارندگی شدید در روزهای قبل از حمله موشکی تخلیه منابع بسیار ضروری‌تر است. علاوه بر این امواج انفجار موشکها منابع سپتیک که همه فرسوده هستند را آسیب پذیرتر کرده است. به این ترتیب با شکاف برداشتن و سر ریز کردن منابع محیط کمپ آلوده شده و ساکنان در معرض بیماریهای عفونی قرار دارند.

در روز شنبه 9آبان ماه (31اکتبر) کمیته سرکوب از ورود برخی از اقلام اولیه مانند پارچه، نایلون (برای آب‌بندی سقف بنگالها و سنگرهای آسیب دیده) و سیم برق برای وصل برق قسمتهایی که در اثر موشک باران آسیب دیده‌اند جلوگیری کرده و آنها را برگرداندند.

جلوگیری از ورود غذا و نیازمندیهای اولیه آن هم در شرایط پس از حمله موشکی، نقض آشکار یادداشت تفاهم امضا شده بین ملل‌متحد و دولت عراق در 25دسامبر 2011 و نقض بسیاری از معاهدات بین‌المللی و یک اقدام مجرمانه است و مسئولان آن باید محاکمه و مجازات شوند.

مقاومت ایران با یادآوری تعهدات جامعه جهانی در مقابل امنیت و سلامت مجاهدان لیبرتی، دولت آمریکا، اتحادیه اروپا و ملل‌متحد را به اقدام فوری برای لغو فوری محاصره لیبرتی فرا می‌خواند تا ساکنان بتوانند نیازمندیهای مبرم خود را به‌ویژه بعد از حمله موشکی وارد کنند. در آوردن پرونده لیبرتی و مدیریت آن از دست عوامل رژیم ایران در عراق یک اقدام ضروری برای جلوگیری از تراژدیهای انسانی بیشتر و پایان دادن به محاصره جنایتکارانه این کمپ پناهندگان است.
 اخبار تکمیلی حمله موشکی به کمپ لیبرتی در عراق محل استقرار اپوزیسیون ایران ـ مجاهدین خلق ایران ـ را از سایت همبستگی ملی ایران دنبال کنید.