پس از حمله موشکی، کمیته سرکوب به ریاست فالح فیاض محاصره ضد انسانی را تشدید می کند
کارشکنی در ورود غذا، ممانعت از تخلیه منابع فاضلاب وجلوگیری از ورود اقلام اولیه تأسیساتی

به دنبال حمله وحشیانه موشکی به لیبرتی که بر اثر آن 23 تن از مجاهدان شهید شدند و بخشهای وسیعی از کمپ منهدم شد نه تنها هیچ اقدامی از سوی دولت عراق برای کمک به تأمین نیازمندیهای فوری کمپ به عمل نیامده، بلکه کمیته دولتی سرکوب به ریاست فالح فیاض که دستورات خود را از رژیم ایران دریافت می کند، طی سه روز گذشته محاصره ضد انسانی لیبرتی را شدت بخشیده است.
این رفتار ضد انسانی در حالیست که در روزهای گذشته وزیر خارجه آمریکا، نماینده عالی اتحادیه اروپا، دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد، نمایندگان دولتهای انگلستان، آلمان، نروژ و... سناتور مک کین، رئیس فراکسیون حزب دموکرات و رهبران کمیته خارجی در مجلس نمایندگان آمریکا، عفو بین الملل و دیگر سازمانهای مدافع حقوق بشر و صدها قانونگزار در سراسر جهان جنایت وحشیانه 7 آبان را محکوم کرده و خواستار شناسایی مجرمان و قرار گرفتن آنها در برابر عدالت و تأمین امنیت و سلامت مجاهدان لیبرتی شدند.
در چنین شرایطی کمیته سرکوب در روز یکشنبه 10 آبان به کامیون یخچالدار مواد غذایی ساکنان اجازه ورود به کمپ را نداد و آن را برگرداند. با توجه به منهدم شدن بسیاری از یخچالها و فریزرها، ساکنان نیاز بیشتری به مواد غذایی برای تأمین حداقلهای ضروری دارند.
در یک اقدام خصمانه دیگر کمیته سرکوب در روزهای 8 و 9 و 10 آبان از ورود تانکرهای تخلیه منابع سپنیک که توسط مجاهدین کرایه شده اند، جلوگیری کرده اند. این در شرایطی است که با توجه به بارندگی شدید در روزهای قبل از حمله موشکی تخلیه منابع بسیار ضروری تر است. علاوه بر این امواج انفجار موشکها منابع سپتیک که همه فرسوده هستند را آسیب پذیرتر کرده است. به این ترتیب با شکاف برداشتن و سر ریز کردن منابع محیط کمپ آلوده شده و ساکنان در معرض بیماریهای عفونی قرار دارند.
در روز شنبه 9 آبان ماه (31 اکتبر) کمیته سرکوب از ورود برخی از اقلام اولیه مانند پارچه، نایلون (برای آب بندی سقف بنگالها و سنگرهای آسیب دیده) و سیم برق برای وصل برق قسمتهایی که در اثر موشک باران آسیب دیده اند جلوگیری کرده و آنها را برگرداندند.
جلوگیری از ورود غذا و نیازمندیهای اولیه آنهم در شرایط پس از حمله موشکی، نقض آشکار یادداشت تفاهم امضاشده بین ملل متحد و دولت عراق در 25 دسامبر 2011 و نقض بسیاری از معاهدات بین المللی و یک اقدام مجرمانه است و مسئولان آن باید محاکمه و مجازات شوند.
مقاومت ایران با یادآوری تعهدات جامعه جهانی در مقابل امنیت و سلامت مجاهدان لیبرتی، دولت آمریکا، اتحادیه اروپا و ملل متحد را به اقدام فوری برای لغو فوری محاصره لیبرتی فرا می خواند تا ساکنان بتوانند نیازمندیهای مبرم خود را به ویژه بعد از حمله موشکی وارد کنند. در آوردن پرونده لیبرتی و مدیریت آن از دست عوامل رژیم ایران در عراق یک اقدام ضروری برای جلوگیری از تراژدیهای انسانی بیشتر و پایان دادن به محاصره جنایتکارانه این کمپ پناهندگان است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
10 آبان ماه 1394 ( اول نوامبر 2015)